Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.
Земляк, розстріляний у Катинському лісі
«Чоловік у спідниці», одна з перших жінок-трактористок – саме так можна охарактеризувати Пашу Ангеліну, на честь якої була названа вулиця у приватному секторі кварталу 278, що на Молодіжному. Але у травні минулого року її перейменували.
На сесії міської ради було підтримано депутатське звернення стосовно можливості надання вулиці імені Броніслава Урбанського.
Майбутній підпоручик Війська Польського Броніслав Урбанський народився у Кременчуці 14 серпня 1909 року. Навчався у Варшаві і був звичайною людиною, яка цікавилася спортом. Про факти його життя мало що відомо. Але, на жаль, Урбанський опинився серед тих 4,4 тисяч поляків, яких розстріляли працівники НКВС у Катинському лісі (Смоленська область) 1940 року.
Трохи історії. Восени 1939 року, після окупації Польщі Червоною армією, у якості військовополонених було заарештовано майже 30 тисяч поляків, більшість яких складали військові. На підставі постанови ЦК ВКП(б) від 5 березня 1940 року всіх їх як потенційних ворогів радянської влади засудили до страти. Як показало наступне розслідування, у квітні-травні 1940-го в Катинському лісі, у тюрмах Західної України і Білорусі було розстріляно 21 тис 857 полонених поляків.
На згадку про загиблого земляка у Кременчуці, у парку «Придніпровський», неподалік від Центральної алеї, 19 травня 2013 року висадили Катинський дуб. І вже майже рік вулиця на Молодіжному носить ім’я Броніслава Урбанського.
На честь усіх Героїв України
На сесії Кременчуцької міськради 31 травня 2016 року депутати після довгих дебатів проголосували за нові назви вулиць, які «недокомунізували» у лютому цього ж року. До переліку увійшла колишня вулиця Героїв Сталінграда. Незважаючи на прохання кременчужан похилого віку «залишити у спокої Сталінград та історію», вулиця таки змінила назву на Героїв України. Нове найменування об’єднує усіх, хто загинув, захищаючи рідну землю.
Фото Олександр Грінченко
Олена Сінтюріна