
Інтерв'ю перед концертом.
Цієї суботи у Кременчуці пройшов концерт відомого співака Іво Бобула. Адже у складні часи Народні артисти України разом з народом. Це відзначила директорка концертної агенції «Садиба Мюзік» Ірина Коваленко, завдяки якій даний концерт відбувся у нашому місті. А представниця Українського телебачення онлайн SWEET.TV Марина Русак вказала, що виручені гроші за концерт, який проходить у рамках туру «З піснями до Перемоги!», спрямують на потреби ЗСУ.
Перед виступов Іво Бобул поспілкувався із кременчуцькими журналістами.
- Як для Вас розпочалась повномасштабна війна росії проти України?
- У Києві. Вдома ранком. Син прокинувся і сказав: «Тату, війна». Вибухи були потім, коли ворог почав наближатися до Києва. Ми вирішили залишитися в столиці. Нікуди не виїжджали, хоча нам і пропонували неодноразово. Тоді сказав, що буду тут і нікуди не поїду..
- Був момент жаху від того, що відбувається навколо?
- Тільки дурний не боїться. Кожна людина має страх. Це всередині закладено, закодовано. Людина, звісно, боїться тоді, коли життя знаходиться в небезпеці. У такі моменти спрацьовує те, що від тебе зовсім не залежить.
- Чи були у Вас на лютий-березень 2022 року заплановані концерти, які довелось відмінити?
- Ніби ні, не було запланованих. Тож нічого не довелось скасовувати.
- А коли відновили виступи в воєнний час?
- Та як тільки це стало безпечно. Гастроювали в основному містами Західної України. Було два великих тури. Так, нормально зібрали грошей для наших хлопців і дівчат із ЗСУ.
- Як ви збираєте на концертах гроші для донатів ЗСУ і кому передаєте допомогу?
- Є знайомі хлопці, які воюють. Це і мій клавішник-музикант воює. Їх підрозділу потрібні були тепловізори. Ми на них відправили кошти. Колеса купляли, тому що потрібна була «гума» на машину. Потім і машину купили.
- Зрозуміло, що у Вас з ними тісний зв’язок. Як потрібно, то звертаються?
- Я був на гастролях в Іпанії, то хлопці, що влаштовували концерт там, теж допомогли. Ми зібрали кошти, щоб купили шнури, колеса, обмундирування, харчування – усе, що потрібно. Разом придбали. Я про це не кричу, це суто моє.
- У Вас в репертуарі є російськомовні пісні. Яка їх доля подальша?
- То всі мої пісні, які я сам написав. Будемо перекладати українською. Я вже знайшов хлопців, які будуть цим займатися. Я ж не купляв ті пісні ні в кого.
- Тобто, в них буде нове життя?
- Подивимось, адже не кожну пісню можна перекласти іншою мовою, аби вона знову звучала. Кожна пісня має власне життя, тож перекроїти їх не так і легко.
- Під час війн чи змінилась глядацька аудиторія, реакція залів на виступ артиста?
- Змінилось розуміння, що є українська пісня і українська культура. Дуже багато молоді (особливо на Західній Україні) приходить на наші концерти. Так був здивований, що серед глядачів стільки молодих хлопців. І в Тік-Тоці понад 2,5 млн вподобайок. Не знаю, звідки це взялось, але молодь переспівує мої пісні, переробляє їх. Взагалі ж, глядачам зараз потрібно більше пісень для душі, для серця. Війна – не забава, а трагедія. І людські душі, серця можуть зкам’яніти. Тоді людину «відкрити» дуже важко. Вона впадає в дипресію. А щоб цього не сталось – ми допомагаємо. Адже пісня завжди була запорукою Якогось гарного настрою. Треба відволікти, адже не можна думати весь час про погане. Тож ми приїжджаємо, віддаємо позитивні емоції і нашим воїнам допомагаємо.
- Багато митців скаржаться, що немає натхнення. У Вас як справи у цьому плані?
- «Коли говорять гармати, музи мовчать» - так же говорять. Це не мої слова, це афоризм. Звідки братися натхненню, коли в голові крутиться зовсім інше – як там на війні, що з нашими хлопцями? Іноді читаєш багато інформації і не знаєш, кому і в що вірити. Але ж людей, які приходять на наші концерти, не цікавить, який в артиста настрій. Їм потрібні позитивні емоції. Тож і залишаєш поганий настрій за кулісами і виходиш на сцену іншою людиною.
- Які у Вас плани на майбутнє?
- А у Вас є плани на майбутнє? У мене теж їх немає? Адже я не знаю, що буде завтра. Зараз такий час, що не знаєш, що буде через годину. Тому планів не будуємо. Головне – наша Перемога. Хочеш розсмішити Бога – розкажи під час війни про свої плани.
- На нашу Перемогу пісню написали?
- Коли буде Перемога – то будуть і пісні. Зараз їх пишемо, готуємо, щоб були. Але потрібно вибрати таку, яка була б цікава всім.
- Ви говорили, що були під час війни за кордоном. Чи змінились враження від цієї поїздки від тих, що були до війни?
- Звісно. Ви ж подивіться, що Румунія, Польща, інші країни, які відкрили нам свої двері і кордони, щоб пустити масу людей: жінок, дітей з котами і собаками. Вони їхали, щоб зберегти наш генофонд. Це ж не кожна країна може зробити так, як зробили вони. Я дуже вдячний цим країнам. Це велика турбота про наших людей. Але зараз я їду в закордонні гастроі і повертаюсь додому, а хтось любить Україну із-за кордону.
- Що б Ви побажали кременчужанам?
- Я дуже давно не був у вашому місті. Не пам’ятаю, коли це було востаннє. Хочу вклонитися людям, які витримали ту біду, яка була у вас. (Пригадав трагедію в ТЦ «Амстор» - авт.). Це страшно. Розумію, що люди тереп по-іншому стали розуміти, що таке життя, що таке підтримка одне одного. Хочу побажати всім нам якнайшвидшої Перемоги, щастя всім нам. Україна буде – тому, що це Україна. Вона охороняється Господом!
Концерт Іво Бобула у Кременчуці відбувався в рамках концертного тура «З піснями до Перемоги».
Усі гроші, виручені з продажу квитків - передають на потреби ЗСУ - це зазначила представниця Українського телебачення онлайн SWEET.TV, яке є організатором туру, Марина Русак.
Вона вказує, що країні зараз потрібний, окрім фронту і тил, а цей тил має бути позитивним.
«Так народилась ідея зробити тур «З піснями до Перемоги», щоб українською піснею підтримати українську культури. Це по-перше. А з іншого боку, аби дати можливість людям відірватися від того, що коїться навколо них, хоч на декілька годин відволіктися і зарядитися позитивом. Усі гроші, які заробимо на продажі квитків, то передамо на потреби ЗСУ», - говорить Марина Русак.
Загалом планується не менше 15 концертів.
«Буде суттєва сума і ми придбаємо необхідне. Є скриньки на кожному заході, в які люди теж можуть задонатити на потреби ЗСУ. Люди бояться зараз зайвий раз витратити на себе, на позитивні емоції, а тут ми можемо одним махом дві цілі влучити. Людина йде на концерт, аби отримати позитивні емоції для себе і в той же час допомагає ЗСУ», - її слова.
Нагадаємо, У складні часи Народні артисти України разом з народом: у Кременчууці виступив Іво Бобул
Світлана Павленко
Фото Кирила Воронцова