Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 21 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький виконком закупив пальне для автівок за найдорожчою ціною

9 жовтня 2019

Обравши найдорожчу пропозицію серед чотирьох учасників. 

Ні для кого не секрет, що чиновники Кременчуцької міськради їздять на роботу на недешевих службових автівках. Та незабаром вони їздитимуть ще й на найдорожчому пальному, переплативши за нього майже 100 тис грн із можливих варіантів. Такий вибір можна прослідкувати на сайті офіційних держзакупівель Prozorro

Загалом придбали майже 16 тисяч літрів пального: дизельного - 999 л, бензину А-92 – 1 тис 500 л, бензину А-95 – 13 тис 500 л. А витратять на це 458 тис 112 грн. Звернемо увагу, що такого переможця обрали серед чотирьох учасників держзакупівель.

А оскільки очікувана вартість покупця вищевказаного пального була аж... 573 тис 465 грн, а всі учасники подали в на сотні тисяч гривень меншу ціну, вирішили не торгуватися і обрати того, хто запропонував найвищу. Бо не барська це справа – економити. 

Як пояснили на сторінці самої закупівлі, не вдалося обрати дешевший варіант через не усунення продавцем необхідної вимоги у електронному документі:

«Положення ст. 5-8 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, зокрема, що електронний документ – документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов'язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Подана учасником ТОВ "Надежда Ритаейл пропозиція не підписана ЕЦП, що дає підстави для сумніву щодо справжності такої пропозиції. Не підписання пропозиції - порушення положення про електронний документообіг.

Окрім цього, тендерною документацією, в Розділі «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції», в пункті 1 встановлено, що: «Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів».
Отже, не підписавши пропозицію ЕЦП, учасником було порушено вищезазначену вимогу Замовника. Тобто пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації, та згідно п. 1 ст. 30 ЗУ "Про публічні закупівлі" має бути відхилена.

ВИМАГАЮ: відхилити пропозицію учасника ТОВ «НАДЕЖДА РИТЕЕЙЛ 2017» з підстав, передбачених в ч.1 ст.30 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Тож пропозицію учасника, який запропонував те саме пальне за 366 тис грн відхилили. Чому не обрали серед двох інших, що дозволило б виграти у ціні майже на 100 чи 50 тис грн - відкрите питання до виконавчого комітету. 

 

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися