Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 18 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кучерявий позитив Олександр Кварта про себе та Джамалу, а також про майбутнє музики

23 травня 2018

Співака, фіналіста шоу «Україна має талант» Олександра Кварту глядачі називають хлопчик-стрибунець, хлопчик-запальничка, людина-оркестр, а також «Містер-позитив». Сам співак називає себе кучерявим позитивом і каже, що танці та кучері дані йому природою. Він запевняє, що ніколи собі не пробачить зраду і відкрив секрет про те, що його окриляє.

Поспілкуватися з Олександром Квартою Кременчуцькій газеті днями вдалося на фестивалі «Акорди душі» у Глобино.

-       Вітаю Вас, Олександре! Ми знову з Вами зустрічаємося тут, на фестивалі. Днями пройшло «Євробачення», як Вам підсумки цього конкурсу?

   - Я скажу чесно, я не бачив «Євробачення» жодного дня.

  - Ви не цікавитеся цією подією? Чи вважаєте це культурним чи все таки політичним проектом?

- Ну, в принципі, мені досить того, що я бачу в інтернеті, по відгуках глядачів, які за цим ретельно слідкують та переживають. Мені цієї інформації досить. Обговорили Меловіна, «обсмоктали» цю тему. Я чесно скажу, що коли виступала Джамала, я переживав. А зараз якось ця тема відійшла на другий план, повністю абстрагувався в творчість. Усе більше займаюся своєю творчістю, ніж чужою.

- Добре, давайте тоді поговоримо про Вашу творчість. Чим Ви за цей рік виросли?

- Чим я займаюсь? За цей ірк я ось добиваю свій другий україномовний альбом «Миру, добра, любові», чого вам всім від щирого серця, як кажуть, бажаю. Уже зовсім-зовсім скоро. Що ще? За цей рік багато де побував, був із виступами по Україні все більше. Хоча живу в Харкові, чесно скажу, все більше не в Харкові, ніж в Харкові. Один із таких моїх сольних виступів був в театрі «Щепкіна», це десятого квітня. Чому із таких знаменних, тому що це моя Батьківщина, я сам із Сумщини родом, тому мені було дуже приємно для земляків в театрі «Щепкіна» виступити, зробити свій сольний концерт. Звісно, що багато хто не знає моєї нової творчості. І мені завжди цікаво, як люди сприймають нові пісні. Сьогодні також буде кілька нових пісень, які я перевіряю на публіці як реагують. Мен завжди цікаво, як «воно йде».

- У Вас зараз україномовних пісень виходить більше, ніж російськомовних?

- Якось так склалося, що, мабуть, до тринадцятого року у мене по пальцях можна було перелічити українські пісні. Все писав російськомовні сам. А потім я написав одну пісню на чужі вірші, чи повністю для мене написану пісню взяв до себе в репертуар. І пішло, пішло, люди почали присилати мені свої тексти і україномовні, і російськомовні. І як перший був написаний україномовний альбом  «Україна», то всьо, мене переклинило і пішов зараз такий якийсь рух.

- Минулого року Ви казали, що на телевізійних шоу пропонують дуже багато «брєдятіни». Не змінили свою думку відносно цього?

- Казав, да? Ну, зараз, взагалі-то, багато такого ефіру пішло, що, навіть, не вслідкуєш і, чесно скажу, що я вже загубився в цих напрямках музики, які зараз виходять. Не можна сказати «брєдятіни», якщо я так казав, то був впевнений, що так і є. Але я зараз впевнений, що взагалі музика зараз поміняла концепцію апріорі, тому що я не знаю на даний момент, що можна вигадати нового, але все ж весь час щось новеньке з'являється і у попсі, і у рокові, і в різних там напрямках. Тож я для себе вирішив, що я візьму свою нішу, таку веселуху, легеньку для сприйняття, може десь з натяком на рок, якусь філософію. Отакі пісні для себе я обрав і я скажу, що я не сунуся в іншу, чужу музику.

- Як Ви вважаєте, що зараз найбільше користується популярністю у слухачів? Яка саме музика?

- Судячи по висновках моїх друзів, мого кола, то все ж таки більше всі схиляються до електронної музики, до сучасної електронної. І я сам в пошуку нового такого звучання. Але, все ж таки, так як я сімдесят сьомого року народження, мені ближче живий гурт, живий звук, така музика.

- Що з електронної музики Вам найбільше подобається?

- Із сучасних? Онука, те, що знаходить оце поєднання етніки з електронною музикою. І Hardkiss також показові. Я дивлюсь зараз все більше й більше гуртів використовують плейбек. І це дуже збагачує звучання нинішніх живих гуртів. І привносить ось таку новизну і модність, так, модний напрямок. Не можу сказати конкретно якийсь. Мені подобається та сама Онука, та сама Джамала, хоч вони в різних напрямках.

- Це є талант?

- Так, звісно.

- Тоді, продовжіть фразу: талановита людина - яка…

-  Талановита людина – це та, що живе сьогоденням, сучасністю і несе щось креативне і нове, і не зациклюється на досягнутому.

- Ви себе вважаєте такою людиною?

- Ой, хай мене люди вважають.

- А давайте пару питань бліца. Ваші кучеряшки – це просто від природи, чи Ви робили хімію?

- Ні, це батько з мамою зробили мені, просто народили мене таким талантом.

- Де Ви навчались танцювати? На сцені дуже оригінально танцюєте.

- Я закінчував класичну балетну студію в місті Охтирка, де я народився. Після цього я в училищі, можливо, брав участь в якихось народних постановках, народні танці.

- Тобто, від природи також?

- Так, якось само склалося. Я скажу чесно, взагалі танці в мене з'явилися, тому що до цього я в живому гурті грав на барабанах. Коли я вперше заспівав під мінус один, під мінусовку, я не знав, куди мені це все дівати: руки, ноги. І так от виникли танці якісь.

- Як Ви можете охарактеризувати себе у двох словах?

- Кучерявий позитив.

- Скажіть, будь ласка, Ваша улюблена книга, фільм або страва?

- Фільм… Дуже багато фільмів, я, взагалі кіноман. Давайте так, з Биковим «В бой идут одни старики» – хай буде найулюбленішим. Страва - нехай буде олів'є. Книга – хай буде Ричард Бах «Чайка».

- Що б Ви ніколи в житті не зробили?

- Не зрадив би друзів.

- У Вас є свій девіз?

- Девіз: живи активно, мисли позитивно! Цей девіз мені написали діти на моїй чашці, зробили зі своїми малюнками, знаючи, що це мій девіз.

- Чим Ви займаєтесь у вільний час?

- У вільний час намагаюся побути з родиною.

- Скільки часу ви родині присвячуєте?

- Нажаль, не так багато, як хотілося б.

- Що Вам заважає жити, а що допомагає?

- Мені заважає жити сумнів, чи правильно я роблю…Це стосується більш конкретно аранжувань, музики, отак. Я в пошуку весь час.

- І про що Ви мрієте, наостанок?

- Мрію не зійти з того шляху, який обрав, тобто, бути на сцені наскільки я це зможу робити - до кінця, бути в стрімі, бути так, щоб як сьогодні, так і завтра; щоб люди говорили слова вдячності за те, що я роблю. Я скажу, що це підтримує, окриляє. І ще раз доводить, що я на тій дорозі, яку обрав.

 

Олег Булашев

Фото Кирило Воронцов

Відео Олег Булашев, Олексій Орлов

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися