Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Мірзоян про війну, концерти на передовій, евакуацію тещі Ніни Матвієнко та «Олів’є» на Новий рік

20 листопада 2023

Пряма мова.

Український співак, автор пісень та заслужений артист України Арсен Мірзоян вчора гастролював у Кременчуці. Традиційно перед концертом співак поспілкувався з кременчуцькими журналістами. І традиційно перше питання представників медіа було про те, що змінилося у творчості артиста в житті під час повномасштабної війни?

І виявилося, що нічого!

- А як це нічого? Ну подивіться, я, наприклад, читав, що ваша дружина розповідала, що зараз комерційних концертів майже немає, здебільшого це благодійні заходи на підтримку військових, тому у нас немає іншого джерела прибутку, тому вона пішла на роботу… А у вас нічого? Ви не заробляєте на концертах, тоді як ви живете?» - каже редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев і у відповідь чує, що не всі концерти благодійні. Є і комерційні. А перші благодійні концерти співак почав проводити з 2011 року.

А ще Мірзоян працює на корпоративах, як це було і раніше.

- Є корпоративи, де люди замовляють на дні народження, на ювілеї. Ці гроші я спокійно можу розподіляти. Якщо це мої знайомі, мені дзвонить і каже, що в мене 50 років і запрошує, - говорить він.

- А який у вас гонорар на такому корпоративі?

 - Я їм кажу, що два тепловізори. Можеш дати мені гроші, я їх куплю, можеш їх купити і замість гонорару мені віддати. А буває, гонорар забираю, а там ми самі розподіляємо, що і як ми робимо, - відповів Арсен, а далі розповів, як постійно покриває запити конкретних військових частин.

- Зараз оці чотири концерти, на які ми виїхали, то у нас є конкретний запит від військової частини. Це чотири мінометні розрахунки. Їм треба пікап. Не той пікап, як ми звикли бачити, а пікап трошки виглядає, як грузова машинка, щоб входив і розрахунок, і підвозити БК. Відповідно, для кожного розрахунку треба тепловізор і старлінк. Це було все в одній заявці. Зараз ми цю заявку намагаємося обробляти. І не завжди, наприклад, я кажу, що з таких концертів грошей не вистачає, тому доводиться додавати свої. Тут нікуди не дінешся. Буває, що купляєш взагалі в борг. Я пам'ятаю, як я брав кредити, щоб покривати маскувальні халати. Тому що чекати, коли ти на них заробиш, чекати, коли їх відшиють, вже й зима закінчиться. Кажу, так, давайте так, беремо кредит, заготовляємо, розмірні сітки, будемо розбиратися потім…

Іноді буває терміново треба дрон. От на позицію треба тепловізійний дрон терміново і теж ти ж не будеш чекати концерт, чи коли ти там десь щось заробиш»,- каже співак.

- А ви рахуєте, скільки ви передаєте такої допомоги? - звучить наступне запитання журналістів.

- Ні. Ні. Ні. Я так розглядаю, там 1300 автівок передали на фронт з нашою командою…  З початку повномасштабного рівно тисячу,- каже співак і знову розповідає про допомогу військовим та згадує, що з 2014 року деякі хлопцістали командирами і дорісли до генералів.

- А ви з якимись конкретними бригадами працюєте чи допомагаєте різним? - запитує журналістка «Кременчуцького телеграфу» Катерина Турубара.

- Ми працюємо з конкретними бригадами. Наприклад, коли ми почали рік назад працювати Бахмут і весь той напрямок, і я вже так, я не знаю, так вийшло, що я вже став амбасадором 93-ї бригади «Холодний Яр»… - каже співак і зазначає, що руснян не жалі снарядіві проводить м'ясні атаки і вкатує просто українські міста, позиції ЗСУ.

- Можливо, у вас з'явилась якась звичка за час війни? Наприклад, лягали спати в одязі вночі, чи телефонують і вранці, і в обід, і ввечері своїм родичам, які там знаходяться? - далі запитує Олег Булашев.

- Телефонувати родичам – ні. Я вам скажу, що там безпосередньо зв'язку немає особливого. Ну, хіба, що біля Старлінка… А спати? Так, ти спати лягаєш все одно і в одязі, і буває навіть, коли ти спати лягаєш в бронежилеті і знімаєш просто каску. А раптом зараз раз - і треба бігти,- каже Арсен.

- А хтось з вашої команди пішов воювати? - лунає чергове запитання.

- Ні, ніхто не пішов. Всі волонтери. Коли все розпочалося, пам'ятаю, що так дуже нормально артистів поїхало. Я вивозив свою сім'ю, Ніну Митрофанівну, Тоню у Яремчу. 24 числа вже в мене в дворі з'явилося СБУ. І попросили вивезти Героя України, тому що є загроза захоплення урядового кварталу. І, типу, якщо Ніна Митрофанівна попаде в полон, ми, типу, можливо, не зможемо визволитися швидко. Нам буде важко. Лише вирішувати питання по обміну і все таке. Я їх вивіз, і мені треба ж було терміново вертатись в Київ. Я пам'ятаю, я позвонив багатьом артистам, які знаходилися на той момент на Західній Україні. І всі розказували мені про вишкіл, про ще щось, про ТРО. Єдиний, хто допоміг - Олександр Положинський. Ми з ним помчали назад в Київ. Він спитав, що там є? Я йому одразу показав, що ось в мене на дивані лежать два АКМ. Зброя є, підрозділ є. Примикаємо і працюємо. Тому що поки ти будеш щось вирішувати, записуватись в ТРО, проходити вишкіл, треба бути вже в Києві… - каже співак.

Розповів він і про імпровізовані концерти на передовій і навіть про те, що його інколи просять виконати ту чи іншу пісню з матюками.

- Звісно, в ефір це не потрапляє. Ми це не виставляємо, а хлопці виставляють. Бо іноді є прикольні моменти, але вони поки що в моєму телефоні живуть. Бо не можна там, наприклад, виставляти, бо зрозуміла позиція, де це відбувається,- уточнює Арсен.

- А якою піснею ви собі настрій підіймаєте? - запитує Олег Булашев.

- Ну, знаєте, я одразу пишу, або, ну, починаю просто брати будь-яку пісню і робити з неї чуш. Ну, чуш прям на ходу. Ось, наприклад, пісня про собачку Муму, - і заспівав перероблену пісню.

- А вас на Новий рік ще не запрошували? - запитують журналісти.

- На Новий рік щось запрошували, але у нас традиційно Новий рік на фронті. У нас є така акція «Салат для солдат», ми робимо олів'є. Це запровадив Юрій Степанович Тира. Минулого року було 11 тонн 600 і 11 екіпажей якраз роз'їхалось по фронту. Тобто одразу то олів'є, яке грузиться в машину, ми разом з машиною йде на фронт,- каже Арсен Мірзоян.

Далі питання стосувалися творчості артиста, і зокрема, нового альбому «Сонце». Виявилося. Що альбом матиме 2 частини і зараз він представляє першу частину альбому. В неї поки що війшло 5 пісень. Всі пісні навіяні війною.

- Є пісня про доньку, є пісня про думки цивілізованої людини, але мого віку. Я думаю, що з цими думками прокинулося багато людей 24 лютого. Окрім емоцій, якщо прибрати перші враження, то цивілізовані думки виглядали десь так. Є пісні про артистів, спекулянтів... До першої частини увійшла пісня, яка присвячена бійцям. Це безпосередньо водіям, які вивозили цивільних з Бахмуту: це Грек, Кавун і Оса. Вони навіть є в кліпі. На концертах я їх згадую іноді. Але до кліпу ми все ж таки випросили у хлопців відео з телефонів, попросили у дружин домашні відео. Небагато. Тому вони до відео увійшли. Ця пісня називається «4 16-х». Це загальновійськовий розмір резини. Р-16»,- каже артист.

- Скажіть, ви вже не перший раз у Кременчуці? Що думаєте про наше місто? Вже встигли щось подивитися? - запитують представники медіа.

Виявилося у Арсена в Кременчуці багато друзів. І раніше, коли він жив у Запоріжжі, весь час їздив цією трасою через Кременчук на Києв. Ще він знає Власівку, бо там знаходиться постачальник молока у Макдональдс.

Розповів співак і про те, що кожне місто має свій лот для розіграшу. Сергій Смітанкін, відомий український митець, художник робить картини на залишках коробочок БК.

- І я попросив його під кожне місто намалювати мені якусь знакову світлину конкретного міста. І він це любить робити…

Я наприклад, коли їхав в Америку, я брав з собою картини, вони більш такого національно-українського стилю. Полтавщина така, знаєте, красива. Хати такі мальовані. Воно і виглядає зовсім інакше, - зазначив співак.

Нагадаємо, Дві тривоги, пісні в фоє, перший сніг і понад 60 тис грн на допомогу ЗСУ: все, що сталось під час концерту Арсена Мірзояна у Кременчуці

Арсен Мірзоян в Кременчуці побував на екскурсії у пивоварні та був здивований, що лаваш з нашого міста продається ледь не по всій Україні

 

Олег Булашев

 Фото, відео Олександра Попенка

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися