Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 26 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Нардеп Мовчан красиво каже, та погано робить: які передвиборчі обіцянки він не виконав

9 грудня 2021

Аналіз невиконаних обіцянок.

 

Нардеп Олексій Мовчан красиво каже, та погано робить. Саме такий висновок можна зробити прочитавши аналітику на порталі https://www.slovoidilo.ua/

Там зазначено, що нардеп О.Мовчан не виконав наступні передвиборчі обіцянки:

28 червня 2019 року кандидат в народні депутати від партії "Слуга народу", відповідно до меморандуму про відповідальність народного депутата, зобов'язався підтримувати всі законопроекти, передбачені передвиборчою програмою.

РЕЗУЛЬТАТ

За час роботи ВРУ IX скликання депутати від фракції «Слуга народу» підтримали ухвалення низки законодавчих ініціатив, які позитивно впливають на реалізацію передвиборчої програми партії 2019 року.

Наприклад, були виконані такі пункти програми, як: впровадження контролю за будівництвом та ремонтом доріг, позбавлення правоохоронних органів функцій, які дозволяють втручатися в роботу бізнесу, запровадження винагороди для громадян за викривання корупції, конфіскація майна за корупційні правопорушення, легалізація капіталів некорупційного походження за пільговою ставкою, обмеження недоторканності народних депутатів, запровадження пропорційної схеми виборів до ВРУ за відкритими списками, перезавантаження ВККС та ВРП, повернення відповідальності за незаконне збагачення, реформування ДФС, перезавантаження роботи прокуратури, переведення державних послуг в онлайн.

«Слово і діло» системно дослідило голосування нардепів у ВРУ за відповідні проєкти законів, які безпосередньо впливають на виконання передвиборчої програми.

Відповідно до аналізу, народний депутат проголосував "проти" законопроєкту про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї (№4335).

А також не голосував за низку законопроєктів, зокрема:

- проект Закону про Бюро економічної безпеки України (№3087-д);

- проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів (№1031);

- Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (№4651);

- проект Закону про особливості надання електронних публічних послуг (№5495).

Тому ми вважаємо, що народний депутат не дотримався пункту Меморандуму 2019 року партії «Слуга народу» в частині зобов’язання підтримувати всі законопроєкти, передбачені передвиборчою програмою, і обіцянка отримує статус «не виконано».

 

20 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Олексія Мовчана з обіцянкою домагатися припинення свавілля податківців щодо бізнесу.

РЕЗУЛЬТАТ

28 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні закон про створення Бюро економічної безпеки(№3087-д). Бюро економічної безпеки України – це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Новостворений орган буде виконувати правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції. Розслідування порушень, які віднесені до компетенції Бюро, зможуть здійснювати виключно детективи БЕБ. Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування. Усувається дублювання функцій Національної поліції, Служби безпеки України під час розслідування економічних злочинів, Податкова міліція ліквідовується. Народний депутат не голосував за даний законопроект.

29 січня Рада ухвалила законопроект про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" щодо терміну набрання чинності окремими положеннями (№4090), яким визначається алгоритми ліквідації податкової міліції, та переведення її функції до БЕБ. Народний депутат підтримав даний законопроект.

Обіцянка отримує статус "не виконано", оскільки народний депутат не голосував за законопроект про створення Бюро економічної безпеки(№3087-д), який є основним у вирішенні питання щодо припинення свавілля податківців щодо бізнесу.

 

28 червня 2019 року кандидат в народні депутати від партії "Слуга народу", відповідно до меморандуму про відповідальність народного депутата, зобов'язався бути на всіх пленарних засіданнях ВРУ, засіданнях комітетів, комісій.

РЕЗУЛЬТАТ

Обіцянка отримує статус "не виконано".

Народний депутат України Олексій Мовчан, згідно з рішеннями Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, без поважних причин не брав особистої участі у пленарних засіданнях протягом травня, вересня та жовтня 2020 року.

 

20 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Олексія Мовчана з обіцянкою домагатися початку справжньої, а не декларативної боротьби з корупцією.

РЕЗУЛЬТАТ

Обіцянка отримує статус "не виконано", оскільки народний депутат не проголосував за важливу законодавчу ініціативу щодо боротьби з корупцією, а саме законопроект №1031.

31 жовтня 2019 року в парламенті прийняли законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів" (№ 1031). Народний депутат не голосував за цей законопроект.

Згідно із законопроектом, механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн. цивільна конфіскація і кримінальна відповідальність – буде доступний тільки НАБУ, САП і ВАКС.

Нагадаємо, Нардеп Мовчан втік з урочистостей до Дня самоврядування, адже його вуха почули вдячність екс-нардепу Жеваго і критику в свою адресу

Кого з нардепів із Кременчука можна відправляти на «Дошку ганьби»

Понад 20 тис грн не зайві: нардеп Мовчан отримав компенсацію за житло

Що ж так стурбувало Мовчана: невже невдале «кришування» чи то втрата можливостей заробити бюджетних коштів?

Кременчуцькі охоронці подали в суд на нардепа Мовчана та газету «Автограф»

 

Олег Булашев

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися