
Деякі з чиновників заробляють за рік стільки, скільки Президент України Володимир Зеленський, але їхні річні зарплати за 2022 рік дорівнюють зарплаті мера Кременчука Віталія Малецького за 2-3 місяці.
За останні роки в Україні пройшла реформа територіальної організації влади. Одна з найбільших змін – створення об'єднаних територіальних громад (ОТГ), які об'єднують кілька сіл або міст у одну територіальну одиницю. Тож зарплата керівників ОТГ залежить від багатьох чинників, таких як розмір території, чисельність населення, бюджет громади тощо. Тому суми, які голови ОТГ можуть класти до гаманця, суттєво різняться.
Наша команда дослідила та склала рейтинг зарплат деяких керівників об'єднаних територіальних громад Кременчуцького району за 2022 рік. Завдяки цій інформації наші читачі дізнаються, скільки отримують голови ОТГ за свою роботу та порівняють їхні зарплати з зарплатами інших керівників на місцевому рівні. Це допоможе краще розуміти, як використовуються кошти з бюджету громади.
І так, першу сходинку рейтингу зарплат за 2022 рік посіла голова Кам’янопотоківської сільської ради Анна Самойлюк. До громади, яку вона очолює, входять 11 сіл (Чечелеве, Білецьківка, Підгірне, Бурти, Маламівка та інші). Ця чиновниця поклала до гаманця 756 тис 567 грн.
Щомісячні виплати у неї були в межах 52-53 тис грн. Проте у серпні вона отримала найбільшу суму зарплати за рік – 106 тис 200 грн. Того місяця її зарплата складалася з посадового окладу 12 тис грн, доплати за ранг – 600 грн, вислуги років – 3 тис 780 грн, надбавки за високі досягнення – 8 тис 190 грн, премії – 40 тис 950 грн, матеріальної допомоги – 65 тис 845 грн тощо.
У лютому та березні 2022 року Самойлюк отримала найменші зарплати за рік – по 52 тис 743 грн.
Керівник великої громади, до складу якої увійшли понад 20 сіл (Нова Знам’янка, Ялинці, Кривуші, Майбородівка, Недогарки, Рокитне-Донівка та інші), голова Піщанської сільської ради Олександр Краплина – на другому місці нашого рейтингу. У 2022 році він поклав до кишені 667 тис 176 грн зарплатні.
Його щомісячний оклад становив 15 тис грн. Найбільшою складовою суми його зарплати стали щомісячні премії – від 32 до 33 тис грн. Також щомісяця він мав надбавки–в середньому по 10 тис грн.
Найбільшу зарплату минулоріч Краплина отримав у вересні – 105 тис 10 грн, бо того місяця до неї увійшла матеріальна допомога на оздоровлення – 64 тис 355 грн та відпускні – 30 тис 941 грн.
Крім того, слід зазначити, що торік його зарплата зменшилася, у порівнянні з 2021-м роком. Тоді він поклав до кишені 736 тис 39 грн зарплатні.
На третьому місці керівниця Семенівської ОТГ Людмила Милашевич. Вона вже не один та не два рази обиралася очільником Семенівки, а зараз стала голової ОТГ, до якого увійшли 44 села. Майже 25 років ця чиновниця працює в органах місцевого самоврядування, тому в її зарплаті надбавка за вислугу років становить 30% посадового окладу, що в середньому щомісяця складала здебільшого понад 4 тис грн.
Але це не найбільша сума складової її зарплати. Премія чиновниці щомісяця в середньому була від 3 тис 226 грн до 15 тис 210 грн.
Найбільшу зарплату у 2022 році Милашевич отримала у липні – 108 тис 928 грн. Тоді їй нарахували матдопомогу на оздоровлення – 45 тис 954 грн та 23 тис 907 грн відпускних.
Загалом торік Милашевич поклала «чистими» до гаманця 500 тис 886 грн.
Далі наш рейтинг виглядає так:
4 місце – у керівниці Пришибської об'єднаної сільської територіальної громади Валентини Городянко – 391 тис 864 грн.
5 місце – у голови Новогалещинської селищної ради Світлани Самсонової – 329 тис 389 грн.
6 місце – у голови Козельщинської сільської ради Олександра Троцького. Йому «чистими» виплатили 289 тис 646 грн.
7 місце – у голови Омельницької сільської ради Андрія Пирога. Він на руки мав 219 тис 743 грн. При цьому за 2021 рік «чистими» отримав 267 тис 116 грн.
Скільки заробили керівники району та райадміністрацій?
Якщо ми вже взялися знайомити читачів з зарплатами керівників ОТГ, то не обійшли увагою і зарплати керівників Кременчуцької районної державної адміністрації та райради, а також очільників Автозаводської та Крюківської адміністрацій у Кременчуці.
Майже однаково за 2022 рік заробили голови Автозаводської та Крюківської районниї адміністрацій Кременчука – Наталія Заводчикова та Дмитро Лозовик: 313 тис 540 грн та 330 тис 75 грн відповідно.
Голова Кременчуцької райдержадміністрації Олег Лєднік за січень-грудень 2022 року заробив 447 тис 642 грн. В середньому до гаманця щомісяця він клав по 34 тис грн. Цей чиновник не отримував матдопомогу на оздоровлення, як це полюбляють робити керівники міста.
Голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський за 12 місяців поклав до кишені близько 495 тис 474 грн зарплатні.
Не всі керівники громад готові назвати суму своєї зарплати
Очильники громад повинні розуміти, що мешканці очікують від них високого рівня виконання обов’язків та ефективного управління територією. А ще вони мають бачити прозорі та відкриті дані щодо зарплат голові ОТГ, щоб аналізувати інформацію, якщо зарплата деяких очільників сільських рад виглядає надто високою у порівнянні з іншими громадськими службовцями.
Не знаємо, чим вмотивовані дії голови Градизької селищної ради Мирослава Носи, але відповіді на наш запит стосовно зароблених у 2022 році коштів він не надав.
Тому наша редакція надіслала скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У документі ми просили відкрити справу про адміністративне правопорушення у зв’язку з ненаданням інформації і притягнути винних до адмінвідповідальності, а також надати відповіді на наш запит. Як тільки ми їх отримаємо, проінформуємо наших читачів.
Президент Зеленський торік заробив близько 270 тис грн
Заробітні плати в Офісі президента за 2022 рік не розголошуватимуть до закінчення дії воєнного стану в Україні. Про це повідомило Державне управління справами у відповідь на запити видання «Фокус».
Проте «Главком», опираючись на дані державного порталу публічних коштів, зазначає, що щомісяця у 2022 році Зеленський отримував 22,54 тис грн заробітної плати. Загальний його дохід у 2022 році склав 270,48 тис грн.
І, знову-таки, такі суми мер Кременчука Віталій Малецький отримує за 2-3 місяці.
Малецький за 2-3 місяця заробляє стільки, скільки голови ОТГ за рік
Ознайомивши наших читачів із сумами зарплат керівників ОТГ та райадміністрацій, ми констатуємо, що деякі з них заробляють за рік стільки, скільки Малецький отримує за 2-3 місяці.
Наприклад, за липень 2023 року градоначальник до кишені поклав 118 тис 517 грн, а у жовтні йому нарахували понад 150 тис грн зарплати.
Тож не дивно, що на сайті мерії торік з’явилася петиція щодо заборони на час дії воєнного стану в Україні нарахування та виплати надбавок, премій до посадових окладів міського голови, його заступників, керівників комунальних підприємств, заробітна плата яких фінансується з міського бюджету.
Влада Малецького на петицію дала відписку. Це знову обурило містян. Вони не розуміють, за які-такі заслуги ТОП-чиновники отримують захмарні суми. Мабуть за те, що у нашому місті немає влітку гарячої води, а навесні дороги розбиті; за те, що укриття у школах не піготували до 1 вересня; за те, що переселенці отримували в якості гуманітарки пакунок перловки; за те, що чиновників підозрюють у порушені низки законів..?
Нагадаємо, які зарплати поклали до гаманця у 2021 році голови ОТГ та керівники Кременчуцького району.
Мільйони і мільйони, або Скільки коштів пішло з бюджету Кременчука-2022 на утримання VIP-чиновників.
Олег Булашев