Кременчуцька газета
Субота, 9 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Про вибори в смартфоні, «Мрію» для учнів та освітян з можливістю виграти 1 млн грн, запуск 5G та допомогу Ілона Маска: докладно від міністра цифрової трансформації Федорова

18 вересня 2023

Михайло Федоров запевнив, що за період великої війни витоку сенситивної для українців інформації не сталося.

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров минулої суботи, під час заходу для медійників «Редколегія. Саміт», розповів про плани своєї установи на наступний рік. Поспілкувався віцепрем’єр і з редактором «Кременчуцької газети» Олегом Булашевим, який запитав про те, чи будуть на наступних виборах люди голосувати через застосунок «Дія», і взагалі чи можуть бути вибори в смартфоні.

Пан міністр заявив, що наразі завдання від держави міністерству проводити вибори у смартфоні немає.

«Ми наразі не працюємо по виборами в «Дії». ЦВК займається виборами, парламент має закони переписати, тоді вже черга дійде до нас. Ось тоді і подивимося», - сказав М.Федоров редактору «Кременчуцької газети».
 

 

А вже на загальному заході з редакторами Федоров розповів про завдання міністерства на найближчий час. І одне з цивільних завдань – це запуск цифрового помічника для навчання під назвою «Мрія».

«Я впевнений, що він буде ще більш успішним, ніж Дія», - каже пан Федоров і пояснює функцію нового застосунку. Він має допомогти українцям самореалізуватися та отримувати рівні можливості для того, щоб і навчатися, і розвиватися, і отримувати гранти на власну справу або знаходити нове місце роботи.

Так, освіта є фундаментом для того, щоб будь-яка людина стала тим, ким хоче стати. «Мрія» допоможе учням зручніше навчатися. Крім того, цей застосунок надаватиме безпекові та освітні послуги для дітей і батьків, тобто дитина з будь-якого куточка світу матиме доступ до знань. А використання штучного інтелекту (ШІ) допоможе збудувати власну унікальну освітню програму.

«Цей продукт дозволить мати доступ до освітнього контенту в режимі реального часу. На практиці там можна буде бачити все - від оцінки учнів до записів вчителя, і знати чи пішла дитина в укриття під час тривоги. Також це методологічний інструмент компетентності дітей. Аби саме ці здібності розвивати у дитини. Ми надаємо їй рекомендації і контент саме з цього напрямку, де у неї найкращі знання. А ще там буде реєстр шкіл, дітей. Там будуть різні програми і підручники», - каже Михайло Федоров.

Буде в «Мрії» і допомога вчителям. Зокрема лекції, як дитини пояснити, наприклад, урок.
«А тим, хто зніме урок і додасть щось цікаве, потрібне і нове, то отримає 1 млн грн, і це мотивація використовувати «Мрію», - заінтригував міністр.

Запуск «Мрії» заплановано в пілотному проєкті вже у кількох школах цього року, а по всій Україні проєкт розростеться у 2024 році. Весь проєкт робиться за кошти донорів. Аналогів у світі на рівні держави він не має.

Окремо пан Федоров розповів про новий застосунок, який дозволить отримувати більше послуг держслужбовцям всередині уряду, бо уряд повинен бути схожий на технологічну компанію і розвиватися швидко, аби вчасно розв'язувати проблеми людей.

Цей застосунок також допоможе, наприклад, зробити опитування в міністерстві і генерувати ідеї.  
Також застосунок буде надавати нагадування про проведення онлайн-зустрічей (як Google – календар), буде там тимчасовий чат зустрічі, і не потрібно секретарю всім відправляти СМС про онлайн-зустріч.

Буде в цьому застосунку і можливість повідомити, щоб взяти відпустку, лікарняний.

«Цей документ держслужбовця буде популярний, бо працівники самі захочуть мати такий продукт. Звісно він 10-15% людей оптимізує, і буде ефективність і з часом, і з грошима», - каже М.Федоров.

Серед цілей Мінцифри і доопрацювання нових функцій в «Дії». Наприклад, вже з жовтня в ній можна буде змінити реєстрацію авто і перереєструвати його.

Буде і «Дія мілітарі». Там використовуватимуть новітні технології для війні. А ще продовжать створення армії дронів.

«Україна до кінця року збільшить виробництво дронів для армії у понад 120 разів. БпЛА збирають та збиратимуть вітчизняні компанії, але компоненти до них є імпортні. Задача – забезпечити ударні дрони у достатній кількості…. Задача стоїть зробити, аби ви про це не думали, щоб вистачало. Це хороший сигнал, коли немає зборів. Значить, що держава закриває ці потреби», - сказав Федоров.

Водночас голова Мінцифри наголосив, що є серйозна проблема – це російський РЕБ, тому вітчизняні фахівці працюють над технологіями, які допоможуть подолати їх, бо масштабування виробництва БпЛА без технологій протидії РЕБ не даватимуть результату.

Михайло Федоров запевнив, що за період великої війни витоку сенситивної для українців інформації не сталося.

«Постійно відбивають кібератаки. Не було жодного витоку сенситивної інформації за півтора року великої війни. Я думаю, що ми правильно зробили "домашню роботу" перед тим, як запускати "Дію" взагалі», - сказав Федоров.

Він підкреслив, що при створенні застосунку спеціально використовували таку архітектуру, щоб не зберігати персональні дані громадян. Також були розроблені правила, як повинен функціонувати реєстр, щоб там делегувалася кожна дія.

За словами М.Федорова, мільярдер Ілон Маск постійно підтримує Україну, і якби не його допомога, невідомо, як Україні жилося би без зв’язку.

«Напевно, ризик завжди є, що будь-який партнер може припинити допомагати. Але щоб не відбувалося і щоб у ЗМІ не говорили, ... він допомагав, допомагає і якщо під цим тиском може відреагувати негативно – я за це переживаю. Але сподіваюся, що цього не буде. Повірте, я просто не можу про це говорити. Коли потрібно було, він зробив кроки, які потрібно було зробити», – сказав Федоров.

За його словами, серед приватних компаній внесок Маска у майбутню перемогу України «є найбільшим». Водночас він зазначив, що коли чує від Маска елементи російської пропаганди, то також не сприймає це позитивно, як і всі українці, але дії мільярдера говорять про інше. Україна ж має якісний зв’язок за доступними цінами, якісний трафік.

«Був день, коли нам обстріляли інфраструктуру. Це був дуже важкий день з точки зору планування наступних тижнів, як виходити з цієї ситуації. Я відразу написав Маску, що нам потрібні 10 тисяч Starlink. Я ще не знав, де гроші взяти, яка буде ціна. Він створив чат з СЕО зі SpaceX і каже, що треба 10 тисяч, проговоріть логістику. Ось такий Маск», – сказав Федоров.

Спілкуючись з журналістами, М.Федоров зазначив, що серед завдань уряду і покращення 4G, бо з війною зв’язок значно просів, а також запровадження 5G. Пілот по 5G звязку з’явиться вже у 2024 році.

Загалом, за словами пана Федорова цілі та завдання міністерства оновлюються, але передусім головні цілі пов’язані з війною.

 

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися