Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 1 Липня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Так би мовити, замолюємо ту нецензурщину, яку розмістили раніше»: керівник Асоціації зовнішньої реклами міста Кременчука про воєнні борди

9 травня 2022

Історія сучасної реклами в Кременчуці.

24 лютого прикордонник із острова Зміїний сказав слова, які відразу стали легендарними: «Русский военный корабль иди на…». Не минуло і декілька днів, як у Кременчці з’явились білборди із зображенням тонучого корабля із кремлем на кормі.

Потім з’явились інші. Зараз понад півсотні різних макетів патріотичних площин розміщено на білбордах. Днями в Музеї військової історії, який знаходиться в ВПУ №7, відбулось відкриття виставки-експозиції  "Історія супротиву Кременчука".

Так вперше із почтку війни росії проти Україні їх копії вдалось зібрати разом у одному місці. Кременчуцькі журналісти поспілкувались із  Сергієм Каптаном, керівником Асоціації зовнішньої реклами міста Кременчук.

«Найперший білборд – це корабль з кремлем, що горить і тоне. Автор зображення Тітов – харків’янин. Я давно з ним через Фейсбук знайомий. Він створив картинку і я попрохав зробити зображення білборду. Згодом в місті наші дизайнери зробили серію – танк, літак. А ось білі написи на площинах – то роботи члена нашої асоціації Андрія Григорова. Всі ці написи зроблено для білбордів, які встановлювали на дорогах Кременчука із  київського напрямку», - розповів Сергій Каптан.

Він пригадує, що у лютому написи робили російською, щоб окупантам було зрозуміло. Адже можливого нападу орків чекали звідти. І ось для свинособак наш кременчужанин підготував таку «красу». У самому місті їх встановили трішки, інші – на трасах.

Не можуть кременчужани не пригадати білборди, на яких вказано напрямки, за якими має курсувати росія. Їх містяни могли бачити у різних районах. Вони є і досі, але нецензурних слів на них вже немає.

«А ось площину із синім дороговказом ми взяли в інтернеті. Дав завдання дизайнеру, він виконав майже в оригіналі», - зі слів співрозмовника.

Сергій Каптан зізнається, що раніше ніколи у Кременчуці не розміщав білборди із нецензурною лайкою.

«Це було вперше і востаннє. Нам теж не подобається самим. У той же час було актуально. І коли переселенці їхали з Харкова в евакуацію по нашому проспекту Полтавському, то фотографували і мені переслали, кажучи, що круто. Зараз це вже того захвату не викликає», - говорить С.Каптан.

Потім у Кременчуці з’явились інші патріотичні білборди.

«Запустили  ті білборди, які я називаю: «Дякуємо!». Ми дякуємо волонтерам, Збройним силам України, Господу Богу. Намагаємось, щоб був баланс. І, так би мовити, замолюємо ту нецензурщину, яку розмістили раніше», - говорить кременчужанин.

Окрема тема – то сітілайти із зображенням про кохання. У 90-роках були популярні жуйки із вкладками «Кохання це …». З лютого цього року містяни і гості Кременчука бачать площини на військову тематику.

«Макети взяли із Дніпра», - із слів співрозмовника.

Також зараз у Кременчуці чимало білбордів на екологічну тему. На кшталт «Не паліть сухостій, а паліть окупантів». І якщо в мирний час містян закликали не палити сухостій, бо  там живуть зайчики, ховрашки, то у військовий час - інші заклики.

«Особисто мені  подобається вислів Сковороди (українського філософа-містика, богослова, поета, авт.). «За Україну  треба не вмирати, а вбивати». До цієї війни українці були страждальцями (нам так москалі це весь час наставляли), а тепер показали, що можемо гідно боронити рідну землю. Адже ця війна йде 400 років. Жодна держава світу не принесла українцям стільки горя і страждань, як  росія. Просто з того часу, як окупували із часів переяславської ради, то вони вважали, що братський народ. І ось забули українці Батурин – отримали Бучу. Так і є», - слова С. Каптана.

(Коли готували цей матеріал, росіяни обстріляли музей Григорія Сковороди на Харківщині. Снаряд влучив просто в дах будівлі. Найцінніші експонати колекції вдалося врятувати, їх перемістили заздалегідь в безпечне місце, авт)

Він говорить, що будуть білборди Перемоги.

«Це будуть і сльози, і радість. Все буде у нас буде», - говорить наш співрозмовник.

Читайте: "Історія супротиву Кременчука": від білбордів із словами "Російський корабель іди  на ..." до дерев'янних постерів із патріотичними гаслами

 

Олена Ліпошко

Фото авторки

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися