Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 29 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Тарас Тополя: про амбітні плани, український борщ та за що борються «Антитіла»

18 жовтня 2021

Інтерв’ю фронтмера гурту, про який знають далеко за межами України.

Нещодавно, 16 жовтня, у Кременчуці відбувся концерт відомого українського гурту «Антитіла», що тримав глядача понад 1,5 години. Насичений виступ дозволив фанатам гурту не лише насолодитися потужною музикою, а й спостерігати відео з вмонтованих на сцені екранів, грою світла та інших цікавих спецефектів. До речі, гурт подарував слухачам останні нові пісні, а «Т.Д.М.Є.» виконав двічі – знявши кременчуцьких шанувальників і у своє відео.

Перед виступом «Кременчуцькій газеті» вдалося поспілкуватися з фронтменом гурту Тарасом Тополею та дізнатися, яким чином за своє 14-річне існування гурт встиг створити так багато якісної музики і не стати маріонетками у сфері шоу-бізнесу.   

-       По-перше, вітаємо тебе у Кременчуці. Давненько тебе не було тут.

-       Так, уже, адже момент неприємний через постійні карантини.

-       У вас зараз продовжується активний тур «Hallo», який розтягнувся, певно, на роки через карантин.

-       Уже за пів сотні виступів ми перевалили, тому у вашому місті це уже 56 чи 57 концерт. І є ще й позитивний момент – якби, наприклад, два роки тому ми приїхали б сюди з цим альбомом – то слухачі б не почули пісні «Маскарад» і «Кіно».

-       Перед цим ви грали у Сєвєродонецьку. Як там пройшов захід?

-       - Прекрасно! Закінчився концерт тим, що половина залу танцювали. Там взагалі сталися чотири переноси концерту, але люди його все одно чекали. З «Маскарадом» у нас вийшла цікава приємна історія – ми вийшли співати цю пісню акапельно, і нам підспівував весь зал.

-       Які пісні найчастіше підспівують на концертах?

-       Їх декілька. Це «Вірила», «Т.Д.М.Є.» і «Кіно».

-       Ви активно відвідуєте окрім українських міст і уже дали безліч концертів за кордоном. Які плани на майбутнє?

-       Цікаве питання. Знаємо, що нас чекають в Австралії, Бразилії – там багато українців. Також треба однозначно по гастролювати у Європі. У нас були заплановані виступи в Парижі, Польщі, Чехії. Проте вони не сталися через карантин. Загалом же наші гастрольні тури Америкою чи Канадою, як правило, розраховані великою мірою на українців. Звичайно вони приводять з собою американців які не розуміють українську, але слухають пісні, а незабаром у нас вийде і нова пісня, яку виконуватимемо і українською, і англійською. Незабаром у новому альбомі, який ми представимо у січні-лютому, де буде нова пісня про борщ. Адже у нас є досить амбітна мета – відвоювати наш український борщ у росіян.

-       У вас уже був рекорд по кількості виконаних концертів у рамках одного туру. Як би ви, хотіли б його повторити?

-       Звісно б, хотіли. А так у нас з цим карантином виходить якийсь біг з перешкодами. Ми давали і мали б давати багато концертів, адже це дуже важливо для музиканта, щоб його чули наживо. Проте планувати зараз у даних умовах – це зовсім не обачно.

-       До речі, у вас більшість пісень бунтарські. У школі також порушували поведінку? Часто за це карали?

-       Ні, не був розбишакою. Хоча досить часто прогулював уроки у старшому віці- класах 9,10,11,тому, що уже тоді починав займатися музикою. Але в мене не було такого, що я для когось був загрозою і мене хтось не любив, я з усіма вчителями був у нормальних відносинах.

-       Наскільки зараз ви близькі до оркестрових концертів? Адже ти досить часто говориш про них у інтерв’ю.

-       Ну я думаю, десь 50%. Я думаю, це цікаво і нам, і глядачам. Процес іде. Але для цього має наступити певний момент.  Я вважаю, що ми уже вийшли на той рівень, коли заробляємо стільки, щоб достатньо розвиватися. Тобто, ми абсолютно чітко розуміємо, що для того, щоб мати хороший контент, у нього треба інвестувати: а це час, сили і звичайно, гроші. І я вважаю, що це помилка артистів, коли роблять який-небудь посередній контент, а гроші витрачають на якісь власні потреби. А я вважаю, що якщо ростуть гонорари, має рости і вартість виготовленого матеріалу.

-       І останнє, можеш своїми словами пояснити про ваше звернення до депутатів підтримати Законопроект № 5572, що заторкує тему захистом авторських прав.

-       Ну дивіться, якщо ви до своєї дитини хочете знайти спеціаліста, який має диплом про вищу освіту. Тобто, ви користуєтесь певними критеріями. І так само, коли держава визначає організацію, яка має розподіляти авторські гроші, тобто, роялті, є найосновніша вимога – репрезентативна.  Це значить, що ця організація має через міжнародні договори, через різні міжнародні акти представляти максимально більшу кількість – не лише всередині країни, а й у всьому світі. І та організація, яку я представляю, ми представляємо через мільйонні договори декілька мільйонів пісень. Адже у нас є такі самі авторські договори з представниками з Америки, Європи, Австралії. Більше того, лише наша організація має доступ до цифрової бази, через яку можна ідентифікувати авторва і таким чином розподіляти кошти. І ще багато-багато чого має наша організація і чого не має інша. Тобто, зараз держава обрала замість вчителя англійської мови фізрука. Це при тому, що ми зараз говоримо лише про сферу авторських прав, адже є ще сфера суміжних прав. Тож непрофесіоналам не потрібно лізти у ту сферу, де є свої професіонали з присіданнями і стометрівками. І тут є трохи конфлікт держави зі здоровим глуздом.І ми за це ще поборемося!

Нагадаємо, Дозу драйву і позитиву отримав Кременчук разом з Антитілами

 

 

Ліна Романченко

Фото Кирило Воронцов

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися