
"Приходити на прощання - це обов’язок військового. Ми повинні провести наших загиблих Героїв в останню путь"
Кожного разу, відвідуючи прощання із загиблим на війні Героями, які відбуваються у Міському палаці культури (МПК), журналісти бачать сивого чоловіка з тростинкою, який прихрамує, але завжди з квітами віддає шану військовим. Хто ця людина, журналіст "Кременчуцької газети" сьогодні запитав у самого чоловіка. Виявилося, це колишній військовий, полковник у відставці, який відслужив у армії 32 роки, В’ячеслав Андрощук.
Він відомий багатьом ракетникам, бо був заступником з озброєння ракетної бригади у Кременчуці.
"Приходити на прощання - це обов’язок військового. Ми повинні провести наших загиблих Героїв в останню путь", - каже містянин.
"Звідки Ви дізнаєтеся, коли відбуватимуться похорони?" - питаємо ми.
"Я вмію користуватися комп’ютером і заходжу в інтернет, читаю новини",- каже пан В’ячеслав.
"Ви кожного разу приходить на прощання з квітами. Чи це не накладно для пенсіонера?" - знову лунає наше запитання.
"Ні! Для військового пенсіонера не накладно", - по-військовому відповідає полковник у відставці і додає, що в таких справах коштів не слід рахувати.
"Які це для вас сьогодні похорони на рахунку вже?" - лунає наше чергове запитання.
"73 з 24 лютого 2022 року", - каже сивочолий чоловік.
Далі В’ячеслав Андрощук зазначає, що сам він родом з Рівненщини, де люди більш патріотично налаштовані, ніж у Кременчуці, де не багато людей віддають шану загиблим військовим.
У нього самого на війні зараз боронять Незалежність України найближчі родичі - зять, тесть, племінники та інші чоловіки родини.
До речі, В’ячеслав Андрощук на прощання в МПК їздить з району водоканалу, де зараз мешкає і запевняє, що поки є сили, робити це і надалі.
Нагадаємо, "З таких, як він роблять цвяхи": Кременчук попрощався із загиблим на війні Героєм Вадимом Кришталем
«Він досягав успіху, починаючи справи з нуля»: у Кременчуці прощаються із загиблим водієм десантно-штурмового батальйону Криворучком
Олег Булашев
Фото Кирило Воронцов