Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 26 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Героїв Крут


19 березня 2017
Вулицями рідного міста – вулиця Героїв Крут

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Шануючи подвиг загиблих героїв

Вулицю на Молодіжному, яка носила назву на честь створення Радянського Союзу, а саме 60 років СРСР, перейменували на Героїв Крут.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 км на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише 5 годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на 2 дні.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Саме тому щороку 29 січня українці вшановують пам’ять  Героїв Крут.

На честь  запорізьких козаків

На правій стороні Дніпра перейменували ще один провулок, назва якого нагадувала про сусіднє місто, що також змінило ім’я: провулок Дніпропетровський став Січовим. Назвали його на честь Запорозької Січі.

Зазначимо, що запорізьке козацтво відіграло видатну роль у всіх найбільш визначних виступах народу України проти феодально-кріпосницького гноблення і національного гніту.

 

Влад Тимченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися