Кременчугская газета
Понедельник, 21 Августа 2017 года
Facebook Twitter Instagram telegram

Вы здесь

Вулицями рідного міста - вулиця Ігоря Сікорського


15 апреля 2017
Вулицями рідного міста - вулиця Ігоря Сікорського

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі

У Кременчуці вулицю, що носила ім’я старшого брата вождя пролетаріату – Олександра Ульянова – перейменували на честь великого українського авіаконструктора Ігора Сікорського, який підкорив небеса. Його літаки та гелікоптери з’єднали континенти і дозволили долати моря та океани за лічені години.

Народився майбутній інженер у Києві, у 1889 році. У 19 років Сікорський починав конструювати справжні літаки, про які так мріяв видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник Леонардо да Вінчі. Коли підкорювачу неба виповнилося 24 роки, його літак-велетень «Ілля Муромець» став світовим рекордсменом із вантажопідйомності.

У березні 1919-го конструктор переїхав до Сполучених Штатів Америки, де заснував власну авіаційну компанію - Sicorski Air Engineering. Гелікоптери Сікорського марки «S» використовували Збройні сили США. Американські президенти і ті не цуралися літати на дітищах авіаконструктора українського походження. І саме гелікоптери Сікорського першими в історії здійснили перельоти через Атлантику та Тихий океан.

Не можна не згадати і про громадську діяльність Ігоря Сікорського. Він брав активну участь у діяльності емігрантських організацій Америки, був одним з ініціаторів створення і деякий час навіть головою відомого Толстовського фонду, що допомагав співвітчизникам за кордоном і відіграв особливу роль у житті десятків тисяч людей, яких позбавила батьківщини Друга світова війна.

Помер Ігор Сікорський 26 жовтня 1972 року в Істоні (штат Міннесота, США).

 

Олена Сінтюріна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
 • Детей, родителей и их классных руководителей ждут веселые и незабываемые призы.

  Фотоконкурс от Кременчугской газеты «Первый раз в первый класс, мой класс!»

  Детей, родителей и их классных руководителей ждут веселые и незабываемые призы.

  1 сентября для первоклассника - это всегда очень волнительный и запоминающийся день, ибо для них открывается совершенно новый мир!

  Редакция «Кременчугской газеты» объявляют фотоконкурс «Первый раз в первый класс, мой класс!»

  Все ученики класса, победившего в фотоконкурсе, получат призы от «Кременчугской газеты» и от партнеров фотоконкурса.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.