Кременчугская газета
Четверг, 25 Мая 2017 года
Facebook Twitter

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця лiкаря Богаєвського


27 ноября 2016
Овксентій Богаєвський

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

Народився Овксентій Богаєвський у селі Устивиця Миргородського повіту 13 грудня 1848 року.

Після закінчення Полтавської гімназії зі срібною медаллю і медичного факультету Київського університету в 1874 році, майбутній світило поступив на службу земським лікарем у м. Комишна Миргородського повіту, був лікарем у м. Шишак того ж повіту, а з 1883 р.  – старшим лікарем Кременчуцької губернської земської лікарні, яку пізніше очолив і керував нею майже 30 років.

За його керівництва лікарня стала відомою. Сюди приїжджали делегати київського з’їзду лікарів, учасники Пироговського з’їзду та інші видатні діячі медицини як Росії, так і зарубіжжя. Вони хотіли не тільки побачити лікаря і оновлений завдяки його старанням заклад, але й вивчити багатий на той час досвід, отриманий у лікувально-профілактичній роботі, організації хірургічної справи, особливо в здійсненні операцій на оці, якi вивели Кременчук на рівень ведучого офтальмологічного центру.

Доктор Богаєвський очолював також лікувальну раду Кременчуцької жіночої гімназії та Кременчуцьке товариство лікарів. Крім цього він був членом міжнародних медичних конгресів у Берліні, Москві, Парижі та входив до Міжнародного товариства хірургів у Брюсселі.

У березні 1911 року рада Київського Університету одноголосно удостоїла Богаєвського ступеня доктора медицини Honoris causa, що є рідкісним явищем для провінційного лікаря. Овксентій Трохимович – автор 87 наукових робіт. У пам’ять про нього 1944 року на території колишньої губернської лікарні була встановлена гранітна стела.

Саме за його високі досягнення у медичній галузі вулицю 40-рiччя Жовтня перейменували на вулицю Лiкаря О. Богаєвського.

 

Влад Тимченко

Конкурсы
 • Кременчугская газета приглашает в цирк победителей конкурса

  Кременчугская газета приглашает в цирк победителей конкурса

  Редакция вручает своим читателям пригласительные билеты.

  Редакция Кременчугской газеты вручает сегодня своим читателям пригласительные билеты в цирк «КОБЗОВ» по итогам конкурса, в котором приняли участие более 200 человек. 

  Мы разыграли два билета на новое шоу для всей семьи «Extreme»! И еще три со скидкой 70%.

  Победителей розыгрыша определили путем жеребьевки.

   Победители

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.