Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 19 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Які зарплати отримують голови селищних рад великого Кременчуцького району

22 серпня 2021

Рейтинг виплат за І півріччя 2021 року показує, що дехто протягом січня-червня жив на 95 тис грн, а хтось – на майже 290 тис грн.

Мер Кременчука Віталій Малецький та його заступники щомісяця отримують зарплати, розміри яких вражають. Адже міським чиновникам виплачують величезні зарплати. Про це ми постійно інформуємо наших читачів, послуговуючись відповідями на подані нами інформаційні запити.

Загалом за І півріччя 2021 року очільник нашого міста поклав до кишені 343 тис 555 грн. Це 57 мінімальних зарплат. Такі суми дивують не лише нас, журналістів, а й читачів. Тому на одному з засідань мерії, що проходило в онлайн форматі, Малецького попросили прокоментувати, за що він та його віце-мери отримують такі захмарні премії у той час, коли у Кременчуці немає гарячої води і дороги розбиті?

Малецький апелював тим, що це оплата праці чиновників, які відповідають за життя інших людей, у підпорядкуванні яких знаходяться підприємства з величезним кошторисом. Працювати на таких посадах із зарплатою у 5 чи 10 тис грн вони погодяться лише на кілька місяців, а потім звільняться.

«Тоді які суми зарплат отримують керівники об’єднаних територіальних громад у новому великому Кременчуцькому районі?» – запитали нас читачі.

І звернули увагу на те, що голови цих ОТГ також несуть відповідальність за злагоджене функціонування низки населених пунктів. Адже у складі деяких ОТГ – понад 20 сіл. Тому і тут треба вирішувати багато питань: освітлення вулиць, ремонт доріг, залучення коштів на розвиток громади і безліч інших. Окрім цього, голова ОТГ є розпорядником бюджетних коштів. Тож, зона відповідальності у нього – не менша, ніж у міських чиновників.

Аби отримати відповідь на питання наших читачів, ми направили до Автозаводської та Крюківської адміністрацій, а також до ОТГ відповідні запити щодо нарахувань та виплат їхнім керівникам за І півріччя 2021 року (січень-червень).

Нагадаємо, нещодавно межі Кременчуцького району значно розширилися, адже до нас приєдналися тепер вже колишні Семенівський, Глобинський, Козельщинський райони. На підставі отриманих відповідей ми склали рейтинг зарплат за І півріччя 2021 року.

Першу сходинку рейтингу посів голова Піщанської сільської ради Олександр Краплина.

Варто зауважити, що він – керівник великої громади, до складу якої увійшли понад 20 сіл (Нова Знам’янка, Ялинці, Кривуші, Майбородівка, Недогарки, Рокитне-Донівка та інші). Раніше Краплина обіймав посаду голови Ялинцівської сільради, тому має чималі чиновницькі надбавки. Усі ці чинники вплинули на рівень його зарплати. Тому за І півріччя 2021 року він отримав на руки 285 тис 270 грн. Щомісяця йому виплачували 47 тис 545 грн, серед яких оклад – 12 тис грн. До цього додавали надбавки, премії, виплати за ранг та вислугу років.

 

На другому місці опинилася голова Кам’янопотоківської сільської ради Анна Самойлюк.

До очолюваної нею громади входять 11 сіл (Чечелеве, Білецьківка, Підгірне, Бурти, Маламівка та інші). За 6 місяців 2021 року Самойлюк поклала до гаманця 227 тис 791 грн. Щомісячні виплати були в межах 32-33 тис грн, з яких оклад становив 11 тис 500 грн. Найбільшу зарплату вона отримала у квітні – 67 тис 962 грн. До цієї суми зокрема увійшла матеріальна допомога у розмірі 45 тис 375 грн.

Третє місце – у голови Градизької селищної ради Мирослава Носи.

У складі цієї громади 21 село, це 7 колишніх сільських рад. У І півріччі поточного року Носа отримав на руки 209 тис 706 грн. Щомісяця йому виплачували 31 тис 491 грн зарплати, серед яких оклад – 12 тис грн. Винятком став травень, коли голова селищної ради отримав відпускні – 27 тис 66 грн та 39 тис 120 грн на оздоровлення.

Загалом цього місяця він поклав до кишені 74 тис 274 грн.

Далі наш рейтинг виглядає наступним чином:

4 місце – у голови Козельщинскої сільської ради Олександра Троцького. Йому «чистими» виплатили 196 тис 273 грн.

5 місце – у голови Новогалещинської селищної ради Світлани Самсонової. Їй виплатили на руки 156 тис 737 грн.

6 місце – у старости Потоківського старостинського округу Юрія Зорі, який поклав до гаманця 154 тис 633 грн.

7 місце – у директора Автозаводської районної адміністрації Наталії Заводчікової. Вона отримала 151 тис 936 грн.

8 місце – у сільського голови Омельницької сільської ради Андрія Пирога. Він на руки мав 147 тис 945 грн.

9 місце – у директора Крюківської районної адміністрації Дмитра Лозовика, якому «чистими» виплатили 122 тис 997 грн.

10 місце – у голови Семенівської селищної ради Людмили Милашевич. Вона отримала 118 тис 430 грн.

Голова Пришибської сільської ради Валентина Городянко обійняла свою посаду лише у березні, і відтоді їй виплатили на руки 94 тис 22 грн.

Як бачимо, велика відповідальність – у всіх керівників, однак зарплати міських та районних посадовців різняться в рази.

А доки Малецький отримує понад 340 тис грн, кременчужани продовжують скаржитися на поганий стан доріг; на покрівлі, що протікають; на жахливий стан підземних мереж тощо. А також сильно дивуються, чому наше місто – єдине на Полтавщині, де немає гарячої води?

Нагадаємо, зарплати деяких міських чиновників у перший місяць літа доходять до 100 тис грн.

Грошей, як бруду: зарплати VIP-чиновників Кременчука не зменшуються.

 

Марина Соловей

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися