Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 18 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Захмарні суми: які зарплати VIP-чиновники Кременчука отримали у травні

25 червня 2022

Традиційний рейтинг виплат можновладцям.

 

"Ніяк не нажеруться не дивлячись, що в країні війна!" -це була перша репліка в редакції, коли на запит "Кременчуцької газети" в міськвиконком щодо суми зарплат міського голови Віталія Малецького та його заступників, ми отримали відповідь.

Отримали та, дійсно, вилаялися і традиційно склали рейтинг зарплат мера і членів його команди. 

Безумовним лідером рейтингу є перший заступник міського голови, віце-мер із питань економіки Володимир Пелипенко. У травні йому нараховано 137 тис 528 грн.

За які такі заслуги В.Пелипенко отримав таку зарплатню, ми лише можемо здогадуватися, але не зрозуміти. У нас, що - економіка процвітає? Чи то підприємства Кременчука працюють на повну і бюджет скоро лопне від перевиконання? На жаль, все зараз навпаки, але це не зупиняє чиновника гребти гроші лопатою!

Подивимося з чого ж складається  зарплата за травень пана Пелипенка. В цю суму входить оклад - 12 тис 177 грн, надбавка за вислугу років – 1 тис 904 грн, надбавки (скоріш за все за високі досягнення у праці та виконання особливо важливої роботи) - 16 тис 335 грн, премія - 20 тис 439 грн, індексація - 467 грн, відпускні - 26 тис 968 грн та, (випийте корвалолу, бо рознервуєтеся) - матеріальна допомога на оздоровлення - 59 тис 235 грн. Невже перший віце-мер багато хворіє, адже перепрацьовує на роботі чи щось інше?

Фактично на руки В.Пелипенко отримав 109 тис 334 грн.

Це майже 17 мінімальних зарплат пересічного українця! І понад 4 місячні зарплати Президента України Володимира Зеленського!

Минулі місяці майже такі саме суми отримувала віце-мерка з питань фінансів Тетяна Неіленко. Проте суму її зарплати за травень ви дізнаєтесь згодом, а зараз переходимо до другого місця нашого рейтингу.

112 тис 295 грн в травні нараховано заступнику міського голови, який відповідає за розвиток культури та спорту Руслану Проценку.

Тут теж багато запитань. Ну, по-перше, а де ж цей розвиток під час війни? Заклади культури майже не працюють, концертів майже немає, спортивні досягнення теж бажають бути кращими. Але чи цікавить це можновладця,  чи йому слід також оздоровитися і покласти декілька десятків тисяч гривень на це до своєї кишені?

Дивимося склад його зарплати.

Оклад - 7 тис 363 грн, надбавка за вислугу років - 1 тис 538 грн, надбавки - 10 тис 292 грн, премія - 11 тис 074 грн, індексація - 295 грн, відпускні - 25 тис 888 грн, і...., звичайно, матеріальна допомога на оздоровлення аж 55 тис 842 грн.

Руслану Проценку виплачено «чистими» після утримання податків - 90 тис 397 грн.

Ось так, кременнчуцькі чиновники себе не обділяють - тут і премія, і надбавка за високі досягнення у праці, і матеріальна допомога на оздоровлення... Цікаво просто, чи отримували касири в Міському палаці культури або бібліотекарі нашого міста такі захмарні суми на оздоровлення?

Але ми рухаємось далі. Третя позиція рейтингу - у віце-мерки з питань фінансів Тетяни Неіленко.

Цій чиновниці у травні нараховано 87 тис 006 грн, зокрема оклад - 13 тис 500 грн, надбавка за вислугу років - 5 тис 640 грн, надбавки - 21 тис 090 грн, надбавка за ранг - 600 грн, індексація - 540 грн, премія - 45 тис 636 грн.

Т.Неіленко після утримання податків та зборів виплачено на руки 69 тис 170 грн.

Ви помітили, яка премія у цій чиновниці? Так, так - майже 4 її оклади чи 7 мінімальних зарплат пересічного українця!

"Чи не зажерлися ці можновладці?",- так і хочеться запитати у них, але зараз вони від незалежних ЗМІ переховуються і коментарів не дають.

Далі рейтинг зарплат за травень виглядає наступним чином:

4 місце - міський голова Віталій Малецький. Він отримав «чистими» на руки 60 тис 024 грн

5 місце - заступник міського голови з питань ЖКГ Іван Москалик - 51 тис 777 грн.

6 місце - секретар міськради Юрій Гриценко - 51 тис 285 грн

7 місце посідають відразу два чиновники, які отримали однакову суму зарплати - 48 тис 134 грн. Це керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов та віце-мерка з гуманітарних питань Ольга Усанова.

8 місце - заступник міського голови з питань будівництва Дмитро Кравченко - 43 тис 291 грн.

Якщо скласти разом місячний дохід наших «дорогих» місцевих VIP-чиновників, то виходить, що з бюджету міста у травні лише на 9 керівників витрачено майже 570 тис грн, а це - 88 мінімальні зарплати пересічних українців!

А де ж благодійність і які зарплати у керівника ОВА, РВА?

Керівник Полтавської обласної військової адміністрації  Дмитро Лунін отримує зарплату значно меншу, ніж мер Кременчука Віталій Малецький, і радить останньому віддати свою премію соцпрацівникам, які зараз перевантажені роботою.

Про це Д.Лунін заявив днями під час онлайн-зустрічі з редакторами ЗМІ області.

Він також заявив, що мер, нараховуючи собі понад 70 тис грн зарплаті Закон не порушує, але морально ці суми завеликі.

«Я отримаю зарплату 30 тис грн... Я впевнений, що вони (Малецький та заступники, - авт.) можуть зменшити собі премії і віддати їх соцпрацівникам, які зараз перевантажені»,- заявив Д.Лунін.

Саме на благодійність віддав 10 тис грн своєї зарплати минулого місяця мер Білої Церкви Геннадій Дикий.

Про це ми бачимо з оприлюднених телеканалу "Еспресо Біла Церква" інформації. Загалом керманич майже однакового за кількістю населення міста з Київської області отримав на руки 12 тис 681 грн зарплати та 22 тис грн авансу.

Редакція також запитала про суму його зарплати начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Олега Лєдніка. Той відповів, що «на руки» отримує трохи більше 30 тисяч грн. Але журналісти зажадали точних цифр.

Олег Лєднік пообіцяв надати їх наступного дня. При цьому, він не прохав надавати письмовий запит на інформацію, як цього раніше зажадав Віталій Малецький. Олегу Лєдніку вистачило звичайного усного запитання журналіста. Наступного дня він, як завжди, стримав слово і надав письмову відповідь щодо зарплат за три останні місяця.

"Це публічна інформація, вона не є закритою, тому за вашим усним запитом я вам її надаю. Розумію, що люди хочуть знати розміри зарплат чиновників усіх рівнів і мають на це повне право", - каже Олег Лєднік.

Згідно із наданою інформацією, протягом березня-квітня цього року Олег Лєднік отримував «на руки» 34 тис 064 грн, а у травні його зарплата трохи «зросла» - до 34 тис 186 грн.

"Це найбільша зарплата, яку я отримував на держслужбі. У податковій платили в місяць близько 18 тис грн",- зізнався О.Лєднік.

Секретні данні Малецького: навіть під час війни, VIP-чиновники Кременчука себе значними сумами не обділяють

Мер Кременчука Малецький отримує в місяць більше ніж дві зарплати Лєдніка або Луніна, а Неіленко майже 4 зарплати Луніна або Зеленського

Війна війною, а VIP-чиновники Кременчука себе зарплатами не обділяють: у квітні менше 50 тис грн ніхто в кишеню не поклав

 

Марина Соловей

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися