
Привозячи воїнам від медикаментів і смаколиків до Старлінків та автомобілів.
Буржуйки, теплі речі, труби розвідника, медикаменти, їжу, смаколики, автівки. Усе це, а ще символічні подарунки, малюнки та різноманітну підтримку з усього району для наших захисників на фронт з найперших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну передають волонтери з Піщаного - Сергій Горб та Руслан Погорілець.
Так, на сьогодні чоловіки здійснили 89-ту поїздку на фронт. Упродовж майже року їх чималою командою було придбано та привезено на фронт 8 старлінків, тактичні навушники, одноразові душі, передано було багато медикаментів та харчів.
У першу чергу розповідають про приклад постійної чималої допомоги з Кременчуцького ліцею номер 5. Нещодавно там назбирали гроші на три Старлінки, генератор та чимало солодощів.
«У останні дві поїздки небайдужі жінки з Градизька готували і передавали хлопцям капусняк і рагу. Усе приготоване, запаковане, хлопцям лише розігрівати», - розповідає Сергій Горб.
«Їх називаємо градижські бджілки. Дівчата самі організувалися, збираються вечорами, співають пісні, готують, печуть. Для них це уже традиція. І найприємніше чути від хлопців, коли отримують від них їжу – що вони посмакували і побували, неначе вдома. Дівчата завжди туди покладуть якісь символічні подарунки, діти малюють малюнки, усе передаємо, приємно за цим спостерігати. І головне – підтримати хлопців, підняти їх моральний дух», - коментує Руслан.
Зазвичай на зібрані кошти волонтери замовляють та закуповують необхідну техніку, медикаменти, їжу.
Такі поїздки відбуваються переважно раз у два тижні. Вантаж формують безпосередньо перед виїздом, закуповуючи необхідне.
«На сьогодні найбільше замовляють буржуйки. Уже зварили більше 45-ти буржуйок, які військові прозвали «дамська барсєтка» через їх компактність. Її вага близько 3,5 кг, у неї вставляють спеціальні витяжні труби. І зараз, коли немає бліндажів, а потрібно швидко перебути у ямі, її туди ставлять і вона дуже ефективна, з великою тепловіддачею», - коментує С.Горб.
Такі буржуйки створюють з фреонових балонів, які волонтерам привозять небайдужі громадяни, далі доукомплектовують трубами, у Піщаному та Новознам’янці усе зварюють.
«Одні шукають кошти, інші деталі, треті зварюють. У нас чимала команда, знаходимо спільними зусиллями. Сьогодні не вийшло приїхати волонтеру Володимиру Онопко, з яким постійно їздимо втрьох», - додає Руслан.
В. Онопко активно співпрацює з литовськими волонтерами, які дістають більш дорогі речі на фронт: Старлінки, тактичні навушники, інші спеціалізовані для військових речі.
Зазвичай волонтери планують декілька поїздок на перед. Адже Сергій Горб допомагає українським військовим ще з початку часів АТО, через що має багато знайомих на фронті.
«Тоді деякі хлопці ще були солдатами, зараз стали командирами. Так, нещодавно на позиціях звільнення Херсонщини ми познайомилися з хлопцями з морської піхоти.
У нас до них було уже три поїздки, зараз вони міцно тримають Донецький напрямок, їздимо і до них. Багато на фронті і жителів Піщанської громади, і їх відвідуємо. Багатьох зараз перекинули на Донецький напрямок, тому найбільше допомоги йде саме туди», - розповідає Руслан.
Волонтери показують прапори: литовський та грузинського легіону (на якому розписуються лише грузини, які воюють за українську свободу). Є там і підписи відомих грузинських солдатів, які боряться з росією не першу війну, а ще з часів, коли росіяни вторгалися до Грузії.
Також показують стяг, подарований їм у останній поїздці – 36-ї окремої механізованої бригади морської піхоти.
«Зверху тут є підпис нашого односельця – розвідника першої танково-сіверської бригади Анатолія Касьяна, якій ми нещодавно передали автомобіль», - додає волонтер.
Тож через ЗМІ волонтери дякують небайдужим, які долучаються до підтримки.
«Адже тяжкий час, складна ситуація на фронті, багато людей об’єднується, адже війна ще не закінчилася... » - підсумовує Погорілець.
Додають, що на сьогодні нашим захисникам на фронт потрібні теплі речі та шкарпетки, буржуйки, медикаменти, продукти харчування, смаколики.
Тож тим, хто хоче допомогти чи подати запит на підтримку для фронту, можна писати на сторінку Ruslan Pogorilets у Фейсбуці, або звертатися на тел: (097)-732-29-04.
Ліна Романченко
Фото авторки та з приватних архівів волонтерів