Кременчуцька газета
Субота, 3 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Звіт депутата Кременчуцької міської ради VIII скликання Богдана Лазоренка за 2022 рік

3 березня 2023

Яку роботу проведено обранцем за рік.

Звіт депутата і громадянина, для якого 2022 рік викреслив з порядку денного будь-які політичні амбіції, абсолютно нівелювавши значення передвиборчих перегонів в майбутньому. Як і мільйони українських патріотів докладав і продовжую невтомно докладати усіх можливих зусиль для наближення нашої священної Перемоги. Єдиним можливим і найважливішим завданням визначив для себе допомогу нашим захисникам і захисницям, допомогу воїнам, які кожного дня кладуть на вівтар перемоги найдорожче – власну можливість жити.

Статистика: з 24 лютого перебуваю в Україні, прийняв участь у всіх пленарних засіданнях Кременчуцької міської ради, що відбувалися в режимі реального часу з використанням системи фіксації голосування РАДА-В. Категорично не приймаю дистанційний формат голосування депутатів в одному з мобільних додатків Вайбер. Не мав можливості приймати участь в роботі своєї постійної депутатської комісії через блокування і саботаж її роботи головою комісії депутатом Денисом Терещенком. Систематично проводив прийом виборців в стінах громадської приймальні за адресою: бул. Українського Відродження (колишня назва бул. Пушкіна), 8.

Лютий

Без перебільшення трагічний для кожного українця 2022 рік розпочався для мене з тривоги перед невідворотністю широкомасштабного наступу ворога.

Вже 7 лютого за моєї ініціативи в кабінеті голови Кременчуцької районної ради Дмитра Колотієвського організував зустріч голів об’єднаних територіальних громад Кременчуцького району з командиром окремого батальйону територіальної оборони підполковником Вадимом Проценком. Слід зазначити, що попри тривожні сигнали «колективного заходу» та існуючий масив переданих розвідданих, зустріч в аналогічному форматі проходила вперше.

На той момент гостро постала необхідність проведення спільної координаційної наради для налагодження оперативної комунікації і відпрацювання алгоритму злагоджених дій, спрямованих на виявлення диверсійно-розвідувальних груп ворога і захисту цивільного населення. Так само, чи не вперше, підполковник Проценко надав присутнім методичні рекомендації щодо створення і правового статусу добровольчих формувань територіальної громади.

15 лютого

На пленарному засіданні позачергової сесії міської ради підтримав Програму розвитку територіальної оборони Кременчуцької міської тергромади.

Протокольно запропонував суттєві правки в текст звернення до мешканців Кременчуцької міської тергромади у зв‘язку з ситуацією, що склалася на фоні загрози військового вторгнення на територію України з боку російської федерації. Уявіть, що за тиждень до повномасштабного наступу окупаційних військ, міський голова Віталій Малецький категорично наполягав на прийнятті «зваженого рішення» без надання оцінок і використання термінології, що в дипломатичній площині можуть бути неправильно трактовані країною-вбивцею. Як вбачалося з виступу мера, документальне визнання факту існуючого вторгнення і війни тривалістю в 8 років він називав не інакше, як провокацією. Пройде зовсім мало часу, як ті, хто відмовлявся називати речі своїми іменами, прокинуться під звуки сирен повітряної тривоги.

24-28 лютого

Разом з колегами депутатами з перших годин широкомасштабного вторгнення приймав безпосередню участь в облаштуванні блок-постів та захисних фортифікаційних споруд. Терміново перевіряв усі бомбосховища та підвальні приміщення багатоквартирних будинків, щоб громадяни могли вільно користуватися ними в якості тимчасових укриттів. Організовував систему безперебійного забезпечення продуктами харчування підрозділів ЗСУ та тероборони в місті. Започаткував процес формування благодійного продовольчого і харчового резерву з метою недопущення гуманітарної катастрофи в Кременчуці. Приймав постійну участь в оперативному формуванні і відправці гуманітарних залізничних вантажів для потреб мешканців міст, що опинилися на межі голоду через брак питної води та їжі.

Березень

Допомога переселенцям та ВПО

Від початку широкомасштабного вторгнення в нашому місті знайшли тимчасову домівку ті, кого війна залишила без даху над головою. З 1 березня я активно розпочав облаштування одного з центрів тимчасового розміщення «Кременчук» по вул. Єднання України, 9 (колишня вул. Маяковського). Один з гуртожитків заводу «АвтоКрАЗ», який не використовувався останні 5 років, в найкоротші терміни перетворився на комфортабельний хостел. Для потреб харчоблоку і забезпечення можливості приготування їжі власним коштом придбав 6 газових плит, комплекти посуду, каструлі і чайники. Кожна з кімнат була забезпечена доступом до електромережі. Обладнано 50 мобільних світильників. Для потреб мешканців з маленькими дітьми придбано 25 електрообігрівачів-тепловентиляторів, теплі ковдри та 50 подушок.

В найкоротші терміни до початку капітальної реконструкції санвузлів обладнано тимчасовий водопровід. Від початку експлуатації гуртожиток був оснащений елементами протипожежної безпеки. Впродовж трьох місяців забезпечував мешканців засобами особистої гігієни, миючими засобами, побутовою хімією, знаряддям для організації добробуту, підтримки чистоти і належного санітарного стану приміщення.

Допомога військовим та ЗСУ

Розуміючи жахливий рівень оперативного матеріально-технічного забезпечення військових на початковому етапі, з перших днів широкомасштабного вторгнення долучився до волонтерського руху в місті та країні.

Вже в березні особисто придбав 70 пар тактичного військового взуття для потреб наших військових з різних підрозділів ЗСУ. Так черевики розподілили між бійцями Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», воїнами з розвідувальної роти 95 ОДШБ, нашими співвітчизниками з полку «АЗОВ» та іншими військовослужбовцями, згідно з індивідуальними запитами.

Для закриття потреби підрозділу ЗСУ, що комплектувався в умовах постійної комунікації з міською владою, для виконання бойових завдань і ефективного злагодження, придбано 20 мобільних телефонів найпростішої комплектації.

На запит штабу волонтерів громадської організації «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК» передав новий тримісний ПВХ-човен для виконання завдань в місцях бойових дій, де є водні артерії. Саме там часто виникала необхідність швидко переправляти з одного берега на інший, як особовий склад, так і військову амуніцію або ж провізію. Знову ж таки, на запит волонтерів ГО «АТО-МАЙДАН-КРЕМЕНЧУК» з числа ветеранів АТО/ООС придбав 10 нових ватяних матраців.

Квітень

Допомога військовим та ЗСУ

Квітень розпочався з фінансування придбання активних навушників та біноклів високої кратності для бійців підрозділу ДУК «Правий сектор».

На прохання мешканки гуртожитку для переселенців (харків’янки Марини), чоловік якої героїчно стереже небо над Дніпропетровщиною, придбав та передав три рації Baofeng T57 бійцям протиповітряної оборони.

Допомога переселенцям та ВПО

В центрі тимчасового розміщення «Кременчук» на вул. Єднання України 9, в якому на той час знайшли прихисток майже 200 мешканців з окупованих ворогом українських міст, розпочав проєкт реконструкції санвузлів. В рекордно короткі терміни власним коштом, а також за підтримки представників соціально-відповідального бізнесу, вдалося зробити майже неможливе.

В окремих кімнатах облаштовано 2 комфортабельні душові кабіни і 2 роздільних санвузли. Встановлені нові унітази і бойлери для безперебійної подачі гарячої води. Замінені двері і вікна. З’явився умивальник. Стіни і підлогу виклали плиткою. Зробили стелю і нове освітлення. Замінено електропроводку. Біля умивальника облаштували дзеркало і розетку, де кожен охочий може висушити волосся або поголитися. Окрім цього, встановили нову систему каналізації на першому поверсі.

Травень

В травні на прохання кременчужанина-офіцера 57 окремої мотопіхотної бригади Григорія Мілітинського частково профінансовано придбання вживаного корейського повнопривідного позашляховика  Kia Sorento, який пройшов бойове хрещення в районі Костянтинівки (Донецька область). Як кажуть самі бійці, машина на фронті – це, в першу чергу, можливість ефективно і швидко виконувати бойові задачі. Перевага наявності авто - це мобільність і оперативність, а також невеличкий склад їжі, питної води і додаткового комплекту боєприпасів.

Відповідаючи на запит ветерана АТО/ООС нашого земляка Дмитра Бурдейного, придбано та передано його фронтовим товаришам 4 надувні матраци INTEX.

Червень

Саме з червня я розпочав вручення захисних комплектів (бронежилет та шолом) для військових з Кременчука та Кременчуцького району, які проходять службу в різних підрозділах ЗСУ. Бронежилет HIGHCOM американського виробництва складається з комплекту керамічних бронеплит та м’яким протиуламковим захистом рівня IIIA NIG для спини і грудної клітки. Загалом за період з червня 2022 року по січень 2023 наші військові отримали від мене 15 захисних комплектів на загальну вартість понад 15 тис доларів США. Серед останніх, легендарні захисники Маріуполя, бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти, 501-го окремого батальйону морської піхоти, воїни полку «АЗОВ» (зараз 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ), 109-ї окремої бригади територіальної оборони, відомі волонтери, працівники поліції з прифронтових міст, колеги-депутати з Кременчуцької районної ради, яких мобілізували до лав ЗСУ.

Липень

Враховуючи потребу ветерана АТО, депутата Кременчуцької районної ради Євгена Таранухи, у взаємодії з компанією «Ferrexpo», зібрав та відправив партію гуманітарної допомоги для потреб штабу полку «АЗОВ». Серед того, що просили захисники, те, що допомогло покращити перебування наших захисників в умовах казарменого положення: дезінфікуючі засоби, для миття посуду та чищення засмічень, одноразовий посуд, харчова плівка, пакети для сміття, рукавички, серветки і паперові рушнички.

На прохання кременчуцької волонтерки Маргарити Туаєвої передав бронежилет та шолом для потреб нашого земляка, який змінив поліцейську уніформу на військовий однострій.

Серпень

Одним з героїчних бійців, хто після поранення і відновлення отримав «броню» і шолом, був Сергій Опря, випускник Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, боєць легендарної 36-ї окремої бригади морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Білинського. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, кременчужанин нагороджений орденом Данила Галицького.

Також придбано ремінні системи в комплекті з стегновою платформою Molle для потреб розвідників з 95-ї ОДШБ та бійців 132-го окремого розвідувального батальйону. Відповідні девайси передав через десантника-розвідника з нашого міста з позивним «Мовчун».

На прохання кременчужанки Людмили Кузнєцової придбав і передав тактичне взуття і шолом HIGHCOM Striker PLT для її сина Дмитра, який проходить службу у 18-тій окремій бригаді армійської авіації ім. Ігоря Сікорського. Шолом забезпечує клас захисту рівня ІІІА, зокрема від ураження осколками. Корпус виготовлений з кевларових волокон та термореактивної смоли.

Реагуючи на прохання кременчужанина Олексія з позивним «Мовчун» придбав партію одинарних підсумків для магазинів автомату Калашникова. Саме вони дозволяють зручно розміщувати на поясі основний і додатковий боєкомплект. Підсумки виготовлені в кольорі піксель та мультикам. Як і решта спорядження, кріпляться за допомогою системи Molle. За словами Олексія, ця модель чудово вміщує, як магазини зі стандартними набоями калібру 5,45, так і з набоями калібру 7,62, яким віддають перевагу в його роті.

Вересень

В рамках всеукраїнської акції «Українську книгу – вільній землі!» оголосив збір книжок, під час якої вдалося зібрати понад 700 чудових українських книжок, серед яких, світові бестселери, класика, художня література, енциклопедії і навіть комікси. Це стало потужним гуманітарним внеском у відновлення бібліотечних фондів звільнених територій Харківської області. Усю зібрану літературу доставили в міську бібліотеку міста Ізюм, яку фактично повністю знищили.

Жовтень

За запитом колеги-депутатки міської ради Лариси Гориславець передав черговий бронежилет лейтенанту ЗСУ Олександру Передєрніну. Олександр - офіцер 109-ї окремої бригади тероборони, кадрованого формування сил ТрО у Донецькій області.

На прохання колективу Благодійного фонду «Тил Полтава», який представлений стоматологічною спільнотою Полтавщини, придбав та передав черговий захисний шолом великого розміру. Шолом Striker PLT захищає бійця від загроз рівня IIIA, включаючи осколки. Також він перевірений на відповідність стандарту NIJ 0106.01. Виготовлений із волокон Hybridized Kevlar. Вартість такого 509 долл США.

Грудень

На прохання депутата Кременчуцької районної ради Сергія Захожого, капітана ЗСУ, презентував 2 ноутбуки для покращення матеріально-технічної бази напрямку, яким опікується мій колега у складі свого військового формування.

Допомога медичним закладам і пораненим внаслідок ракетного влучання в ТЦ «АМСТОР»

Після жахливого акту терористичної агресії оперативно передав для потреб нашої лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» життєво необхідний препарат «Альбувен», попередньо узгодивши позицію з директоркою медзакладу Оксаною Корляковою. 100 флаконів дороговартісного кровозамінника, що застосовується при гострих крововтратах, сильних отруєннях чи інтоксикаціях організму, шокових станах, отримали наші медики, які з перших хвилин трагедії, що сталася у торговому центрі «Амстор», боролися за життя постраждалих. За допомогу і розуміння, в черговий раз щиро дякую очільнику Біланівського гірничо-збагачувального комбінату Юрію Химичу, який миттєво посприяв у виділенні коштів, відгукнувшись на мій депутатський запит. Загальна вартість партії медикаментів склала 200 тис грн.

В тісній співпраці з керівництвом Біланівського ГЗК в травні 2022 року, разом з керівником проєктів корпоративної соціальної відповідальності компанії «Ferrexpo» Юрієм Химичем передали Кременчуцькій центральній районній лікарні (тепер лікарня планового лікування), Першій міській лікарні ім. О.Богаєвського, лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» дороговартісні препарати для лікування і профілактики COVID-19, а також халати, ізоляційні костюми-комбінезони, респіратори, бахіли, маски, рукавички, набори швидких тестів антигену SARS-CoV-2, антисептики і знезаражувачі. Загальна вартість допомоги склала 1 млн 200 тис грн.

За моїм зверненням до представників соціально-відповідального бізнесу в обличчі компанії «Ferrexpo», придбано паровий форвакуумний стерилізатор для потреб міської лікарні планового лікування. Він необхідний для стерилізації і сушіння хірургічного обладнання, інструментарію, виробів зі шкіри, латексу, резини, скла, тканини, зокрема бинтів, марлевих пов’язок, постільних комплектів, спецодягу тощо. Вартість обладнання склала 1 млн 300 тис грн.

Судові справи

Другий апеляційний адміністративний суд в Харкові поставив чергову крапку у справі знищення кременчуцьких бібліотек. Своєю постановою судді відмовили в задоволенні апеляційної скарги представників Кременчуцької міської ради, залишивши в силі рішення суду першої інстанції. Фактично депутати з «фіолетової більшості» Віталія Малецького підтримали незаконні і протиправні рішення, відповідно до яких відбулася, так звана, реорганізація (читай знищення) бібліотечної системи в Кременчуці.

Наразі триває розгляд справи у Верховному Суді у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду. Станом на сьогодні суд повернув, а точніше залишив без руху, документ (касаційну скаргу), який на думку суддів, за формою та змістом не відповідає положенню п. 4 ч. 2 ст. 330 КАС України, позаяк не містить чітко зазначених підстав касаційного оскарження з відповідним обґрунтуванням.

Громадянська позиція

Навесні, як громадянин України, отримав повістку для уточнення військово облікових даних. Успішно пройшов військово-лікарську комісію, за висновками якої отримав статус придатного до військової служби. З травня перебуваю на військовому обліку в Кременчуцькому  територіальному центрі комплектування  та соціальної підтримки. Пройшов короткострокові навчання в 169-му навчальному центрі «Десна», опановуючи нові військові знання та навички. З лютого неодноразово нагороджений численними подяками від різноманітних підрозділів ЗСУ, волонтерських організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Неодноразово надавав матеріальну допомогу родинам військовослужбовців, які загинули під час війни з росією. Вичерпна інформація про благодійну і депутатську діяльність, а також контакти, міститься на персональній сторінці у соціальних мережах.

 

Богдан Лазоренко

На правах реклами

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися