Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 16 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пограбування «ювелірки»: звинувачуваний розповів, як готував злочин

 


11 вересня 2016 03:00

У Крюківському районному суді вже не один місяць триває слухання резонансної справи - пограбування ювелірних магазинів. Цього тижня свідчення дав підсудний Микола Лавриненко. Він розповів про підготовку до скоєння злочину та висвітлив свою версію перебігу подій.

 

Судді, адвокати, свідки та самі обвинувачені в залі засідань Крюківського суду вже майже рік намагаються відновити події, які відбувалися 19 травня минулого року, саме в цей день був пограбований магазин «Золото Плюс» по вул. Небесної Сотні.

Звєрєв та Микола Лавриненко, що опинилися на лаві підсудних, підозрюються в скоєнні одразу двох зухвалих пограбувань, що супроводжувалися переслідуванням та стріляниною, в Кременчуці - ювелірного магазину «Діміаді» по вул. Гагаріна та ювелірного магазину «Золото Плюс» по вул. Небесної Сотні. Перший злочин мав місце в лютому поточного року, а другий - в травні. В обох випадках було використано вогнепальну зброю, а кількість вкраденого золота вимірювалася в кілограмах. Однак, обидва підозрюваних визнали лише свою участь в пограбуванні магазину по вул. Небесної Сотні і не визнали свою причетність до пограбування магазину «Діміаді». У першому випадку сума збитку склала майже 2,5 млн. гривень - зловмисники забрали з собою майже 2,5 кг золотих виробів. Під час другого пограбування, забрали трохи більше - 5 кг золотих і латунних виробів, завдавши збитків на суму 5 млн. 369 тис грн. 

Один із підозрюваних - Микола Лавриненко – розповів суду, як народилася ідея пограбувати магазин та як розвивалися події в день пограбування.

Підсудний М.Лавриненко в ході слухання справи про пограбування,наголошував на тому, що до пограбування магазину «Діміаді» він і його напарник не причетні і цю справу їм хотіли просто «пришити». «Всі знають, як це «менти» роблять», - сказав Лавриненко, даючи свідчення.

Говорячи про підготовку та вчинення злочину, він розповів, що приїхав до Кременчука 16 травня 2015 року. Як з'ясувалося пізніше, збираючись «в гості до друга», він взяв з собою незареєстрований бойовий пістолет «Макарова» та три магазини набоїв до нього. У день приїзду Лавриненко зідзвонився зі Звєрєвим.

«Ми зателефонували, зустрілися, сіли поїли, випили і вирішили, що візьмемо золото. Я заходив в магазини по вул. Небесної Сотні. Якщо чесно, то особливих критеріїв вибору не було. Охорона в обраному магазині здалася слабкою. У них навіть кнопки виклику, як на мене, не було», - говорив Лавриненко.

Учасник бойових дій в Югославії, нагороджений двома медалями, підсудний розповів, як і куди тікав і пояснив, що на ураження він ні в кого не стріляв, так як нікого не хотів поранити.

«Якби я хотів влучити, то я влучив би куди треба. Я досить добре володію зброєю - тренуюся на полігоні, три роки відслужив в армії за контрактом. Закінчив курси інструкторів стрілецької зброї», - сказав Лавриненко.

Підсудний, відповідаючи на питання суду, зазначив, що вони зі Звєрєвим «хотіли зробити все тихо» і зброю взяли тільки для того, щоб налякати охоронця і персонал магазину.

Як виявилося, у Лавриненка, який раніше займався фарбуванням і продажем автомобілів, є дозвіл на травматичний пістолет, але «на діло» він взяв бойовий пістолет, придбаний в Києві нелегально. «Якщо стріляти з зареєстрованого пістолета, то це ж відразу стане ясно, хто це зробив», - пояснив Лавриненко.

«Вранці Звєрєв прийшов до мене на орендовану квартиру і ми пішли до магазину пішки. Постояли трохи біля входу, почекали, поки з магазину вийде жінка з дівчиною, і тоді тільки зайшли в середину. Я навіть пістолет в бойове положення тільки на виході з магазину перевів, коли охоронець спробував мені перешкодити вийти. Здатися правоохоронцям я вирішив сам. Поклав пістолет на землю, коли побачив, що далі бігти можна тільки в парк, а там були люди», - говорив Лавриненко.

Вже наприкінці вересня суд має провести дебати та прийняти рішення у справі.

 

Автор: 
Ирина Андреева

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися