Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Неприбуткові організації повинні внести зміни в свої статутні документи

 


23 жовтня 2016 03:00

Відбулися зміни в податсковому Кодексі України.

 

Відбулися зміни в Податковому Кодексі України для всіх неприбуткових організацій, вони стосуються не тільки громадських організацій, а й благодійних організацій, всіх асоціацій, творчих спілок, інших, які зареєстровані в Україні. Відповідно до внесених змін наш законодавець дав неприбутковим організаціям термін до 1 січня 2017 року для приведення у відповідність до вимог Податкового Кодексу своїх установчих документів, а це саме статутів. Статут – документ, який регламентує право здійснення діяльності будь-якої неприбуткової організації.

Починаючи з 01.01.2015 року до Статті 133 Податкового Кодексу було додано певні пункти,в яких вказано, хто не є платником податку на прибуток. У відповідності до п.133.4. не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації, які виконують вимоги, що встановлені цим пунктом а саме:

- неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, тобто відповідно до закону “Про громадські об’єднання” або до закону “Про благодійні організації”, іншізаконодавчі документи;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1. Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

Зразок заяви можна отримати за посиланням:http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0014-16

2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв’язку з юридичною особою. Це протокол вищого керівного органу (конференції, загальних зборів) з рішенням про внесення змін до статуту Організації.

3. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу громадського формування, на якому відповідно до установчого документа було скликано засідання вищого органу управління. Мається на увазі протокол постійно діючого (виконавчого) органу (Рада, Правління, Комітет тощо) з рішенням про скликання Загальних зборів/конференції. У протоколі має бути зазначено:

дату, час, місце проведення, норму представництва делегатів (у разі проведення конференції, з’їзду), порядок денний, що виноситься на розгляд вищого керівного органу.

4. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру.

В органах юстиції під цим пунктом розуміють Реєстр осіб, що брали участь в засіданні вищого керівного органу. У ньому має бути зазначено:прізвище, ім'я та по-батькові особи, дата народження, особистий підпис особи.

5. Відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку) - подаються у разі внесення змін до складу керівних органів.

6. Документ про сплату адміністративного збору (410 грн).

7. Установчий документ юридичної особи в новій редакції.

На відміну від попередніх років, Статут організації подається в одному примірнику.

Вимоги до оформлення: прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами.

Державна реєстрація проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації. Відповідно до “Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи” уповноваженою особою суб'єкта державної реєстрації державної реєстрації громадських формувань, символіки громадських формувань у випадках, передбачених законами є  посадова особа Міністерства юстиції України та його територіальних органів в межах повноважень, визначених Законом. У Полтавській області - Відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, знаходиться за адресою м.Полтава вул. Д. Коряка,3 к.324. тел. для довідок (0532) 60-60-45.

Державна реєстрація може проводитись за заявою заявника шляхом звернення до фронт-офісів, що забезпечують прийняття та видачу відповідно до вищезазначеного  Порядку документів під час державної реєстрації.

З метою забезпечення доступності, а також підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань Міністерством юстиції України видано наказ від 17.06.2016 № 1717/5 «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань»,  відповідно до якого  місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги як фронт-офісами забезпечується прийняття та видача документів під час державної реєстрації громадських формувань.

У місті Кременчуці  прийняття та видача документів здійснюється Кременчуцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою:

 м. Кременчук вул.Небесної сотні (Пролетарська), 54. тел. для довідок (05366) 3-00 -38.

Прийом громадян: понеділок-п'ятниця з 09.00-18.00. Без перерви.

           

В.о. директора Кременчуцького центру  з надання БВПД                                                                            І.В.Пушкаревська

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися