Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 22 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста: вулиця Олексія Борищака

 

 


16 жовтня 2016

У своєму проекті «Вулицями рідного міста» Кременчуцька газета вирішила звернути увагу читачів на вулиці, що носять імена бійців, які загинули в зоні АТО, захищаючи нашу країну. 

Майор Олексій Борищак народився 1 серпня 1979 року в Кременчуці. Закінчив 9 класів кременчуцької школи №31, після чого вступив до Кременчуцького залізничного технікуму. В 19 років пішов до армії. По завершенні служби втупив до Харківського інституту танкових військ, після навчання отримав розподілнення в учбовий центр «Десну», де колись починав свою військову діяльність. Після розпаду «Десни», 2013 року, перевівся у 93-механізовану бригаду. Загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла так званим «Зеленим коридором» на дорозі в районі с. Побєда.

Олексій Борищак був тимчасово похований місцевими мешканцями у братській могилі в с. Побєда. 18 вересня його тіло було ексгумоване пошуковцями Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») та привезене до Дніпропетровська, де героя поховали на Краснопільському кладовищі як тимчасово невстановленого захисника України. Піздніше Олексій Борищак був ідентифікований за ДНК та перепохований у Кременчуці.

Бійця посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня та відзнакою «За вірність народу України» І ступеня. В школі №31 на його честь відкрито меморіальну дошку.

У Олексія залишилися дружина та донька.

2016 року вулицю Цюрупи було перейменовано на вулицю Майора Борищака.

 

Влад Тимченко

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися