Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 24 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Василя Сухомлинського

 


18 листопада 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Український педагог Василь  Сухомлинський  народився 28 вересня 1918 року в селі Василівці Кіровоградської області, в бідній сім’ї. 1933 року, закінчивши школу в рідному селі, вирушив на навчання до медичного технікуму Кременчука. Але незабаром пішов звідти, вступивши на робочий факультет, достроково закінчив його та був прийнятий до Кременчуцького педагогічного інституту. 

У віці 17 років Сухомлинський стає вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Тоді ж Василь переводиться  до Полтавського педагогічного інституту заочником, а після його закінчення з 1938 року працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі.

1941 року під час Другої світової війни йде добровольцем  на фронт. Та вже в січні 1942-го був важко поранений, у зв’язку з чим не зміг повернутися до військової служби.

У червні 1942 року призначений директором сільської середньої школи і вчителем російської мови і літератури у селищі Ува Удмуртської АРСР, де пропрацював до березня 1944 року. Одразу після звільнення рідних місць повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже 1947 року Сухомлинський вирішує повернутися назад до школи. 1948 року  стає директором Павлиської середньої школи і працює на цій посаді 23 роки (до кінця життя). 

У 1955 р. захищає кандидатську дисертацію на тему «Директор школи — керівник навчально-виховного процесу».  
1958 року йому присуджують звання заслуженого вчителя УРСР, а 1968 року  нагороджують званням Героя Соціалістичної Праці.

Помер видатній педагог та автор статей на педагогічні теми 2 вересня 1970 року.
За рішенням міської влади вулиця, яка носила ім’я діяча італійського комуністичного руху Пальміро Тольятті, відтепер має назву вул. Василя Сухомлинського.

Вулиця Троїцька

Раніше вулиця носила ім’я Леоніда Красіна - державного діяча, дипломата, наркома торгівлі та промисловості, шляхів сполучення та зовнішніх шляхів. Та у лютому 2016 року вулицю перейменували на Троїцьку – це її історична назва, пов’язана зі Свято-Троїцькою церквою, розташованою у кінці вулиці.

Автор: 
Влад Тимченко

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися