Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 20 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Марії Заньковецької

 

 


20 листопада 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Марія Адасовська — українська актриса і театральна діячка, яка стала провідною зіркою українського театру кінця ХІХ і початку ХХ століть, народилася 4 серпня 1854 року в селі Заньки Ніжинського повіту Чернігівської губернії у родині збіднілого поміщика. Саме за назвою свого рідного села Марія взяла собі сценічний псевдонім Заньковецька.

Найулюбленішим захопленням маленької Марії був театр. Але її батько, а потім і чоловік  були проти такого захоплення.

Вже будучи заміжньою, вона грала в аматорських спектаклях театрального гуртка і лише завдяки вимогам публіки чоловік відпустив акторку на професійну сцену. Дебют 28-річної Марії Заньковецької відбувся в Єлисаветграді (раніше Кіровоград, а зараз Кропивницький), де вона зіграла роль Наталки-Полтавки з п’єси І. Котляревського.  Пізніше їй пощастило працювати в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М. Кропивницького, М. Старицького, М. Садовського, П. Саксаганського, І. Карпенка-Карого.

Гастролі 1886-1888 рр. принесли Марії світову славу. Актрисі неодноразово пропонували перейти до російського театру. Проте Марія відповіла наступне: «Наша Україна занадто бідна, щоб її можна було покинути. Я дуже люблю її, мою Україну, її театр, щоб прийняти вашу пропозицію». Сорок років віддала артистка сцені  і силою свого таланту пробудила інтерес до українського слова та театру.

Тому у Кременчуці замість провулка Стахановського з’явився провулок Марії Заньковецької.

Замість радянського воєначальника – українські кобзарі

Вулицю, названу на честь Семена Будьонного — радянського воєначальника, одного з перших Маршалів СРСР та тричі Героя Радянського Союзу, було вирішено перейменувати на честь українських кобзарів. Відтепер  на картах замість вул. Будьонного можна знайти вулицю Кобзарську.

Автор: 
Влад Тимченко

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися