Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 5 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Лесь Подерв’янський: «Я в чотири роки навчився читати, а в п’ять років вже писав друкованими літерами»


10 жовтня 2016

«Патріарх гострого українського слівця» розповів кременчужанам про книги, читання та майстерність матюкатися.

 

Він почав писати перші п'єси наприкінці 1970-х  і тепер має їх понад 50. Участь у виставках бере з 1976-го. Його картини зберігаються в Національному художньому музеї та багатьох приватних колекціях України, Росії, Німеччини, США, Швеції. Український художник та автор сатиричних п'єс «з матюками» Лесь Подерв’янський поспілкувався із журналістами та розповів про своє дитинство та вміння матюкатися.

- З чого ви починали свою діяльність, як письменник?

- Я в чотири роки навчився читати, а в п’ять років я вже писав друкованими літерами. Я написав пасквіль на дідуся з бабусею Це був такий комікс де вони були намальовані у вигляді чортів і були якісь погані віршики ще до того написані. Але вони це знайшли і я був покараний. Мабуть ото  ще звідти всі корні йдуть. Для людини, яка пише немає нічого хорошого чи поганого. Мішенню може слугувати все, що завгодно, аби було куди стріляти.

- Що найчастіше слугує мішенню для Вас?

- Мені цікаво те, за що можна зачепитися, те, що має колір, запах і фактуру. Це не обов’язково має бути улюблений колір чи запах. Треба просто, щоб він був. Щоб було щось цікаве. От тоді можна про це писати. А якщо немає ні одного, ні другого, ні третього – тоді писати нема про що.

- Ви коли пишете, то виховуєте своїх демонів чи просто випускаєте їх?

- Я не думаю, що у мене є якісь демони. Вони просто, якщо і були, то вже давно загинули від поганої совкової горілки.

- Чи маєте ви рекорд у випиванні горілки?

- Знаєте, рекордів я не ставлю. Я горілку п’ю і всім раджу пити лише допоки смачно. Горілкою дуже важко напитись, бо ти п’єш її допоки смачно, а потім організм каже, все «enough» (авт. - достатньо) - вже не смачно і все, і це якраз є той розділ, коли далі пити далі вже не треба.

- Ви використовуєте у своїх творах ненормативну лексику, бо...

- Так. Справа в тому, що матюкатися правильно – це теж мистецтво. Цьому треба вчитися, або зовсім не матюкатися. Якщо ти не вмієш матюкатися, то краще не матюкатися. Зазвичай дівчатам у цьому питанні важче, бо чоловік осягає майстерність матюкатися, коли попадає в армію – це найкращий університет. Коли людина матюкається не вміючи цього робити – це виглядає противно.

- Які книжки ви читаєте?

- У мене вдома було багато книжок різних я просто брав і читав. Батьки не дуже переймались моїм вихованням. Я читав те, що мені було цікаво. Покоління до якого я належу читало більше, а зараз діти читають менше. Вони більше дориваються до планшетів або телевізорів. Їх треба я не знаю як примушувать, щоб вони читали.

- Ви вважаєте, що треба примушувать читати?

- А інакше вони самі читать не будуть . Їх треба якось заохочувать: ну, наприклад, отримаєш планшет, або підеш гулять, коли прочитаєш цю книжку. Якось треба це робити поки йому самому не стане цікаво читати.

- Що для вас книги?

- Книги це дуже просто. Коли ти читаєш книги, то не виростеш дибілом. Це література.

- Ви не вперше у Кременчуці?

- Та нє! Я з дитинства тут туда-сюда. Я не сприймаю Кременчук, як щось нове і незнайоме. Він для мене досить рідний.

 

Автор: 
Ірина Андрєєва
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися