Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 22 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

1000 експонатів в тісній кімнаті - у Кременчуці народжується новий військовий музей

 

31 октября 2019 11:30

У планах зібрати форму всіх командирів частин, що базувались у Кременчуці.

У Кременчуці народжується новий музей. Та спочатку 30 травня 2019 року було створено громадську організацію «Музей військової історії Кременчука». Це стало можливим завдяки ентузіастам: Ігорю Протасову, Володимиру Полякову, Вячеславу Івушкіну. При підтримці Кременчуцького краєзнавчого музею та особисто директора Алли Гайшинської, Музею історії авіації та особисто Анатолія Бишенка, Кременчуцького вищого професійного училища №7 та особисто директора Миколи Несена, а також багатьох й багатьох простих кременчужан. 

Музей включає в себе декілька напрямків. Зараз і вже функціонують: експозиція АТО/ООС, створена у 2015 році, яка наразі розміщена на базі Кременчуцького ВПУ №7 (координатор В.Поляков); експозиція форми, формування якої розпочато ще у 2000-му році (координатор І.Протасов), тимчасово розміщена в офісі громадської організації за адресою: просп. Свободи, 80.

Також  ведеться грунтовна робота щодо вивчення історії Кременчука та Кременчуцького району в часи ІІ Світової війни (координатор В.Івушкін).

У невеличкій кімнаті зібрано близько 1000 експонатів. Як розповідає Володимир Поляков, це не лише зразки форми, а й погони, шеврони, ґудзики підручники тощо.

«Це не всі експонати. У запасниках ще є ті, які потрібно обробити, задокументувати», - розповів кременчужанин.

Він нагадує, що ідея створити у нашому місті музей військової форми виникла у 2000 році, коли він був начальником Кременчуцького військового ліцею.

«Протягом всієї історії свого існування Кременчук формувався та розвивався, як стратегічне місто для оборони та захисту держави. Значимість міста, як однієї з основних одиниць системи військового державного устрою, підтверджує військова інфраструктура, велика кількість військових формувань та відомих воєнначальників, що знаходилися на службі в Кременчуці. Тому вивчення саме військової історії, як складової загальної історії міста, та створення тут відповідного музею є невипадковим та логічним. Ідею створення Музею, основу якого було закладено ще на початку 2000-х років, нарешті втілено у життя», - розповідає ентузіаст.

За словами В.Полякова, за часів встановлення суверенітету України в Кременчуці було 13 військових частин. І нагадує, що зараз спостерігається відродження Кременчука, як військового міста.

«Хочемо зібрати форму усіх командирів частин, які базувались в Кременчуці», - розповідає В. Поляков.

Зараз в цей музей передав форму лише командир речових складів полковник Діденко.

Є тут і форма нинішнього начальника Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС Сергія Геращенка, а також випускників Кременчуцького військового ліцею. Багато з них зараз знаходяться в зоні ООС.

На жаль, експозиція розміщена в тісному приміщенні і доступу широкому загалу немає. Та його організатори плекають надію, що міська влада міста піде їм на зустріч і тоді кременчужани і гості міста зможуть вивчати військову історію Кременчука дещо незвичним чином.

Поки щодо  інформації  про можливе відвідування експозиції, а також бажаючим передати форму можна звертатися за телефонами:(067)763 83 02 – Поляков Володимир Юрійович, керівник музею.

У Фейсбуці є сторінка Музею військової історії Кременчука

 

Світлана Павленко

Фото Олександра Попенка

Відео Олексія Орлова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться