Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

1000 гривень для кременчужан: що сталось із найбільшою українською купюрою за останні три роки

4 грудня 2023 08:30

Порівнювали і рахували, дивувались і сумували.

У жовтні цього року минуло 4 роки, як в Україні увійшла в обіг купюра в одну тисячу гривень. З того часу вона шарудить у гаманцях кременчужан. Номіналу більшої за тисячу поки не вводили.

У 2020 році на шпальтах Кременчуцької газети вийшла стаття, присвячена українській тисячі. Тоді ми порівнювали, що вартувала тисяча 17 років тому, у 2019 року і в 2020-му. Зараз же пропонуємо порівняти ціни трирічної давнини і нинішні, а також порахувати, що на вищезгадану суму можна придбати.

Мінімальна заробітна плата

У 2020 році з 1 вересня розмір «мінімалки» встановили на рівні 5 тис грн. Тобто, в гаманець можна було покласти 5 папірців із зображенням науковця Володимира Вернадського. З 1 жовтня 2022 року вона становить 6 тис 700 гривень. До кінця року мінімалку змінювати не будуть, проте у наступному році планується аж два її підвищення.

Валюта

Три роки тому одиниця американської валюти коштувала в межах 28 грн. Тоді на 1000 гривень можна було купити в 35 доларів США. На час, коли готувався цей матеріал (листопад 2023 року), один «зелений» коштує вже 39 грн н адату написання матеріалу. Виходить, що купити на вищезгадану суму можна лише 25 доларів США, тобто, на 10 менше, ніж в 2020 році.

Пальне

Якщо повернутися у минуле, то наприкінці 2020 року ціна на бензин дещо спала: у середньому на Полтавщині 1 л коштував 24 грн. Тоді 1000 грн вистачало для придбання 41 літра. Станом на 16 листопада (згідно із моніторингом цін, який надають в Кременчуцькій районній військовій адміністрації), середня ціна за літр бензину марки А92, А95 коштує 55 грн 45 коп, дизпалива – 55 грн 89 коп, скраплений газ – 33 грн 19 коп. Виходить, що на тисячі можна заправити в автомобіль 18 літрів бензину, 17,8 літрів «дизелю», або 30 літрів газу. Тут, як то кажуть, коментарі зайві.

Проїзд у громадському транспорті

Наприкінці 2020 року у Кременчуці маршрутки у звичайному режимі перевозили пасажирів за 4 грн, у тролейбусах–за 2 грн, а інші маршрутки–за 6 грн. Виходить, що на 1000 гривень кременчужани мали 500 (!) поїздок у тролейбусі, 166 поїздок у маршрутці і 250 у транспорті звичайного режиму. Тепер увага! Як змінились ціни за три роки!
У листопаді 2023 року при ціні за одну поїздку в тролейбусі 10 грн тисячі вистачить на 100 рейсів. На цю суму можна мати лише на 66 поїздок в маршрутці. Трішки більше–у звичайному режимі чи комунальних автобусах (при ціні за одну поїздку 12 грн – виходить 83). Ось вам і значна частина витрат сімейного бюджету.

Комуналка

Ті кременчужани, які оплачують комунальні послуги за допомогу онлайн, можуть порівняти платіжки, які отримують зараз і які надходили три роки тому. Так, у жовтні 2020 року мешканці двокімнатної хрущівки могли вкластися у тисячу, оплачуючи послуги ЖКГ. Так, ми знайшли платіжку, де загальна сума була 990 гривень. Це вже з урахуванням, що тоді цього місяця було опалення.
За жовтень цього року ці містяни уже отримали квитанцію із сумою в 1 тисячу 482 гривні. При цьому система оплати опалення змінилась – у квитанції була обов’язкова частина платежу в сумі 516 грн. І 10 грн нарахували їм за отримані гігакалорії. Якщо згадати, то тепло подавали цього місяця лише один день. Додались до комірного ряд абонплат – за воду, водовідведення, газ тощо. А це мало не багато, на сотню потягне.

Продукти

Це також найбільша стаття витрат пересічної кременчуцької родини. Хоч, як тяжко це згадувати, що три роки тому батон можна було по 10 грн, і на тисячу гривень виходило 100 батонів. Зараз його ціна зросла вдвічі – у середньому в Кременчуці коштує він вже 20 грн. І виходить що за купюру із зображенням Грушевського можна купити всього 50 батонів.
Якщо скористатися даними моніторингу цін, про який згадано вище, а також даними моніторингу Управління торгівлі і розвитку підприємництва Кременчука (станом на кінець 2020 року), то можна помітити, що ціна на всі продукти харчування, які взяли до уваги при порівнянні, зросли. За ці три роки у нашому місті майже вдвічі збільшилась ціна на масло вершкове, м’ясо птиці, олії. Тож «продуктова» тисяча 2020 р. дуже відрізняється від такої цьогорічної. Детальніше дивіться в інфографіці 1.

І який він - шопінг із тисячею в кишені?

Кременчуцька газета вирішила перевірити, а що зараз із великих покупок (одяг, взуття, побутова техніка) можна здійснити із тисячею в кишені.

Отже, смартфон зараз на ці гроші не купиш. Можна знайти модель кнопкового мобільного телефону в межах тисячі гривень, але він буде лише для зв’язку. Праску, міксер, блендер, електро чайник можна знайти, але зважте, що це буде проста комплектація.
Зимові і осінні шкіряні чобітки коштують понад 1000 гривень. Із шкірзамінника це взуття в межах суми про яку йдеться в цій статті ще можна знайти. Зимовий верхній одяг, як для дорослих, так і дітей, зараз не знайдеш. Навіть в магазинах економних цін.
Чоловічі і жіночі сумочки із шкірзамінника в межах 1000 гривень є, а ась натуральну можете і не шукати. Або покласти трохи більше купюр у гаманець.

 

Світлана Павленко

фото Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися