Кременчуцька газета
Неділя, 24 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Сьогодні Свято ікони Богоматері «Споручниця грішних»: особливий день, коли можна просити про допомогу

11 червня 2019 10:45

В Україні більш відома Корецька ікона Божої Матері з такою ж назвою.

Ікона Божої Матері «Споручниця грішних»  – один із відомих чудотворних образів. Православні християни вшановують її пам’ять 20 березня та 11 червня. Назва ікони пішла від напису на ній: «Я Споручниця грішних перед Сином Моїм…”».

Багато людей підтверджують, що у разі якихось негараздів, сімейних неладів і особливо коли «болить душа», ті, хто приходять приклонитися до ікони «Споручниця грішних», після молитви перед нею одержують допомогу в своїй потребі та душевне полегшення, пише оsoblyva.com.

Вперше про ікону заговорили у 1843 році. Образ Божої Матері зберігався у Миколаївському Одринському чоловічому монастирі в Орловській губернії в старій каплиці біля воріт. Ікона була настільки стародавньою, що не викликала у парафіян ні цікавості, ні належної шани.

Але якось багатьом місцевим жителям у сновидіннях було Боже Одкровення, що «Споручниця грішних» наділена чудотворною силою, і до неї потекли люди з молитвами про свої проблеми та хвоpоби. Ікону урочисто перенесли до храму, і вже через деякий час стало відомо про чудодійні зцілення тяжкoxвоpих. А коли в тих краях сталася епідeмія холeри, багатьох врaжених смepтельною хвоpoбою віруючих молитви до ікони повернули до життя.

В Україні більш відома Корецька ікона Божої Матері з такою ж назвою. Цей образ з прадавніх часів був власністю корецьких князів, які називали його  «Благодатна». У 1622 році останній з князів, Самуїл, був полонений турками, а його брат Іоанн в силу обставин став католиком. Брат князя, бажаючи зберегти родинну святиню, звернувся за допомогою до ігуменії Серафіми, що була його сестрою. Ікону було урочисто перенесено до Свято-Вознесенського Корецького жіночого православного монастиря. Там вона знаходиться і сьогодні, не полишаючи в біді жодного, хто звертається до Богородиці зі щирою молитвою.

У 2002 році ікону «Споручниця грішних»  невідомі злoдії намагалися викрасти з Корецького монастиря. Але їх поживою стала тільки дорогоцінна риза, чудотворна ікона навіть не зрушила з місця. Стараннями монахинь, віруючих та духовенства святий образ було відновлено.

 

 

За матеріалами відкритих джерел

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися