Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 18 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

160 тонн невикористаних отрутохімікатів залишається на території Полтавської області

 

5 грудня 2019 12:40

Застосування хімпрепаратів при вирощуванні сільськогосподарських культур в області здійснюється в помірних кількостях, але з тенденцією до збільшення.

160 тонн невикористаних отрутохімікатів залишається на території Полтавської області. Про це повідомили на сайті Полтавської облдержадміністрації, посилаючись на департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації.

Так, за даними Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області застосування хімпрепаратів при вирощуванні сільськогосподарських культур в області здійснюється в помірних кількостях, але з тенденцією до збільшення. Середнє навантаження на гектар орних земель залишається на рівні попередніх років і складає 2,1 кг. Так, у 2018 році витрати засобів захисту рослин становили 3,545 тисяч тон і застосовувались вони на 1720,5 гектарах.

Полтавська філія ДУ «Держґрунтохорона» проводить спостереження за вмістом залишкових кількостей таких пестицидів, як ДДТ та його метаболітів, ГХЦГ та суми його ізомерів, базудин, дурсбан, метафос, фозалон, фосфамід, атразин і симазин.

Із 2013 року визначаються димеотат та ацетохлор. Залишкових кількостей у зразках ґрунту, відібраних на моніторингових ділянках, що перевищують ГДК, не виявлено. Також не виявлено залишкові кількості пестицидів, що перевищують ГДК, у водах відкритих водоймищ (водосховищ, каналів, ставків, річок) та у криницях і закритих водогонах.

Проте, однією з гострих проблем області є наявність залишків неопізнаних, прострочених та непридатних хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР).

Впродовж 2011 – 2013 років із Полтавщини вивезено на утилізацію 1509,7 тон отрутохімікатів. Повністю очищені від небезпечних пестицидів 18 районів із 25. На проведення цих робіт було використано 6,3 мільйонів гривень із державного та 25,3 мільйонів гривень із обласного фондів охорони навколишнього природного середовища.

Водночас, за даними управління цивільного захисту населення облдержадміністрації на території Полтавської області залишається 160 т невикористаних отрутохімікатів – 64,4 т в Гребінківському, 55,9 т в Лохвицькому, 11т в Лубенському, 14,16 т в Оржицькому, 8,26 т в Пирятинському та 6,28 т в Чорнухинському районах.

«Питання утилізації непридатних пестицидів знаходиться на постійному контролі профільного комітету Верховної Ради України,  профільних міністерств, обласних державних адміністрацій. Ця загальнодержавна проблема полягає насамперед у тому, що в Україні відсутні суб’єкти господарювання, які мали б ліцензію на проведення робіт по утилізації та знешкодженню прострочених, непридатних, змішаних міндобрив та ХЗЗР, і потребує залучення іноземних організацій», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Труну із мертвими бджолами кременчужани принесли під стіни Верховної Ради

Миття дороги не дало ефекту: у Кременчуці невідомі хімікати засипають піском

Через обробку полів хімікатами на Полтавщині масово гинуть бджоли

 

 

Антоніна Озерна

За матеріалами джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися