Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

207,9 млн грн передбачили на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ у 2020 році

 

16 ноября 2019 12:00

Це охопить послугами понад 356 тисяч українців у 2020 році.

Україна стала першою державою серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка переходить від донорського фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ до фінансування за бюджетні кошти. Процес переходу поступовий і розрахований на 3 роки. 

Перші кошти на фінансування цих послуг з державного бюджету виділили у 2019 р. У проєкті держбюджету на 2020 рік передбачено 207,9 млн. на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ: 

·         49,9 млн. грн на закупівлю послуг з догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ;

·         148 млн. грн на послуги з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику.

Такі суми коштів дозволять розширити охоплення послугами з 252 тис. українців у 2019 році до понад 356 тисяч українців у 2020.

Згідно із цілями уряду, упродовж 2020 року система громадського здоров’я перейде на новий, сучасний механізм стратегічної закупівлі послуг у сфері громадського здоров’я, зокрема, щодо імунопрофілактики та попередження неінфекційних хвороб. Цьому передував вдалий досвід пілоту фінансування послуг із профілактики та супроводу ВІЛ за кошти держбюджету у 2019 році . 

Також, упродовж 2020 року забезпечать перехід від фінансування постатейних кошторисів державних установ - лабораторних центрів МОЗ України - до закупівлі конкретизованих пріоритетних послуг у закладів громадського здоров’я.Вперше за програмою 2301040 – «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями» - 227,1 млн грн підуть на закупівлю послуг громадського здоров’я. Планується, що послуги будуть виконуватися регіональними центрами громадського здоров’я, мережа яких зараз у процесі створення, а також іншими провайдерами. Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» всі закупівлі будуть проходити через систему Prozorro, що значно покращить ефективність використання державних коштів.

Планується і збільшення державного фінансування закупівель ліків та медвиробів до 9,77 млрд грн, що на 3,2 млрд більше, ніж у 2019 р. Державні закупівлі ліків і медичних виробів здійснюються за 40 напрямами. Серед програм, за якими здійснюються закупівлі, – лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, онкології, серцево-судинних захворювань, рідкісних орфанних захворювань, забезпечення заходів імунопрофілактики населення, тощо. Закупівлі ліків продовжуватимуть здійснювати міжнародні організації (Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), CrownAgents), а також створене у 2018 році ДП “Медичні закупівлі України”. 

Усього в проєкті бюджету, який презентував Уряд 5 листопада, на охорону здоров’я передбачається 113 млрд грн, що на 13% більше за бюджет 2019 року. Наступне слово за Верховною Радою - вона має ухвалити проєкт бюджету.

 

 

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Стаття підготовлена в рамках проекту за фінансової підтримки МФ «Відродження» за матеріалами офіційного сайту МОЗ України

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться