
Щоправда, кременчуцька практика показує - за рік-два дерева зносять.
На території Кременчука наразі налічується приблизно понад 4 тисячі тополь, які саме зараз потребують заходів з кронування.
Це дані обстеження міської комісії зелених насаджень. Їх згадуються в проекті рішення міської ради щодо внесення змін до міської Програми по видаленню аварійних, сухостійних та фаутних дерев, а також кронування дерев, що досягли вікової межі, на 2017-2020 роки в місті Кременчуці.
Такі дерева, що не мають явних ознак аварійності, доцільно кронувати, таким чином, омолодивши їх і, разом з тим, усунувши аварійність дерева.
«Тополі більш ефективно, ніж інші породи дерев, знешкоджують шкідливі для здоров’я людини речовини, що існують в атмосферному повітрі. Крона кожного дерева затримує десятки кілограмів пилу та сажі. Тополі вбирають в себе близько 70% вуличної пилу, грязі і диму (одна тополя впродовж сезону очищає повітря від сорока кілограмів сажі та пилу), освіжають і збагачують повітря фітонцидами, вбиваючи хвороботворні мікроби», - йдеться в проекті рішення.
Враховуючи корисні властивості тополь, видалення цих дерев як єдиний захід не вирішує проблем зелених насаджень. Тому кронування дерев - один із виходів збереження дерев.
Саме для збереження тополь як фундаменту зеленого фонду нашого міста до складових Програми, додано статтю видатків з капітального ремонту − кронування дерев, що досягли вікової межі.
Кронування здійснюється до початку вегетаційного періоду та після його завершення. За міжвегетаційний період одного року силами КП «Благоустрій Кременчука» можливо виконати кронування близько 250-300 дерев.
Та тут про найцікавіше: як насправді проходить процес кронування тополь у Кременчуці. За приклад можна взяти вулицю Першотравневу. Там деревам спочатку обрізали крону, а потім знесли зовсім. А також схожа ситуація була на Набережній Дніпра в парку Придніпровському.
Спочатку дерева кронують, витрачаючи бюджетні гроші, а потім зрубують, знову ж, витрачаючи бюджетні гроші.
Нагадаємо, Кременчужани занепокоєні вирубкою дерев.
Доповнено:
На сесії міської ради 12 грудня депутатка Оксана Піддубна зазначила, що деякі ЗМІ нещодавно писали про те, що у місті знищуються нормальні дерева. Наприклад, у парку «Придніпровський». Тож вона запитала, чому знищують такі дерева? Скільки таких дерев і хто буде саджати нові та за чий кошт?
Їй відповів мер Кременчука Віталій Малецький. Він розповів, що у парку проводяться роботи щодо встановлення світлових опор. Нещодавно цю ділянку обстежили та зафотографували.
«В траншеях пошкоджено близько 20 дерев. 2 дерева можуть не вижити», - сказав В.Малецький.
Однак сповістив, що підрядник за власний кошт обіцяв посадити 2 сосни та відновити всі кущі ялівця, які він перекопав.
Загалом депутати підтримали «Програму по видаленню аварійних, сухостійних та фаутних дерев, а також кронування дерев, що досягли вікової межі, на 2017-2020 роки в Кременчуці.
Світлана Павленко