Кременчуцька газета
Середа, 24 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

4 тис кременчуцьких тополь можуть ще пожити - у мерії шукатимуть гроші на кронування (Доповнено)

12 грудня 2019 16:25

Щоправда, кременчуцька практика показує - за рік-два дерева зносять. 

На тери­торії Кременчука наразі налічується приблизно понад 4 тисячі тополь, які саме зараз потребують заходів з кронування.

Це дані обстеження міської комісії зелених насаджень. Їх згадуються в проекті рішення міської ради щодо внесення змін до міської Програми по видаленню аварійних, сухостійних та фаутних дерев, а також кронування дерев, що досягли вікової межі, на 2017-2020 роки в місті Кременчуці.

Такі дерева, що не мають явних ознак аварійності, доцільно кронувати, таким чином, омолодивши їх і, разом з тим, усунувши аварійність дерева.

«Тополі більш ефективно, ніж інші породи дерев, знешкоджують шкідливі для здоров’я людини речовини, що існують в атмосферному повітрі. Крона кожного дерева затримує десятки кілограмів пилу та сажі. Тополі вбирають в себе близько 70% вуличної пилу, грязі і диму (одна тополя впродовж сезону очищає повітря від сорока кілограмів сажі та пилу), освіжають і збагачують повітря фітонцидами, вбиваючи хвороботворні мікроби», - йдеться в проекті рішення.

Враховуючи корисні властивості тополь, видалення цих дерев як єдиний захід не вирішує проблем зелених насаджень. Тому кронування дерев - один із виходів збереження дерев.

Саме  для збереження тополь як фундаменту зеленого фонду нашого міста до складових Програми, додано статтю видатків з капітального ремонту − кронування дерев, що досягли вікової межі.

Кронування здійснюється до початку вегета­ційного періоду та після його завершення. За міжвегетаційний період одного року силами КП «Благоустрій Кременчука» можливо вико­нати кронування близько 250-300 дерев.

Та тут про найцікавіше: як насправді проходить процес кронування тополь у Кременчуці. За приклад можна взяти вулицю Першотравневу. Там деревам спочатку обрізали крону, а потім знесли зовсім. А також схожа ситуація була на Набережній Дніпра в парку Придніпровському.

Спочатку дерева кронують, витрачаючи бюджетні гроші, а потім зрубують, знову ж, витрачаючи бюджетні гроші.

Нагадаємо, Кременчужани занепокоєні вирубкою дерев.

Доповнено:

На сесії міської ради 12 грудня депутатка Оксана Піддубна зазначила, що деякі ЗМІ нещодавно писали про те, що у місті знищуються нормальні дерева. Наприклад, у парку «Придніпровський». Тож вона запитала, чому знищують такі дерева? Скільки таких дерев і хто буде саджати нові та за чий кошт?

Їй відповів мер Кременчука Віталій Малецький. Він розповів, що у парку проводяться роботи щодо встановлення світлових опор. Нещодавно цю ділянку обстежили та зафотографували.

«В траншеях пошкоджено близько 20 дерев. 2 дерева можуть не вижити», - сказав В.Малецький.

Однак сповістив, що підрядник за власний кошт обіцяв посадити 2 сосни та відновити всі кущі  ялівця, які він перекопав.

Загалом депутати підтримали «Програму по видаленню аварійних, сухостійних та фаутних дерев, а також кронування дерев, що досягли вікової межі, на 2017-2020 роки в Кременчуці.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися