Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 1 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

60 годин громадських робіт та примусові заходи виховного характеру: Крюківський суд визначив покарання 4 неповнолітнім за крадіжки з автокооперативу

 

20 травня 2019 14:15

Неповнолітні обвинувачені в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованих їм злочинів визнали в повному обсязі, не відмовилися від надання показань суду.

Днями суддя Крюківського районного суду Кременчука Василь Хіневич розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням чотирьох неповнолітніх кременчужан, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка».

Як сказано у вироку суду, який оприлюднено у Єдиному реєстрі судових рішень, неповнолітні кременчужани 29 жовтня 2018 року, в період часу з 21.22  по 21.56, за попередньою змовою троє неповнолітнїх, перебуваючи на території Гаражного кооперативу «Крюківський» по вул. Набережна Лейтенанта Дніпрова, умисно, таємно, шляхом вільного доступу вчинили крадіжку п’яти камер відеоспостереження, чим спричинили матеріальну шкоду на загальну суму 4 тис 548 грн 19 коп.

Своїми умисними діями, що виразилися у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, кременчужани вчинили злочин, передбачений ч.2 ст.185 КК України, кваліфікуючою ознакою якого є вчинення злочину групою осіб.

Крім цього, один з обвинувачених (другий обвинувачений), 20 грудня 2018 року близько 15.00, за попередньою змовою з іншим (четвертим) обвинуваченим, повторно, умисно, таємно, на території Гаражного кооперативу «Крюківський» викрали одну металеву секцію паркану та зникли з місця злочину. Згідно висновку товарознавчої експертизи вартість викраденої секції становить 342 грн 24 коп.

Крім цього, цей же обвинувачений, 21 грудня 2018 року близько 15.00, за попередньою змовою з іншим (четвертим) обвинуваченим, повторно, умисно, таємно, на території Гаражного кооперативу «Крюківський» викрали дві металеві секції паркану та зникли з місця злочину. Згідно висновку товарознавчої експертизи вартість викраденої секціїстановить 684 грн 48 коп.

Неповнолітні обвинувачені в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованих їм злочинів визнали в повному обсязі, не відмовилися від надання показань суду.

Перший обвинувачений в судовому засіданні свою вину визнав повністю і пояснив суду, що дійсно скоїв злочин при обставинах, які вказані в обвинувальному акті, а саме 29 жовтня 2018 року разом з ще двома неповнолітніми домовилися вчинити крадіжку відеокамер на території гаражних кооперативів «Крюківський» та «Крюківський1». 

А саме, прибувши втрьох на територію гаражів, розійшлися і він відкрутив болти на кріпленнях та зняв з двох стовпів три камери відеоспостереження в кооперативі « Крюківський», які поклав до кишені кофти та зник з місця злочину, сховавши камери поряд змісцем проживання, маючи намір за домовленістю з іншими в подальшому продати. В цей час другий обвинувачений, як він взнав потім, зняли дві камери відео спостереження в кооперативі «Крюківський1». Хто саме запропонував вчинити крадіжку відеокамер на даний час не пам'ятає.

Наступного дня, взявши три камери, він разом з третім обвинуваченим, взявши у другого обвинуваченого дві камери, поїхали в місто з метою їх продажу, де йому повідомили знайомі про затримання друга, з яким ходили на крадіжку. Тому хлопець повернувся з камерами додому. Через два дні йому зателефонували з відділу поліції з приводу крадіжки відеокамер. Він на слідуючий день прибув у відділ з п’ятьма відеокамерами і добровільно видав їх поліції, повідомивши про обставини крадіжки. Щиро розкаюється у скоєному, запевняє суд, що в подальшому подібного вчиняти не буде та змінить своє ставлення до життя. Прохав суд врахувати пом'якшуючі обставини та суворо його не карати.

Другий обвинувачений неповнолітній обвинувачений в судовому засіданні свою вину визнав повністю і пояснив суду, що дійсно скоїв злочин при обставинах, які вказані в обвинувальному акті, а саме 29 жовтня 2018 року, разом з двома неповнолітніми вчинили крадіжку відеокамер на території гаражних кооперативів «Крюківський» та «Крюківський 1».

20 грудня 2018 року близько 12 години до нього в училище прийшов його знайомий четвертий обвинувачений, якому він заборгував гроші в сумі 500 грн, але в нього грошей не було і тоді хтось з них, зараз не пам’ятає хто саме, запропонував піти щось вкрасти, щоб він зміг віддати борг.

Вони разом пішли і на території гаражного кооперативу «Крюківський» побачили три металеві секції паркану, одна з яких була не прикручена, як дві інші, і викрали одну металеву секцію паркану, розмірами 2+1,5 м , яку вони вдвох віднесли на пункт прийому металобрухту в гаражах і продали десь за 300 грн, які розділили порівну і він віддав другу 75 грн в рахунок боргу.

21 грудня 2018 року близько 15.00 він з цим же другом на пропозицію останнього, аналогічним чином повторно на території гаражного кооперативу «Крюківський» викрали дві металеві секції паркану, які віднесли на пункт прийому металобрухту в гаражах і продали десь за 500 грн, які розділили порівну і він віддав другу 75 грн в рахунок боргу.

Враховуючи його борг перед другом в сумі 500 грн, він перед цим повернув 250 грн, потім віддав 75 грн та 75 грн, а 100 грн друг йому пробачив.

Заслухавши справу суддя вирішив визнати винуватим за ч. 2 ст. 185 КК України першого обвинуваченого з застосуванням ст. 69 КК України та призначити покарання у виді 60 годин громадських робіт.

Другого обвинуваченого визнати винуватим за ч.2 ст. 185 КК України і на підставі ст. 105 КК України звільнити від призначеного покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру у виді передачі неповнолітнього під нагляд матері строком на 1 рік.

Третього обвинуваченого визнати винуватим за ч.2 ст. 185 КК України і на підставі ст.105 КК України звільнити від призначеного покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру у виді передачі неповнолітнього під нагляд матері строком на 1 рік.

Четвертого обвинуваченого визнати винуватим за ч.2 ст. 185 КК України і на підставі ст. 105 КК України звільнити від призначеного покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру у виді передачі неповнолітнього під нагляд батьку строком на 1 рік.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги.
 

 

Клим Соколов

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися