Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 29 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

8 із 16 колишніх власників квартир мертві: депутат Прокоп повідомив про злочинну схему, пов'язану з квартирами у Кременчуці


24 апреля 2019 14:10

Цих власників споюють паленим алкоголем, нарощують фіктивні борги за квартплату.  А далі людина помирає від алкогольної ітоксикації, а квартира відходить зловмисникам. 

Сьогодні на засіданні Кременчуцької міської ради оприлюднили депутатський запит Олександра Прокопа, який він адресував у ряд інстанцій державного рівня, у тому числі, і Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство юстиції.

Він нагадав, що слідчим управлінням ГУ Нацполіції України у лютому цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості у кримінальній справі, що стосувалась шахрайської схеми в Кременчуці.

Так, 6 лютого один з приватних нотаріусів Кременчука при укладанні документів на квартиру запідозрив, що в клієнта підроблений паспорт. 

При проведенні перевірки правоохоронці з'ясували, що на ім'я цього чоловіка було укладено 16 договорів на отримання у власність нерухомості одним і тим самим приватним нотаріусом лише у Кременчуці. І ще декілька по інших регіонах.

О. Прокоп не назвав прізвища нотаріуса, та зазначив, що він замішаний у гучному квартирному скандалі, що мав місце у Кременчуці у 2010-12 роках. Зокрема, тоді був осуджений керівник Квартирного управління Кременчука Геннадій Алєксєєв.

Тепер депутат Олександр Прокоп акцентує увагу колег на те, що в Кременчуці знову почало діяти злочинне угрупування. І вказав на те, що знову у поле зору зловмисників потрапляють люди, які зловживають алкоголем та мають квартири. 

Цих власників споюють паленим алкоголем, нарощують фіктивні борги за квартплату.  А далі людина помирає від алкогольної ітоксикації, а квартира відходить зловмисникам. 

"При перевірці квартир, оформлених на шахрая, виявилось, що половина колишніх власників вже померла потягом року від однієї і тієї ж причини: алкогольна ітоксикація. 8 із 16. Зловмисники також відшукують безгосподарне майно, відумерлу спадщину. І за допомогою підставних осіб оформлюють на них право власності на житло і продають. Скільки діє таких злочинців із підробленими документами - не відомо. Таким чином за ці роки нанесена значна матеріальна шкода на мільйони гривень. Так як це майно повинне надходити у власність громади і розподілятися між тими, хто десятиліттями  стоїть у чергах на отримання квартири", - зазначив депутат.

О. Прокоп закцентував увагу колег, що злочинне угрупування має значні матеріально-технічні ресурси, а також значну підтримку в правоохоронних органах МВС, Генпрокуратури і Міністерства юстиції. Тож попросив підтримати запит, аби розслідування було на контролі.

Депутат відмовився називати будь-яке прізвище, мотивуючи, що триває розслідування. У противагу йому активістка Ольга Лапа з трибуни назвала прізвище кременчуцького нотаріуса Ганночки, зазначивши, що вони з батьком стали жертвами однієї із такої злочинної схеми, пов'язаної з нерухомістю. 

У результаті депутати одноголосно підтримали запит Олександра Прокопа.

Дивіться: Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться