Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Аби зменшити тариф на тепло в Кременчуці, Полтавська облрада готова передати джерела опалення від «Полтаватеплоенерго» в оренду місту

Ми в Telegram

27 січня 2023 13:30

«М’яч на стороні міста».

Щоб розв’язати тарифну історію по Кременчуку, сьогодні була проведена позачергова сесія Полтавської обласної ради.

На початку засідання голова Полтавської облради Олександр Біленький  розповів, що населення Кременчука звертається до місцевої влади з проханням знизити нині діючий тариф, бо попередня компанія, яка надавала тепло з ринку пішла, ТЕЦ ворог зруйнував і влада області підставила плече, аби Кременчук був з теплом, але це підприємство застосувало у наддніпрянському місті свій тариф. Він дійсно більший, ніж був до цього.

О.Біленький попрохав при розгляді кременчуцького питання депутатів не виходити в політичну площину і рахувати кошти бюджетів.

Він також зазначив, що спірне питання розглядає робоча група і, якщо сьогодні рішення прийнято не буде, то воно має знову бути розглянуто на робочій групі і винесено консолідований проект рішення на позачергову сесію через тиждень-півтори.

«Полтаватеплоенерго» не винне в тарифному тиску в бік споживачів. Ми готові питання розглядати. Давайте розглядати його не емоційно і не політично»,- сказав О.Біленький і дав слово заступнику директора «Полтаватеплоенерго», депутату облради Ігорю Процаю. Але зв’язок з ним пропав.

Тоді сам О.Біленький розповів історію питання.

«До війни в Кременчуці одна з компаній надавала послугу по теплу за 1700 грн/гкал, а зараз ТЕЦ зруйнована. Ми підставили плече Кременчуку і надали 150 млн грн на альтернативні джерела опалення і тепер місто обслуговує «Полтаватеплоенерго» з тарифом 2300 грн/гкал.

Ми нічого не порушували, бо ця ціна була встановлена ще до мораторію.

«Полтаватеплоенерго» пропонує Кременчуку взяти потужності  в оренду і тоді самі будуть встановлювали тариф»,- заявив О.Біленький.

Представник «Полтаватеплоенерго» Олексій Орловський заявив, що аби зняти соціальну напругу і зняти майбутні фінпроблеми, бо від роботи в Кременчуці підприємство має збитки. За його словами, підприємство дійсно пропонує, аби Кременчук забрав в оренду потужності «Полтаватеплоенерго» і тоді місцева влада зробить те, що хоче.

Віце-мер Кременчука, депутат Полтавської облради Іван Москалик каже, що це рішення нікчемне, бо юридично це не можливо.

«Області передавали цілісний майновий комплекс, у тому числі з магістралями. По закону, магістралі передавати в оренду не можливо. Треба віддавати у власність. Можливо ми це б зробили, але не під час опалювального періоду.

За 2 місяці область та держава понад 200 млн грн надали «Полтаватеплоенерго» для потужностей у Кременчуці. Куди вони витратили ці кошти? На Кременчук чи ні і де вони використані?

Спочатку треба вирішити тарифне питання, а потім питання оренди чи у власність»,-заявив І.Москалик.

 

Заступник директора «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай знову вийшов на зв’язок, але його мікрофон знову не працював.

Слово попросила депутатка від Кременчука Юлія Цибульська, але у неї також не працював мікрофон.

«Ви добре виглядаєте, але вас не чую»,- сказав О.Біленький.

Депутат Олексій Матюшенко у своєму виступі здивувався, що звернення від влади Кременчука про оренду потужностей немає і тоді навіщо питання потрібно розглядати.

І.Процай зробив третю спробу виступу і знову таки марно.

«Я змушений говорити з позиції Полтавської облради. Ми Кременчук попереджували на початку осені про тариф, який буде. Тариф буде більший. Все це що ми робимо зараз - потрібно тоді було обговорювати.

Наше завдання потрібно було дати тепло Кременчуку. Ми дали.

Кошти куди пішли? На Кременчук! Ми зробили, а Кременчук не впоровся, а «Полтаватеплоенерго» впоралося. Але колеги, якщо ви вважаєте, що тариф великий – беріть в оренду і встановлювайте свій тариф.

М’яч на вашому полі. Ми вклали кошти, аби тепло було, а тепер ви можете встановити свій тариф.

Робіть це, щоб не було ігор, спекуляцій, бо замість консультацій починаються політичні ігрища. Навіщо посваритися, потім шукати компроміс? Ми готові давати всіляку допомогу»,-заявив О.Біленький.

Віце-мерка Кременчука, депутатка Ольга Усанова виступила і заявила, що влада міста шукала шляхи вирішення тарифного питання, пропозиції були різні, але зараз тариф більший і тепер кременчужани платять цілий рік, але не під час опалювального сезону.

«Наші пропозиції не були розглянуті і облрада хоче передати потужності. Давайте розглянемо це питання після опалювального сезону. А зараз розглянемо питання тарифу. А про передачу питання знімаємо»,- сказала О.Усанова.

Віце-мер Кременчука, депутат Дмитро Кравченко був здивований, хто і  як попереджав про підвищення тарифів.

«Я особисто це зробив»,- сказав О.Біленький.

«Тариф має бути затверджений і у присутності влади Кременчука. Такого не було… Тариф мабуть має бути більшим, але вони повинні обов’язково бути затверджені. Цього не зроблено. Де в тарифі інвестиційна складова? Заборона ж підвищення тарифу сталася, а є заборона і тариф має бути до рівня 24 лютого 2022 року. Передати у власність хочете, а як номінацію на газ передати?»,- каже Д.Кравченко.

О.Біленький зауважив, що влада на місцях має знати, що вже не перший рік тариф на тепло встановлює саме влада на місцях, а не у Києві.

«Ми вам в оренду передаємо або через купівлю теплоносія і за рахунок бюджетів вирівнюється цей тариф»,- каже голова облради.

Юлія Цибульська знову попрохала слова, але знову її не було чути.

Депутат Олег Дядик закликав до того, аби ніхто не сварився і зрозуміли один одного, а тариф переглянули згідно вимоги президента і тариф має бути, як раніше – до 24 лютого 2022 року.

«Моя пропозиція проста – давайте вийдемо на робочу групу і потім проголосуємо згодом на сесії»,-каже О.Дядик.

Депутат Іван Сидоренко запитав, що робити з різницею в тарифах – покласти на обласний чи кременчуцький бюджет. Відповіді він сам не знає і просив владу Кременчука відповісти чи готові вони так працювати?

«Ми і пропонуємо владі Кременчука взяти потужність в оренду і тоді все стане зрозумілим»,-сказав О.Біленький.

Наприкінці обговорення питання слово таки взяв Ігор Процай, який перевантажив свій комп’ютер і у нього запрацював мікрофон.

Він заявив, що «Полтаватеплоенерго» є публічною компанією і тарифи до війни були розміщені  у вільному доступі і всі їх бачили.

«Не ми себе визначали надавачами послуг. Це - мерія Кременчука.

Про ліміти – переоформити ліміти можна. Сьогодні 27 січня, а лімітів за цій місяць ще немає.

«Полтаватеплоенерго» не є монополістом тому Кременчук може визначити будь-кого надавачем послуг.

Колишній надавач послуг де? Вже немає його. Тариф цього підприємства перестав діяти.

Люди працювали 24/7, аби дати тепло Кременчуку.

Тариф в різних містах встановити ми не можемо по закону. Тариф і зараз є економічно необґрунтований, але якщо встановити 1700 грн, як хоче Кременчук, то і всім іншим слід тариф змінити. Значить зменшити, а тоді потрібно компенсувати.

Стосовно виділених коштів – на державні кошти придбано обладнання на 89 млн грн - котли і насоси. 50 млн грн виділено на здійснення діяльності від інструменту до техніки та аварійки.

Також 80 млн грн залишається і будуть спрямовані цього року на відбудову інфраструктури.  Створено підрозділ і забезпечує діяльність у Кременчуці. Ми звіти готові публічно опублікувати. Робота буде продовжуватися…

Казали про наші 100 млн грн збитків за півтори місяці у Кременчуці. Звідки? Рівень розрахунків! Це різниця між тим що отримали і тим, що витратили», - заявив І.Процай.

Заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко у виступі заявив, що на наступному тижні знову засідатиме робоча група по тарифам, а поки пригадав, що 30.90.2022 року тариф облрада перезатвердила на рівні 2021 року і було виконано мораторій.

20.10.2022 року виконком Кременчука визначив «Полтаватеплоенерго» надавачем послуг.

«Тож промова, що ніхто тариф не знав, не так, бо і кременчуцькі колеги підтримали тариф. У всіх було чітке розуміння нашого тарифу.

Коли були серйозні проблемі і опалення не було, а «Полтаватеплоенерго» підставило плече і надало послугу, все було нормально, а потім щось відбулося і почалася вся ця історія. Наступний тиждень буде засідання і давайте говорити будемо з цифрами»,- заявив О.Чепурко.

І.Москалик, схоже, образився  і сказав, що Кременчук робив багато, аби тепло було, а пана Чепурка попросив не вводити депутатів в оману.

Він заявив, що в затверджених на сесії тарифах «Полтаватеплоенерго» відсутні слова про Кременчук.

О.Біленький запропонував припинити дебати і перейти до голосування питання  про передачу структурного підрозділу «ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» у Кременчуці в оренду.

Депутати це рішення підтримали і запропонували Кременчуцькій міській раді Кременчуцького району Полтавської області звернутися до Полтавської обласної ради з ініціативою щодо передачі структурного підрозділу Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» в оренду в порядку, визначеному законодавством.

Тож тепер, дійсно, м’яч на полі влади Кременчука.

І вже розглядаючи друге питання порядку дня «Про встановлення до застосування Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго» тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано», депутати облради знову кинули м’яч на сторону Кременчука.

Презентуючи питання, Іван Москалик заявив, що 180 тис мешканців Кременчука обурені високим тарифом, який застосовує «Полтаватеплоенерго» у нашому місті.

«Ми вважаємо, що цей тариф - це порушення чинного законодавства»,- зазначив пан Москалик.

Він нагадав, що 19.08.2022 набрав чинності Закон, яким запроваджено мораторій на підвищення цін та тарифів у сфері теплопостачання.

Статтею 1 цього Закону чітко встановлено, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Листом № 7/10.2/12387-22 від 18.11.2022 Міністерство розвитку громад та територій України надало роз’яснення, відповідно до яких: «…враховуючи вимоги чинного законодавства, застосування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», зокрема, для споживачів м. Кременчук, не може перевищувати рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24 лютого 2022 року (не залежно від того, ким надавалися послуги споживачеві)».

У роз’ясненнях від 25.08.2022 № 7/10.2/8416-22 Міністерство розвитку громад та територій України зазначило, що органи місцевого самоврядування приймають рішення щодо встановлення економічно обґрунтованого розміру тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води та 2 про застосування тарифів до певної категорії споживачів, а саме на рівні тарифів, що застосовувалися до споживачів станом на 24.02.2022.

Разом з цим, у листі Міністерства розвитку громад та територій України від 30.12.2022 № 7/10.2/14445-22, що адресований ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», вказано про доцільність розгляду питання щодо встановлення окремих груп тарифів, що застосовуватимуться до споживачів відповідних територіальних громад (у тому числі для споживачів міста Кременчука) на тому ж рівні, що діяв для цих споживачів у відповідних територіальних громадах станом на 24.02.2022.

Після виступу пана Москалика слово взяв перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко. Він заявив, що при встановленні тарифу слід враховувати складові трьох законів і трьох підзаконних актів.

«Більшість джерел свідчать, що тлумачення сторін не об’єктивно.  «Полтаватеплоенерго» працювало, аби послугу надати кременчужанам. Ми 4 рази сесію проводили, всі питання розглядали і всі все знають.

Ось цей проект, що подав Іван Москалик по тарифам має супроводжуватися додатковими матеріалами. Такий, наданий проект рішення, не тягне правових наслідків.

Все має супроводжуватися обговоренням і іншим, а це політично, а не юридично.

Тому робоча група має бути в конструктивному діалозі, але обмін звинувачень не призведе для співпраці. Тариф не підвищувався, але якщо слід шукати компроміс, то давайте сконцентруємося на роботі фахівців»,- запропонував він.

Юрист «Полтаватеплоенерго» Олексій Орловський також зазначив, що всі пропозиції І.Москалика мають бути юридично обґрунтовані, а проект рішення, який він виніс на розгляд депутатам не відповідає нормам законів.

«Це політичні забаганки, це чисто політичні забаганки», - зазначив депутат Олександр Кудацький.

Після цього слово взяв І.Москалик. Він заявив, що Кременчук завжди готовий до діалогу і запропонував зняти питання для відпрацювання зауважень на робочі групі і винесення опрацьованого проекту на наступну позачергову сесію.

Депутати його підтримали. Тож далі буде.

А чому з тарифного питання мовчить нардеп, секретар Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Шаповалов?

Прямий доказ: як у мерії Кременчука підробляють документи

Нагадаємо, «Полтаватеплоенерго» коментує: як кременчужанам можна зменшити суму в платіжках? 

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

«Полтаватеплоенерго» коментує: як визначається кількість спожитої теплової енергії для житлових будинків, які не обладнані вузлом обліку? 

Кременчуцькі депутати наполягають аби «Полтаватеплоенерго» знизило тарифи на тепло для містян і дотримувалося мораторію Зеленського

Кременчуцький тарифний скандал виходить на державний рівень: депутати хочуть, аби тариф на тепло в місті знизився до минулорічного рівня (Доповнено)

Депутат Кременчуцької міськради Лазоренко підготував звернення щодо застосування завищеного тарифу на послугу з постачання тепла і гарячої води для мешканців нашого міста

Пряма мова: як і за що керманич Полтавщини Лунін вщент розкритикував мера Кременчука Малецького

Чиновницьке шпигунство, масове судилище чи пошук компромісу, імпотентність депутатів облради від Кременчука: як засідала робоча група щодо зменшення тарифу на тепло 

Наш тарифний скандал вже став відомий на всеукраїнському рівні: як влада Кременчука піднімає тарифи на тепло всупереч мораторію 

Депутати Полтавської облради від Кременчука збирають підписи про скликання позачергової тарифної сесії 

 

Олег Булашев 

 

 

 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися