Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Активістка Карягіна програла суд: справу про нібито вбивство правозахисниці Шаповалової закрито

23 листопада 2022 11:00

Судові справи.

Днями в Апеляційному суді Полтавської області було розглянуто ухвалу від 24.06.2022 р. слідчого судді Крюківського райсуду Кременчука Олександра Маханькова, який, перевіривши матеріали скарги Любові Карягіної на рішення слідчого про закриття кримінального провадження, скаргу їй повернув.

Як сказано в ухвалі, до суду Л.Карягіна звернулася зі скаргою, відповідно до якої просила скасувати постанову про закриття кримінального провадження та зобов`язати слідчого провести повне розслідування за її повідомленням.

В обґрунтуванні зазначено, що 21 червня 2022 р. на свою скаргу, відправлену до Держбюро розслідувань Києва, Л.Карягіна отримала відповідь з Головного управління нацполіції в Полтавській області від 10.06.2022 р.

У ній йдеться, що, на виконання ухвали Крюківського райсуду Кременчука, її повідомлення про замах на життя голови ГО «Комітет захисту конституційних прав громадян «Вибір» Людмили Шаповалової сектором дізнання ВП № 1 КРУП свідчення Л.Карягіної були внесені до складу ЄРДР за ч. 1 ст. 125 КК України «Умисне легке тілесне ушкодження».

Л.Карягіна вказувала, що про таку справу вона нічого не знала, бо не була повідомлена належним чином.

Л.Карягіна є заявником, адже була заступником голови ГО «Комітет захисту конституційних прав громадян «Вибір» Л. Шаповалової, на доказ цього факту додала належним чином завірений документ.

На момент життя пані Шаповалової Людмила Карягіна була її законним представником, адже мала повноваження, надані довіреністю, засвідчену нотаріусом 30 квітня 2020 року строком на два роки.

Станом на 30 квітня 2022 року довіреність не анулювали.

Л.Карягіна була позбавлена усіх можливостей відреагувати на закриття кримінального провадження, бо слідчим (прізвище не знає) сектору дізнання ВП № 1 КРУП не застосовувались необхідні заходи для збирання доказів і забезпечення повного і всебічного досудового розслідування.

Та що не була надана допомога тоді ще живій Л.Шаповаловій для захисту її права на життя через адвоката з вторинної адвокатської контори, адже вона не мала жодної можливості забезпечити своє право на захист. А усі документи знаходилися у сина Л.Шаповалової...

30 листопада 2021 було закрите кримінальне провадження без повідомлення Л.Карягіної, заявниці так і самої жертви домашнього насилля Л.Шаповалової (на той момент ще живу).

Ані Л.Карягіна, ані Л.Шаповалова не знали, по якій статті було відкрите кримінальне провадження, бо так і не змогли отримати копію з ЄРДР. Жінки не знали про відкриття кримінального провадження, оскільки 29 листопада 2021 р. дзвонили на лінію «102». Особисто Л.Шаповалова давала покази патрульній поліції, яка негайно приїхала після дзвінка. Жінки особисто підписали протоколи та заяви про домашнє насильство, що призвели до втрати здоров`я Л.Шаповалової.

Таким чином, скаржниця вважає, що через численні процесуальні та матеріальні порушення зі сторони органів досудового розслідування не були встановлені численні кримінальні дії по відношенню до життя Л.Шаповалової у результаті чого, 28 грудня 2021 р., вона була вбита, на підставі цього Л.Карягіна звернулася зі скаргою до слідчого судді.

Слідчий суддя, дослідивши скаргу та матеріали, подані в її обґрунтування, дійшов висновків, що скарга подана особою, яка не має права подавати скаргу і повернув її скаржниці. При цьому суддя зазначив, що його ухвала може бути оскаржена. Це пані Карягіна і зробила.

Тепер і Апеляційний суд Полтавської області ухвалив рішення, якою скаргу Л.Карягіної залишив без задоволення, а ухвалу судді О.Маханькова - без змін. Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Активістка Карягіна вважає, що її керівницю - правозахисницю Шаповалову - було вбито

 У Кременчуці попрощались із відомою правозахисницею

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися