Кременчугская газета
Среда, 24 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

АМКУ визнав, що Полтавська облрада незаконно сприяє аптекам «Полтавафарм», дискримінуючи конкурентів

14 ноября 2017 10:15
АМКУ визнав, що Полтавська облрада незаконно сприяє аптекам «Полтавафарм», дискримінуючи конкурентів

Очільник «Полтавафарм» є депутатом Полтавської облради.

Антимонопольний комітет України рекомендував Полтавській обласній раді встановити рівні умови для аптек, які працюють в регіоні. Про це повідомила уповноважена комітету Світлана Панаіотіді – пишуть Наші гроші

За її інформацією, на Полтавщині майно комунальної власності передається в оренду аптекам за різними ставками. Для комунального підприємства ПОКП «Полтавафарм» вона становить 1-2%, для всіх інших 6-8%.

При чому Полтавська облрада не голосує за рівні умови для всіх аптек, базуючись на зверненні депутата облради Валерія Прядко, який є виконуючим обов‘язки директора «Полтавафарм».

АМКУ рекомендував облраді скасувати рішення щодо методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад Полтавщини від 2016 року; а також створити рівні умови для роботи всіх підприємств, незалежно від форми власності, які торгують лікарськими засобами в Полтавській області, встановивши прозорий та недискримінаційний підхід до орендних ставок за використання нерухомого майна громад регіону.

У облради є 30 днів, щоб повідомити АМКУ про результати розгляду рекомендацій.

Згідно з результатами дослідження фармацевтичних ринків (2014-2016 рр.), яке виконало АМКУ, «Полтавафарм» має найбільше торгових точок в Полтавській області. Їх у підприємства 214, одне з яких має найбільшу в регіоні площу 2355 кв м. На другому місці знаходиться аптечна мережа «Ваша аптека» ТОВ ФК «Провізор» – 33 торгові точки в області.

Крім того, «Полтавафарм» має ознаки монопольного становища на регіональних ринках послуг з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами із часткою більше 35% у 18 районів області, а також ознаки колективної монополії в м. Горішні Плавні (раніше – м. Комсомольськ), м. Лубни та ще в трьох районах області.

Валерій Прядко, який очолює «Полтавафарм» з березня 2016 року, у облраді представляє «Соціал-демократичну партію» (раніше Партія простих людей Сергія Капліна).

За результатами дослідження «Наших грошей», у першому півріччі цього року ціни від аптек «Полтавафарм» на низку лікарських препаратів для державних лікарень Полтавської області були найвищими в Україні. Наприклад, анальгін і верошпірон для Токарівського психоневрологічного інтернату були майже вдвічі дорожчим від середньоукраїнського рівня. Зіньківська райлікарня замовляла «Полтавіфарм» ардуан у півтора рази дешевше від більшості лікарень країни.

 

 За матеріалами ЗМІ

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться