Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

АМУ звернулася до Зеленського, аби він наклав вето на законопроєкт №5655, за який голосували горе-нардепи від Кременчука Шаповалов та Мовчан

20 березня 2023 13:30

Асоціація міст України звернулась до Президента України Володимира Зеленського про застосування ним вето щодо законопроєкту 5655 13 грудня 2022 року. Представники місцевого самоврядування сподіваються на підтримку Президента України та збереження в Україні всіх надбань децентралізації, досягнутих за минулі роки.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації міст України.

Асоціація міст України оприлюднила інфографіку, в якій наочно пояснюється, чим шкодить законопроєкт №5655 "про містобудівну реформу" громадам та всьому українському суспільству. Про це повідомляє сайт АМУ.

В АМУ, зокрема, виділяють такі недоліки законопроєкту:

- Порушуються права власників земельних ділянок. Законопроєкт надає можливість будувати без обов’язкового дозволу власника землі та документів на землю.

- Стимулюється масове самочинне будівництво. Проводити перевірку об’єктів будівництва забороняється.

- Громадськість позбавляється прав контролю та впливу. Активістам та фахівцям заборонено ініціювати перевірки дотримання законодавства у сфері будівництва, активістів зобов’язують обґрунтувати їх особистий інтерес у захисті об’єктів містобудування.

- Обмежуються права місцевого самоврядування. Планові перевірки будівництва проводитимуться виключно приватною компанією.

- Фактично узаконюється безвідповідальність приватних контролерів. За невинесення припису про зупинення робіт покарання для них – лише 67 100 грн ($1700), за підписання акту готовності об’єкта, побудованого з порушеннями  - 281 820 грн. ($7000).

Днями депутат Європарламенту від Німеччини Міхаель Галер, перебуваючи в Україні зазначив, що зміна законопроєкту 5655 є однією з умов вступу України до Європейського Союзу.

«Важливі реформи розпочато, це реформа децентралізації, вона повинна бути продовжена і завершена. Не можна допустити, щоб Україна полишила шлях боротьби з корупцією. Один з законів, які ми обговорювали, це 5655, - за нашою оцінкою він є трохи проблематичним. Його треба доопрацювати», - зазначив європарламентар.

Але зазначимо, що нардеп від Горішніх Плавнів та частини Кременчука Олексій Мовчан голосував у парламенті за цій законопроєкт.

Слід відмітити, що за закон проголосував і нардеп від Кременчука Юрій Шаповалов, хоча частина його фракції «За майбутнє» не голосувала.

Зазначимо, що після рішення парламентарів у Горішніх Плавнях засудили законопроект №5655 щодо реформи містобудування

23 грудня 2022 року, під час сесії Кременчуцької міської ради депутат Алексєєв запропонував колегам прийняти звернення депутатів Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до Президента України щодо накладання вето на проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» від 11.06.2021№ 5655

У проекті звернення було зазначено, що реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, є одним із найбільших здобутків України. Отримання громадами повноважень щодо гідного облаштування місцевого життя і відповідних бюджетних ресурсів не лише покращили якість місцевого середовища, а багато в чому посилили успішність опору громад російським загарбникам. Децентралізація наблизила Україну до Європи, де сила громади також є однією з основ демократії та ефективного управління.

Усе, що підриває цю силу, – однозначно шкідливе і має бути відкинуте. Прикладом такого шкідливого чинника є ухвалений 13 грудня 2022 року Верховною Радою України, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (від 11.06.2021№5655).

Ухваленим документом передбачається, фактично, позбавити місцеве самоврядування можливості результативно домагатися від забудовника дотримування містобудівної документації. Водночас і держава фактично знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво. Перевірки законності перекладаються для проведення в «ручному режимі» на експертні організації, що обирає сам забудовник. При цьому суттєво зменшуються і права громадськості на контроль за будівництвом.

Позбавлення місцевого самоврядування частини його прав є, по суті, порушенням принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і намаганням побудувати в інтересах приватного бізнесу систему, що суперечить загальноприйнятим демократичним нормам. Відповідна оцінка відображена у зверненнях представників місцевого самоврядування, експертної спільноти, громадськості.

Прикметно, що петиція, якою громадськість просить Президента України застосувати до цього проєкту закону право вето, набрала необхідні 25 000 підписів за лічені години.

Проєкт створює умови для розвитку монополізму в будівельній галузі, для тиску окремих великих компаній на всіх інших, по всій території України. В результаті цього вартість відбудови міст України після нашої Перемоги буде значно вищою, а якість гіршою.

«У зв’язку із наведеним, Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області звертається до Президента України, відповідно до статті 106 Конституції України, застосувати до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (від 11.06.2021 №5655) право вето із наступним поверненням цього проєкту на повторний розгляд Верховної Ради України»,-сказано у зверненні.

Тоді під час сесії Кременчуцької міської ради проти звернення виступив депутат Сергій Порчирян, а під час голосування проти звернення були лише депутати Порчирян і Кочуров. Вони обидва є членами фракції «Слуга народу». Останній ще й працює помічником Олексія Мовчана, який у парламенті голосував за законопроект №5655.

31 депутат Кременчуцької міської ради звернення підтримали.

До речі, також  до Президента України про застосування вето на 5655 звернулись на сесіях рад понад 1000 депутатів місцевих рад з різних громад України

Нагадаємо, нардеп Мовчан відірвався від громади свого округу: громадська рада проти закону №5655, а горе-депутат проголосував «За»

Кременчуцька міська рада хоче звернутися до Президента аби він наклав вето на скандальний Закон, за який голосували Мовчан та Шаповалов

Кременчуцька міська рада звернулася до Президента аби він наклав вето на скандальний Закон, за який голосували Мовчан та Шаповалов

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися