Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 26 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Апеляційний суд підтвердив, що «Автограф» винен і Мельник не є замовником вбивства народного мера Кременчука Бабаєва

14 червня 2022 13:30

Жовта газета «Автограф», яка зараз не виходить до друку, все ж таки має спростувати раніше надруковану інформацію стосовно обвинувачених у справі вбивства народного мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.
 
10 листопада 2021 року у Крюківському райсуді Кременчука відбувся розгляд цивільної справи про захист честі, гідності, ділової репутації, презумпцію невинуватості. Позивачами у справі були обвинувачені у справі про вбивство народного мера Кременчука Олега Бабаєва - Олександр Крижановський, Ігор Куник та Олександр Мельник, а відповідачами редакція газети «Автограф», Громадська організація «Асоціація гуманітарно - інформаційних технологій», головний редактор газети «Автограф» Роман Кацай.

Представляли інтереси позивача - адвокат Руслан Лазоренко, а відповідача - адвокат Марина Цвик.

Суть позову полягала в тому, що позивачі просили спростувати поширену редакцією газети «Автограф» інформацію в численних номерах, де позивачів називали замовниками та виконавцями вбивств народного мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.

Адвокат позивача О.Мельника Руслан Лазоренко заявив, що його підзахисний є відомою особою - депутат міськради трьох скликань, учасник ліквідації аварії на ЧАЄС, директор телекомпанії «Візит» і тому статті, де його називають замовником резонансних вбивств ще до рішення суду є протизаконним.

«Називати його замовником, а інших обвинувачених - виконавцями вбивства не можливо до рішення суду, який ще триває. Поки немає обвинувального вироку, який набрав би законної сили. Це фактичне твердження, а не припущення чи то оціночне судження!» - каже Р.Лазоренко.

Він далі приводив цитати, які просив, аби суд наказав редакції спростувати: «Мельник замовив вбивство Бабаєва...Власник «Візиту» Мельник замовив вбивство судді...Мельник замовив і давав кошти за вбивства... Тамара Мельник переконала чоловіка, щоб той пішов на вбивство... Піддубна підтримує вбивць - Мельника та «Візит»...».

Також адвокат зазначав, що в статтях відсутні посилання на джерела інформації, які б вказували на те, про що пише видання, стосовно його підзахисного та інших позивачів.

«Редакція не пересвідчилася, що інформація, яку друкували - достовірна... Вони посилаються то на реєстр судових рішень, то на трансляції з інтернету, але це не докази в справі про вбивства... Відбувається цькування Мельника та інших обвинувачених. Це робиться свідомо! Редакція застосовує маніпуляції і зомбування, бо пише постійно про це», - заявив адвокат.

Також він зазначив, що, ілюструючи матеріали, редакція використовує фотографії, де Мельник сидить за гратами, в кайданках чи то з поліцією. Це також адвокат називає маніпуляцією.

Тому він просив суд не лише спростувати недостовірну інформацію, а й взагалі в «Автографі» не обнародувати ім’я його підзахисного і не друкувати його фотографії.

Адвокат редакції Марина Цвик у своїй промові наполягала на тому, що газета має право писати прізвища Мельника, Крижановського та Куника, бо йде опис резонансної справи, яка турбує суспільство.

Вона запевняла, що журналіст в матеріалах використовував не фактаж, а оціночне судження і різноманітні лінгвистичні обороти.

«Там є посилання на джерела інформації - брифінг помічника міністра внутрішніх справ, реєстр судових рішень та інші....
Заборонити редакції вказувати ім’я та друкувати фотографії Мельника, Крижановського та Куника не можливо, бо це не передбачено законодавством і стане порушенням прав журналістів....

Інформація, яка друкувалася, не принижувала ніякої честі та достоїнства людей...» - сказала адвокатка М.Цвик.

Після дебатів суддя Іван Дядечко пішов у нарадчу кімнату та через кілька годин оголосив вступну та результативну частину рішення.

Суддя позов задовольнив частково і зобов'язав редакцію визнати недостовірною надруковану інформацію, де позивачів називали «замовниками та виконавцями вбивств народного мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка». При цьому суддя називав конкретні цитати у конкретних номерах. Суддя зобов’язав «Автограф» спростувати недостовірну інформацію тим же шляхом, яким вона була поширена. Тобто, надрукувавши в газеті, яка зараз не видається, і тим же тиражем, яким вона тоді випускалася.

У задоволені інших позивних вимог суддя позивачам відмовив.

Суддя Іван Дядечко тоді зазначив, що на рішення суду може бути подана апеляційна скарга. Так воно і сталося.

Нещодавно колегія суддів Полтавського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу редакції газети "Автограф" на рішення Крюківського райсуду від 10 листопада 2021 року по справі за позовом Олександра Крижановського, Олександра Мельника, Ігоря Куника до редакції газети «Автограф», головного редактора видання Романа Кацая, громадської організації «Асоціація гуманітарно - інформаційних технологій» про захист честі, гідності, ділової репутації.

Полтавські судді, розглянувши справу, постановили, що викладена у статтях інформація щодо вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва була виражена у формі фактичного ствердження, є негативною за своїм змістом та мала вплив на формування громадської думки суспільства, що не відповідає діючому законодавству і написано з порушенням презумпції невинуватості.

Тобто, суд у Полтаві залишив в силі рішення Крюківського райсуду Кременчука.

Нагадаємо, Суд вирішив: Мельник не є замовником вбивства народного мера Кременчука Бабаєва

Кременчуцькі охоронці подали в суд на нардепа Мовчана та газету «Автограф»

Із «Соколами» ще розбиратимуться: ні Мовчан, ні його представниця до суду не з’явилися

Суд поставив крапку у «психіатричному скандалі»: провокація влади провалилася, «Автограф» має спростувати брехню про Піддубну.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися