Кременчуцька газета
П'ятниця, 2 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

«Автографу» на замітку: за масову видачу журналістських посвідчень на вибори редактори ЗМІ понесуть кримінальну відповідальність

18 липня 2019 12:45

Громадських спостерігачів закликають звертати особливу увагу на журнали реєстрації присутніх на дільницях й інформувати в соцмережах про факти присутності псевдокореспондентів.

За масову видачу на вибори журналістських посвідчень редактори ЗМІ можуть понести кримінальну відповідальність. Про це повідомляє голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко у Фейсбук.

Таким чином, НСЖУ закликає керівників засобів масової інформації бойкотувати пропозиції політичних штабів щодо видачі редакційних посвідчень стороннім особам.

А зловживання правами працівників ЗМІ на доступ до виборчих дільниць дискредитує роботу справжніх журналістів та може розцінюватися як злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність.

«У разі вчинення кримінального злочину, якщо буде доведено факт, що саме за допомогою журналістського посвідчення з’явилась можливість його вчинення, то особа, яка видала таке посвідчення, може бути визнана співучасником злочину за ч.5 ст.27 Кримінального кодексу України. Вважатиметься, що редактор полегшив досягнення злочинного результату, бо навмисно видав журналістське посвідчення сторонній особі, чим забезпечив можливість доступу на місце скоєння злочину. Відповідальність за злочини проти виборчих прав, вчинені за попередньою змовою групою осіб передбачена Кримінальним кодексом - статті 157-158 ККУ. Покарання передбачає від 3 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на певний час», - йдеться у юридичному висновку, підготовленому на прохання НСЖУ.

У Національній спілці журналістів України наголошують, що законодавство дозволяє працівникам ЗМІ перебувати на виборчих дільницях і під час голосування, і під час підрахунку голосів. Але це право передбачене для оперативного громадського контролю над чесністю виборчого процесу, для інформування широкої аудиторії ЗМІ. А надання стороннім особам посвідчень журналістів призводить до конфліктів на дільницях, до ускладнення доступу інформації для реальних працівників ЗМІ.

«Напередодні дня голосування ми застерігаємо колег від масової видачі журналістських посвідчень стороннім особам. Намагання штабів, політтехнологів отримати пільговий журналістський допуск для своїх спостерігачів або «тітушок» на виборчі дільниці загрожує редакторам ЗМІ і втратою репутації, і втратою волі!» – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Також журналістів та громадських спостерігачів закликає звертати особливу увагу на журнали реєстрації присутніх на дільницях й інформувати в соцмережах про факти присутності псевдокореспондентів. Відповідно, НСЖУ оприлюднюватиме для громадського осуду перелік тих ЗМІ, що на замовлення штабів сприяють масовій видачі посвідчень стороннім особам.

Нагадаємо, газета «Автограф» таки знайшла своїх авторів.

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися