Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

АвтоКрАЗ: про плани на 2022 рік, ситуацію з боргом по зарплаті та поповнення міського бюджету

6 грудня 2021 08:30

Інформація та відповіді з вуст керівників автогіганта.

АвтоКрАЗ довів, що ховати один із найбільших українських автозаводів зарано. Нещодавно автовиробник відправив партію повнопривідних тривісних КрАЗ-6322 (6х6) в Європейський Союз. Завод приступив до виготовлення продукції, яка раніше йому була не властива, наприклад, геолокаційного причепа для компанії Ferrexpo. У місті говорять про те, що на автогіганті знову планують відновити повноцінну роботу головного конвеєра, і для цього вже набирають персонал.

Так це чи ні, ми запитали у гендиректора «АвтоКрАЗу» Романа Черняка.

У коментарі нашій редакції він повідомив, що на сьогодні підприємство дійсно відновлює нормальний режим роботи.

«Завдяки головному акціонеру Костянтину Жеваго, компанії Ferrexpo, завдяки виграним тендерам та конкурсам в Україні та за її межами ми отримали вагомий пакет замовлень, який дозволяє повноцінно працювати і здійснювати всі виплати, що передбачені бізнес-планом, зокрема і зарплату.

Показником є те, що на сьогодні ми оголосили набір робітників – токарів, операторів станків із ЧПУ, електриків, сантехників, інженерів-технологів. Ми оголосили тендери на закупівлю виробничого обладнання для виготовлення автомобілів і виконання різного роду ремонтних робіт на підприємстві.

Крім того, підприємство активно бере участь у тендерах і закупівлях, які проводяться по Україні для комунального, військового секторів та комерційних структур.

Ми освоюємо нові ринки збуту і нові ніші продукції, які раніше нам були не властиві: від виробництва геолокаційних причепів для компанії Ferrexpo – до нових видів кранів та пожежної техніки.

Ми плануємо представити широкому загалу нові наші розробки і запропонувати низку нових рішень і бачень для Міністерства оборони та інших силових установ.

Ми впевнено формуємо портфель замовлень на 2022 рік і бачимо його загалом в обсязі на рік до 1000 автівок різних моделей та модифікацій», – розповів Черняк.

Левову частку боргу вже виплатили

Не оминули ми й питання про заборгованість по зарплаті та про те, які суми вже виплатили працівникам. Відповідь надав заступник генерального директора підприємства з фінансів Владислав Палеха.

«На сьогодні підприємство погасило всі борги 2021 року і за січень-квітень 2020 року. Також ми виплатили зарплату за жовтень 2021 року. Загалом це понад 101 млн грн.

При цьому бюджет Кременчука отримав майже 12 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Також в інші бюджети спрямовано 21 млн грн Єдиного соціального внеску, понад 1 млн грн військового збору.

Підприємство планує реструктуризувати заборгованість із травня 2020 року до грудня 2020 року протягом наміченого графіка – найближчим часом», – додав Палеха.

Він також зауважив, що поточну зарплату зараз виплачують у повному обсязі.

«АвтоКрАЗ» поповнює місцевий бюджет – а влада Малецького не дбає про автозаводчан

Сплачуючи зарплату і перераховуючи кошти за 2020 рік, підприємство поповнює міський бюджет податком на доходи фізичних осіб. Це сприяє виділенню коштів на потреби міських програм: від виплат зарплат бюджетникам до проплат за енергоносії.

Натомість міське керівництво в особі градоначальника Віталія Малецького, як і раніше, спекулює на темі КрАЗу.

Не замовивши протягом останніх 4 років жодної машини на заводі, при цьому купуючи МАЗи та китайську техніку, не підтримуючи кременчужан та місцевого товаровиробника, мер висловлює невдоволення виникненням заборгованості з податків у підприємства. Це не патріотична позиція, а позиція зрадника Кременчука та інтересів його мешканців.

Виходить, йому і так погано, і по іншому не так. Така позиція вказує лише на одне: замість того, аби допомогти автогіганту вижити, мер явно хоче «поховати» «АвтоКрАЗ», а разом із ним – тисячу робочих місць. Схоже, градоначальнику вигідніше працювати з тими, хто платить «відкати» за покупки МАЗів та китайської техніки. А «КрАЗ» на таке не йшов, не йде і не йтиме.

Нагадаємо, працівники КрАЗу отримають зарплату за жовтень.

Волшебное заклинание Малецкого «Прошу поддержать» осталось без реакции: депутаты стали на защиту КрАЗа.

І знову не КрАЗ, а МАЗ – у «Благоустрою Кременчука» нова закупка за мільйони.

 

Олег Булашев

Головне фото Кирила воронцова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися