Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 15 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Автозаводський суд стягнув з власника причала річвокзалу Кременчука величезну суму коштів за несплачену оренду навколишньої землі

 

7 червня 2019 12:00

Близько 11 тис грн з нього ще стягнуть на судові витрати.

Днями Автозаводський районний суд Кременчука розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Кременчуцької міської ради Полтавської області до Віктора Антіпова про відшкодування збитків, а саме стягнення з відповідача 708 тис 682 грн 50 коп за користування землею, де знаходиться пасажирський причал (колишній річвокзал Кременчука).

Як сказано у рішенні суду, текст якого розміщений у Єдиному реєстрі судових рішень, Кременчуцька міська рада Полтавської області звернулась до Автозаводського районного суду Кременчука із позовом до Віктора Антіпова, в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог просила стягнути з відповідача на свою користь 708 тис 682 грн 50 коп безпідставно збережених коштів.

ВИМОГИ ПОЗИВАЧА

Свої вимоги позивач мотивував тим, що відповідач набув право власності на пасажирський причал (перша черга), загальною площею 4970 кв.м. 24.10.2003  року і сторонами було укладено договір оренди земельних ділянок строком до 01.03.2008.

Рішенням Кременчуцької міської ради від 29.11.2011 В.Антіпову передано в оренду строком на 10 років земельну ділянку площею 5045 кв.м для експлуатації та обслуговування пасажирських причалів.

В установленому законом порядку відповідач не оформив право користування земельною ділянкою.

В період з 01.02.2015 по 31.12.2018 відповідач використовував земельну ділянку без правовстановлюючих документів, орендну плату за договором не сплачував, що призвело до неотримання Кременчуцькою міською радою Полтавської області доходу від орендної плати за землю в сумі 708 тис 682 грн 50 коп. Відповідачем не було добровільно сплачено кошти.

В судове засідання від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

В судове засідання відповідач повторно не з`явився, відзив суду не подав.

ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Судом встановлено, що 09.07.2003 приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу Дзюбою В.І. було посвідчено договір купівлі-продажу між ВАТ «Кременчуцький річковий порт» та В.Антіповим, відповідно до якого останній набув право власності на пасажирські причали (перша черга).

24.10.2003 між Кременчуцькою міською радою та В.Антіповим укладено договір оренди земельних ділянок, відповідно до якого Кременчуцька міська рада передала, а В.Антіпов прийняв в строкове, до 01.03.2008, платне володіння і користування земельні ділянки, загальною площею 5759 кв.м.

29.11.2011 Кременчуцькою міською радою Полтавської області прийнято рішення, яким затверджено В.Антіпову технічну документацію із землеустрою щодо складання договору оренди землі для експлуатації та обслуговування пасажирського причалу(перша черга) по вул..Першотравній, 2Д.

Також вказаним рішенням було зобов`язано В.Антіпова у тримісячний термін замовити документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою та після його державної реєстрації перерахувати та сплатити орендну плату за земельну ділянку до 3% від грошової оцінки землі.

Згідно проведеного позивачем розрахунку сума завданих позивачу збитків становить 708 тис 682 грн 50.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає, що вимоги Кременчуцької міської ради Полтавської області про стягнення з відповідача коштів є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на викладене, суд позов Кременчуцької міської ради Полтавської області до В.Антіпова про відшкодування збитків вирішив задовольнити.

Стягнути з з В.Антипова на користь Кременчуцької міської ради Полтавської області кошти в розмірі 708 тис 682 грн 50.

Стягнути з В.Антипова на користь Кременчуцької міської ради Полтавської області судові витрати, які складають з судового збору в сумі 10 тис 630 грн 24 коп.

Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцятиднів з дня його проголошення.

Нагадаємо, дилема: пристань в Кременчуці як би і є, а ось суду зупинятися у нас в місті не можуть. 

За причал колишнього річвокзалу Кременчука його власник заборгував понад мільйон гривень до бюджету міста.

 

 

Клим Соколов

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися