Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Без бочок і пляшок: у Пришибі запрацювала перша черга водогону, який забезпечив мешканців сіл водою

4 грудня 2023 13:45

«Після Перемоги будемо будувати інші черги, а поки надалі забезпечуватимемо водою з бочок людей, де потрібно».

Сьогодні начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік, сільський голова Пришибу Валентина Городянко та директор Єристівського ГЗК Тарас Зінченко відкрили у Пришибі водогін.

За словами пані Городянко, яка знає кожну цифру кошторису робіт на об’єкті, історію будівництва і ділиться цими даними з присутніми, тепер мешканцям сіл Роботине, Єристівка та частково Пришибу не доведеться набирати воду з бочок, які розвозили по селу, а у них в кранах потече вода.

«Перша черга відкрита сьогодні. Її вартість - 27,5 млн грн. Це кошти державного, місцевого бюджету та Єристівського ГЗК. 10,5 млн грн – місцевий бюджет, але це кошти, які надійшли туди від роботи ГЗК, а понад 13 млн грн – кошти самого комбінату», - розповідає Валентина Городянко.

Вона підкреслює, що аналіз води зі свердловин вказує на гарну якість води. Самі свердловини знаходяться біля села Кобелячок, але це село ще не має водогону.

Як виявилося, коли планували будувати мережу від свердловини до Пришибу, то депутати Кобелячка не дали згоду, аби труби йшли по селу і тоді їх пустили в обхід. Потім відбулося об’єднання громад і тепер Кобелячок увійшов у Пришибську громаду. Тепер в планах керівництва громади в подальшому забезпечити селян водою.

Також в планах - забезпечення водою і селян у Пришибі, до яких водогін ще не дійшов.

«Зараз у Пришибі близько 500 мешканців отримають воду з водогону, а ще ліцей, дитсадок, медична амбулаторія, Центр культури та інші наші заклади. Проте майже половину села ще без води з водогону. Це планується зробити в другу та третю черги. Але зараз війна і кошти на ці черги ми не маємо», - каже В.Городянко, чим саме підтверджує, що вона переймається проблемами громади і працює на своєму місці.

Це підтверджує і керівник Єристівського ГЗК Тарас Зінченко. За його словами, раніше ГЗК підвозив у село воду бочками, а зараз буде підвозити лише на ті вулиці, де ще немає водогону. Через військові дії росії, ГЗК майже не працює, тому і не має фінансування на другу чергу робіт.

«Єристівський ГЗК співпрацює з громадами і цей водогін один з прикладів співпраці. Не зважаючи на те, що зараз війна, ми добудували його, знайшли кошти на це. Після Перемоги будемо будувати інші черги, а поки надалі забезпечуватимемо водою з бочок людей, де потрібно», - каже керівник підприємства.

Про те, що компанія Ferrexpo забезпечує стабільне життя громадян на територіях, де працює, каже і очільник Кременчуцької РВА Олег Лєднік.

«Компанія Ферекспо – це один із ключових економічних гравців в нашому регіоні, які забезпечують, невзважаючи на тяжкі умови військового стану, стабільний дохід у громадах шляхом сплати податків місцевих і державних. І ось ця робота, яку ми спільно проводимо, щоб забезпечити економічні процеси і інші процеси, пов'язані з проведенням війни в нашій країні, оце є ключова робота, що пов'язує органи влади і підприємців. Забезпечити досягнення успіху на економічному фронті – оце наша основна задача тут.

Цей водогін створює сприятливі умови для проживання, для того, аби молодь залишалася у селі. Це створення умов для молодих спеціалістів»,- каже О.Лєднік, стоячи разом з іншими керівниками і представниками медіа біля однієї із башт водозабору.

Загалом таких башт – 4. Свердловин також 4. Глибина свердловин - 35 метрів. Подача води: 15 кубів у годину з однієї свердловини. Протяжність водогону 19 км. У разі блекауту він працюватиме від генератору.

Про це каже директор комунального підприємства «Пришибське» Сергій Стеценко і демонструє журналістам, як працює одна зі свердловин.

Для цього відповідний фахівець має, згідно з графіком, увімкнути електрообладнання і згодом виключити його.

Самі мешканці Пришибу, з якими поспілкувалися журналісти, не можуть натішитися новому водогону. Вони кажуть, тепер позбавляться численних бочок і пляшок у своїх оселях і дякують за це пані Городянко та компанії Ferrexpo.

Нагадаємо, Виробництво «зеленої сталі» посилить позиції українських підприємств Ferrexpo у Європейському Союзі

У Ferrexpo розглядають можливість відновлення морської логістики

Компанія Ferrexpo допомогла облаштувати клас безпеки у Пришибському ліцеї «Лідер»

На благодійному ярмарку у Горішніх Плавнях за кілька годин зібрали 35 тисяч гривень для ЗСУ

 

Олег Булашев

Відео Микита Ліцкевича

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися