Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 21 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Безграмотність росте не лише серед наших учнів: 70% вчителів математики Полтавщини, які проходили тести, не впоралися і поставленими завданнями

 

14 января 2020 09:00

Ще декілька цифр жахливої статистики: 26% учнів не мають читацької грамотності, 36% – мінімального рівня знань із математики.

Тему удосконалення викладання математичних дисциплін на Полтавщині вчора обговорювали в Полтавській облдержадміністрації, адже результати останнього міжнародного дослідження якості освіти PISA показали, що 36% українських 15-річних школярів не досягають базового рівня знань із математики. Тобто, не можуть використовувати елементарні математичні вправи в особистих цілях і в побуті. Та саме математика є обов’язковим предметом під час здачі ЗНО.

«Нинішній рівень знань нікого не влаштовує. Уявіть, 26% учнів не мають читацької грамотності, 36% – мінімального рівня знань із математики. Наша мета – створити обласну програму, винести її на розгляд Полтавської обласної ради й удосконалювати систему викладання в загальноосвітніх закладах», - сказав перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко додала, що цей рік в Україні проголошено роком математики.

«Україна з цього предмету за 39 позиціями відстає від європейських країн. Нам з вами треба знайти підходи до учнів, мотивувати їх вчитися, а також підвищувати якість підготовки вчителів», – додала Олена Харенченко.

Директор Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Віталій Зелюк зауважив, що в області проводилося дослідження грамотності викладачів математики. Із 500 освітян, які виконували математичні задачі, 70% не впоралися і завданням. Тому, на його думку, насамперед треба підвищувати фахову підготовку вчителів.

До обговорення рівня математичної грамотності долучилися працівники полтавських вишів, вчителі, громадськість, депутати Полтавської облради. Серед цілей, які включать до програми такі:

·         підвищити підтримку учнів серед вчителів та батьків;

·         збільшення зарплати педагогічних працівників;

·         підвищити статус вчителя;

·         покращити матеріально-технічну базу шкіл та ПТУ;

·         заохотити молодь працювати в школах;

·         ввести онлайн-підтримку вчителів;

·         якісно змінювати зміст освіти;

·         скоротити розрив знань серед дітей сільської місцевості та міста;

·         розробити систему цільових показників якості освіти;

·         досягнути високого рівня кваліфікації освітян та інше.

Учасники засідання жваво обговорювали тему та пропонували своє бачення подолання математичної безграмотності дітей. Серед запропонованого – використання цифрових технологій у викладанні, епатажна і креативна подача матеріалу, додаткові години для учнів, що відстають, покращення оплати для вчителів за рахунок коштів ОТГ, розвантаження програми, сертифікація вчителів.

Нагадаємо, Кременчуцькі батьки і досі не вдоволені розподілом шкіл на ліцеї і гімназії.

Часи змінилися: не «грузіть» дитину перед школою.

Набули чинності умови вступу у виші на 2020 рік. Що нового чекає кременчуцьких абітурієнтів.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться