Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Безкоштовні пологи, або Як народити, не витрачаючи коштів

Ми в Telegram

3 серпня 2019 09:00

Кременчуцька газета продовжує розбиратися у медичних програмах, за послуги яких платить місто або держава.

Одна з найбільш радісних подій у житті кожної родини – народження маляти – зазвичай супроводжується не лише позитивними емоціями, а й чималими грошовими витратами.

На підтримку сімей у нашому місті діє міська програма «Охорона материнства та дитинства» на 2017-2020 роки, яка допомагає батькам заощадити кошти. Затвердили її рішенням міської ради від 22 грудня 2016 року. В межах програми передбачено послугу забезпечення безкоштовного ведення вагітності та пологів для місцевих породіль та мам із навколишніх населених пунктів. Для цього треба отримати відповідний сертифікат.

«Україна продовжує переживати глибоку демографічну кризу, продовжується процес депопуляції. У контексті сказаного досить велике значення має стимулювання народжуваності та захист материнства», - йдеться у загальних положеннях програми.

Як зараз діє пологовий сертифікат, дізнавалася Кременчуцька газета.

Хто може скористатися

Послуга забезпечення безкоштовного ведення вагітності та пологів надається з 2016 року. За цей період нею скористалися понад 4 тисячі вагітних. Зазначимо, що наше місто стало одним із перших, де впровадили подібну практику. Сертифікат видається мамам із кременчуцькою пропискою в жіночій консультації, коли вони стають на облік з вагітності (не залежно від терміну), однак лікарі радять зробити це до 12-го тижня.

Діє цей документ у комунальному некомерційному медичному підприємстві (КНМП) «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» та пологовому відділенні КНМП «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна».

Як зазначили у міському управлінні охорони здоров’я, скористатися сертифікатом можуть жінки з інших районів. Для цього їм також необхідно стати на облік за місцем своєї реєстрації або фактичного проживання. Після цього вони можуть отримати сертифікат і скористатися всіма його перевагами в нашому місті. Однак це можливо за умови укладання угод між адміністраціями районів та Кременчуцькою міською радою про передачу міжбюджетних трансферів за пролікованих хворих. У 2018 році такі угоди уклали з об’єднаною селищною громадою Великої Андрусівки Світловодського району, Козельщинською районною радою, Глобинською міською та районною радами, Новогалещинською селищною радою.

Що дає пологовий сертифікат  

Жінки з пологовим сертифікатом можуть безкоштовно здати необхідні аналізи, пройти діагностику та лікування в умовах відділення гінекології та патології вагітності. Крім цього медики допоможуть у пологах  та з доглядом  за немовлям до моменту виписки. 

Наприклад, за період вагітності можна пройти необхідну кількість ультразвукових діагностик. Також сертифікатом передбачені загальноклінічні, імунологічні та біохімічні дослідження. Серед них – тест на наявність HbsAG (гепатит В), ХГЧ (так званий «гормон вагітності»), АФП (діагностування вроджених аномалій плода) та інші. Наголосимо, що вартість досліджень у приватних клініках за рахунок сертифіката не компенсується.

Щодо харчування у лікарні, то за кременчужанок платять з міськбюджету, а іногородні харчуються власним коштом.

Скільки витрачає місто на новонароджених

У 2018 році міський пологовий будинок набув статусу комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький перинатальний центр II рівня». Це передбачалося програмою «Охорона материнства та дитинства». Тоді її, згідно з інформацією міського управління охорони здоров’я, бюджет Кременчука профінансував на понад 6 млн грн.

Як нам пояснили у пологовому будинку, сертифікат покриває усі витрати, навіть у разі виникнення ускладнень при пологах. При затвердженні фінансування на рік враховується приблизна кількість нормальних пологів, пологів з ускладненнями та кесаревих розтинів.

З міського бюджету на пологові сертифікати:

- у 2018 році витратили 4 млн 329 тис 948 грн

- на 2019 рік передбачено 4 млн 704 тис грн.

Нагадаємо, хто може отримати безкоштовну стоматдопомогу.

«Стоп інфаркт»: кому рятуватимуть життя за рахунок міської програми.

Міська програма протидії ВІЛ/СНІДу закінчилася – інфіковані залишилися.

Тетяна Красельникова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися