Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Біланівський ГЗК розкриває карти, або Навіщо каламутять воду навколо підприємства

 

17 июня 2019 09:00

Про чистої води популізм і галас навколо Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, які очікуються напередодні чергових виборів, ЗМІ розповів гендиректор підприємства Юрій Химич. А керівники підприємств та установ, представники влади регіону розповіли, чому вони підтримують ГЗК і виступають за його роботу.

Кожна комерційна діяльність має бути соціально відповідальною, адже неможливо збудувати успішний бізнес, який буде працювати у ворожому середовищі. Так вважає гендиректор Біланівського гірничо-збагачувального комбінату Юрій Химич (на фото) і додає, що будь-яке підприємство повинно бути соціально відповідальним і підтримувати не лише своїх працівників, але і громади, на території яких ведеться бізнес.
Саме тому підприємства групи Ferrexpo у 2018 році витратили на благодійність приблизно 5 млн доларів США. Ці кошти розподіляли на допомогу громадам, на території яких розташовані підприємства групи: Горішні Плавні, Пришиб, Дмитрівка, Нова Галещина. Допомога також надавалася Кременчуцькому та Козельщинському районам. На рівні Полтавської області ці підприємства навіть ставали учасниками національних програм.

«Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат у 2018 році витратив на благодійність понад 8 млн грн. Ми реалізували велику кількість проектів, а саме надавали допомогу об’єктам соціального спрямування. Це дитячі садочки, медицина, школи, підтримка незахищених верств населення.

Також хочу відзначити, що за минулий рік підприємствами групи Ferrexpo сплачено в Україні 2,4 млрд грн податків. У цій сумі є внесок поки не працюючого на повну потужність Біланівського ГЗК – 11 млн грн податків. В основному це – екологічний податок, податок за використання землі, соціальні внески, відрахування від зарплатні працівників», – розповідає ЗМІ Химич.

«Ознайомлюючись із роботою підприємства, журналісти багато питань ставлять щодо екологічної складової. Адже регіоном поширюються чутки (не без підігрівання популістськими та відверто пропагандистськими жовтими ЗМІ), не підкріплені фактами, а лише голослівно висловлені нечистими на руку політиками та політиканами – про радіоактивність майбутнього Біланівського кар’єру.

Хочу запевнити, що багато уваги приділяється питанням екології як на рівні керівництва компанії Ferrexpo, так і на рівні кожного з підприємств. Щороку витрачаються значні суми на те, щоб покращити всі показники щодо екології наших підприємств.

Якщо говорити про Біланівський ГЗК, то роботи ведуться у відповідності до чинного законодавства. Ми провели Державну екологічну експертизу, яка підтвердила безпечність нашого підприємства для регіону. Залучалися також іноземні спеціалісти, які дали рецензію на виконану українськими науково-дослідницькими інститутами роботу. І хочу відмітити, що міжнародні експерти повністю підтвердили висновки, надані нам українськими інститутами. Це в черговий раз свідчить, з одного боку, про безпечність нашого виробництва, з іншого – про те, що країна має достатню кількість дуже авторитетних людей, чия думка і чиї висновки є досить поважними у світі та визнаються не лише на території нашої країни, але й далеко за її межами», – говорить досвідчений управлінець та сучасний менеджер Химич.

Він розповідає, що так звані псевдо-активісти з Кременчука неодноразово і саме напередодні виборів порушують тему радіації. Зрозуміло, що це робиться, на жаль, для привертання уваги електорату та збільшення рейтингу нечесних і пропагандистських ЗМІ.

«Найближчим часом ми очікуємо піку розміщення таких фейків, особливо у кременчуцьких виданнях. Тож знову хочу звернутися до кременчужан і мешканців Полтавської області: будь ласка, аналізуйте те, що читаєте. Зараз доволі багато альтернативних засобів інформації, з яких можна отримувати дані, в тому числі й інтернет. Тож, будь ласка, читайте, аналізуйте, робить висновки самі.

Також особливо хочу звернутися до представників місцевих ЗМІ. Ви – фахівці, які мають можливість впливати на думку людей. Завдяки вам ми приймаємо рішення щодо обрання тієї чи іншої особи на ту чи іншу посаду. Ви – ті люди, які формують нашу думку. Тому я закликаю вас висвітлювати інформацію максимально правдиво, відображати лише достовірні факти та в жодному разі не робити самостійних висновків. Дозвольте вашим читачам, вашому електорату приймати рішення особисто.

Вся інформація щодо екологічних питань, які пов’язані з розвитком Біланівського ГЗК, є у відкритому доступі на нашій інтернет-сторінці. Хто хоче, може зайти на неї та переглянути наявні у нас дозволи щодо питань екології: розділи «Соціальна відповідальність» та «Екологічні ініціативи», – заявив Химич.

Далі він розповів ще один цікавий факт, який лише підтвердив популізм деяких кременчуцьких політиків.
Так, упродовж часу, відколи керівником Біланівського ГЗК є Юрій Химич, жоден офіційний представник влади Кременчука жодного разу не звертався до нього стосовно питання надання інформації щодо діяльності комбінату.

«Тому для мене дуже цікаво дивитися ролики в інтернеті, де виступають представники влади Кременчука і розповідають про потенційну небезпеку Біланівського ГЗК. Завжди виникає питання: звідки у них ця інформація, якщо ніхто з них ніколи не звертався до представників Біланівскього ГЗК стосовно її отримання. Ніхто ніколи від нас такої інформації не отримував. Тобто це чистої води популізм, і все це робиться, у моєму розумінні, лише задля того, щоб привернуту увагу кременчужан напередодні чергових виборів», – вважає Химич.

Він підтверджує, що Біланівський ГЗК еволюціонує кожного року і поступово рухається в напрямку реалізації проекту. Зараз уже розпочато роботи на місці майбутнього кар’єру, активно продовжуються роботи з отримання усіх дозволів для подальшого будівництва. Дуже активно співпрацює комбінат з проектними інститутами щодо надання проектів. Тобто наразі виконуються всі функції, покладені на підприємство з боку держави та під її контролем.
Впевнені у безпечності та необхідності роботи комбінату і керівники підприємств та установ, представники влади регіону, які вдячні команді Химича за надану громаді допомогу.

Директорка закладу дошкільної освіти «Казка» Тетяна Бондаренко:

«Я зацікавлена в тому, щоб Біланівський ГЗК працював. У нашому дитячому садочку – близько 100 вихованців. Але є така тенденція: у батьків немає роботи, тому мешканці Нової Галещини виїжджають на заробітки, випускники шкіл — для подальшого навчання. Мало хто з них повертається. Тому ми сподіваємося на те, що, коли підприємство стабільно запрацює, молоде покоління почне повертатися до рідного селища.
Раніше наш заклад фінансувався за залишковим принципом.  Дитячий садочок побудували ще у 1945 році. Однак за останні три роки за допомоги Беланівського ГЗК ми багато чого в ньому зробили: утеплили фасад будівлі, замінили вікна, відремонтували посудомийну кімнату, туалетні кімнати, ситему опалення. Своїми силами ми б ніколи цього не подужали. Зараз у дитсадочку тепло, завезені нові сучасні меблі. Думаю, що і в подальшому завдяки підтримці ГЗК зробимо багато чого корисного, що ця співпраця буде ще тіснішою.

Селищний голова Нової Галещини Світлана Самсонова:

«Наша громада знаходиться на межі двох районів: Козельщинського та Кременчуцького. Її розвиток тісно пов’язаний із підприємствами групи Ferrexpo, зокрема з розвитком Біланівського ГЗК, тому що це підприємство створює робочі місця і займається благодійністю. Чи могли б ми розвиватися, коли б на нашій території не було такої підтримки? Я впевнена в тому, що ні. Галещина завжди була промисловим селищем. Ми жили за рахунок промисловості, а не за рахунок землі. Коли почався занепад підприємств, почався також і занепад нашої громади. Фактично з 2016 року, коли громада потрапила під вплив Біланівського ГЗК, стартував розвиток інфраструктури. Це стосується амбулаторії, школи, дитячого садочка, ремонтів доріг. У нашому регіоні є проблеми з питною водою. Понад 25 років ми потерпаємо від ставка-випарника Кременчуцького НПЗ. У нас є договір з Біланівським ГЗК на постачання питної води. На 4 тисячі населення громади у нас півтори тисячі людей похилого віку, які не в змозі купити якісну питну воду, тому ця допомога важлива.
У поточному році багато чого буде зроблено для нашого ліцею. Ми тут вже відремонтували їдальню, запланували відремонтувати ґанок, актову залу.
Також у співфінансуванні з Біланівським ГЗК відремонтували каналізаційно-насосну станцію. Це було потрібно людям, які живуть у багатоповерхових будинках.
Крім цього, завдяки створеному спеціальному фонду надається допомога людям, які опинилися у складних життєвих умовах».

Завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини Олександр Щепаченко:

«Здоров’я населення здебільшого залежить від багатьох соціальних факторів. Це пенсії, заробітні плати. Так, більшість захворювань зараз «помолодшала». В лідерах смертності – проблеми з серцево-судинною системою. Наслідком є інсульти, інфаркти. Захворюваність виросла, але кількість кризових станів зменшилася. Це залежить від обізнаності населення. Як медичний персонал ми намагаємося донести, що треба приймати призначені лікарем препарати, вести здоровий спосіб життя: відмовитися від куріння та зловживання алкоголем, займатися фізичними вправами. Тому що здоров’я, в першу чергу, залежить від самої людини. Як кажуть експерти, на 60-70% від способу життя та лише на 11% – від екології. Щодо онкологічних захворювання, то зараз від цієї патології страждають багато молодих людей, і не можна сказати, що наслідком є діяльність гірничо-збагачувальних комбінатів. Захворювання ці, на мою думку, пов’язані з соціальним рівнем життя. Коли ми говоримо про розвиток підприємства, зокрема Біланівського ГЗК, то впевнені, що соціальний рівень нашого населення буде підвищений. Ми отримаємо фінансові вливання у розвиток громади, оздоровлення дітей.
Чи потрібне нам зведення Біланівського ГЗК? Моя думка – потрібне. Тому що це робочі місця, підтримка громади, оздоровлення населення, розвиток інфраструктури».

Нагадаємо, екс-заступник голови Кременчуцької райради, депутат Колотієвський: «Коли починають піднімати питання про екологію, то зрозуміло всім, що скоро у нас вибори».

Що криється за популізмом Шаповалова і Малецького?

Керівництво районної та низки сільських рад Кременчуцького району звинувачують Малецького у популізмі.

Докази небезпеки від роботи Беланівського ГЗК відсутні!

«Фіолетові» розбурхують громадськість БГОКом, щоб відвернути увагу від кримінальних справ влади.

 

Олена Сінтюріна, Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться