
«Спільно маємо спростити, унормувати усі процедури, аби кожна ідея створення парку в області була реалізована. Бо це – вдалий інструмент для активізації економічної активності громад, а отже й рівня життя населення».
Сьогодні разом з керівництвом ОВА, народними депутатами України, представниками громад, підприємств критичної інфраструктури області та заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитром Кисилевським обговорили реалії та перспективи роботи індустріальних парків на Полтавщині.
Про це повідомив голова Полтавської облради Олександр Біленький.
За його словами, на нараді йшлося про законодавче забезпечення, досвід інших держав та те, як функціонують парки у Вінниці, Львові й Білій Церкві, куди частково були переміщені й релоковані підприємства.
«Шлях, який мають пройти громади під час відбору земельних ділянок, отримання технічних умов, підведення комунікацій для роботи індустріальних парків є дуже складним. На мою думку, саме це змушує їх “сушити весла на березі”, а не використовувати власний потенціал для розвитку.
Наголосив, що спільно маємо спростити, унормувати усі процедури, аби кожна ідея створення парку в області була реалізована. Бо це – вдалий інструмент для активізації економічної активності громад, а отже й рівня життя населення»,- повідомив О.Біленький.
Цікаво, як на нараді почувався мер Кременчука Віталій Малецький, який був ініціатором закриття індустріального парку в тергромаді.
Так 9 серпня 2018 року на сесії міськради кременчуцькі депутати, після бурхливих дебатів, таки ліквідували Індустріальний парк «Центральний».
За ліквідацію висловився депутат Олександр Роженко. Він зазначив, що наразі невідомо, коли зміниться законодавство та коли Індустріальні парки отримають пільги, які також не прописані.
Голова фракції Радикальної партії Дмитро Кавуннік зазначив, що відповідний проект рішення оприлюднений з порушенням і може бути оскаржений у суді. Також він нагадав про законопроекти, які ініціювала у Верховній Раді їхня політична сила, і попросив не робити поспішних кроків у цьому питанні.
Мер Кременчука Віталій Малецький назвав проект Індустріального парку ідеєю фікс. При цьому депутат Оксана Піддубна нагадала йому, що ця ідея фікс була одним із пунктів передвиборчої програми чинного градоначальника, в якому він обіцяв створити 3-4 тисячі робочих місць під час реалізації цього проекту.
У жовтні стало відомо про те, що 150 га землі, що звільнилися, віддали фірмі «Нове тепло», яка планує на цій території поставити сонячні батареї. Однак на засіданні однієї з депутатських комісій Піддубна заявила, що ця фірма має маленький статутний капітал (220 тис грн), а кінцеві власники – великі чиновники країни.
Ще кілька гектарів колишнього Індустріального парку "Центральний" пішли під цвинтар.
До речі, лише вчора перший віцемер Кременчука Володимир Пелипенко заявив, що влада Кременчука поки не бачить можливості розвитку індустріальних парків на території громади
Наступного тижня у Кременчуці висадиться парламентський десант
У Кременчуці влада Малецького закрила індустріальний парк, а у Полтаві його збудують
Клим Соколов