Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 21 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Більш ніж на 15% у Кременчуці здорожчає вода і каналізація 

 

17 августа 2018 17:15

А незабаром ще на 10%.

Сьогодні у приміщенні КП «Кременчукводоканал» провели відкрите відкрите обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо коригування тарифів на водопостачання і водовідведення 2018 рік.

Йдеться про документи на коригування тарифів, яке  адміністрація КП «Кременчукводоканалу» подавала в лютому цього року на збільшення тарифів. Пропозиції водоканалу схвалені в Нацкомісії.

Як повідомила заступник директора  КП «Кременчукводоканал» з фінансових питань Алла Ганус, підприємству схвалили зростання тарифу на централізоване водопостачання і водовідведення більш ніж  на 15 %.

Вона пояснила, що на початок року, коли підприємству  затвердили нові тарифи на водопостачання і водовідведення, вони були економічно-необгрунтованими.

Тож майже відразу подали документи, аби їх відкригувати.

За словами А.Ганус, найбільше на збільшення тарифів впливають такі складові тарифи, як заробітна плата працівників водоканалу, витрати на сплату податків, витрати на хімреактивів та інше .

Подавав водоканал в документах на збільшення тарифів і розрахунки на збільшення виплат за кредитом Світового банку (йдеться про 6 млн доларів США, які в 2008 році взяли на заміну обладнання), та їх до уваги не взяли.

У результаті КП «Кременчукводоканалу» погодили зростання тарифів на водопостачання і водовідведення як для приватного сектору, так і багатоповерхових будинків на 15, 4% (ДИВ. ТАБЛИЦЮ)

До речі, на обговорення зареєструвалась лише одна людина – депутатка Оксана Піддубна. Вона подала свої пропозиції: а саме провести незалежний аудит водоканалу, і лише після того встановлювати нові тарифи.

Також вона заявила, що питна вода, яка тече із кранів в Кременчуці, не піддається ніякій критиці. І продемостувала фільтр, який чорний стає за два дні.

«У відфільтрований воді навіть рибки акваріумні жити не можуть – гинуть», - її слова.

Алла Ганус нагадала, що згідно із встановленими нормами, споживачі, яких не задовольняє якість води,  можуть не платити за неї. Для цього треба зателефонувати в диспетчерську водоканалу, повідомивши про факт неналежного водопостачання. Далі потрібно скласти акт (якщо вода не відповідає нормам) і не платити за послугу.

Щодо сьогоднішнього обговорення, то воно мало скоріше процедурний характер. Бо на зібранні окрім депутатки Піддубної були присутні чиновники, з півтора десятка працівників водоканалу, два громадські активісти  і журналісти міських ЗМІ. Споживачі  традиційно проігнорували. 

Тож тепер за тією процедурою, протокол обговорень посилають в НКРЕ КП і чекають затвердження нових тарифів. Терміну не називають.

Та відомо, що це не останнє здорожчання води і каналізації ус найближчий час. Ще раніше водоканал подав розрахунки на підвищення тарифів в 2019 році ще на 10%. І коли їх  затвердять - то питання часу.

 

Світлана Павленко

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться