Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 19 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Більше 500 грн доведеться декому з кременчужан платити щоквартально за обслуговування лічильників води

 

9 сентября 2019 13:25
Більше 500 грн доведеться декому з кременчужан платити щоквартально за обслуговування лічильників води

Нововведення, яке «витягуватиме» гроші з гаманця.

Про те, що встановлення КП «Кременчуцкводоканалу» побудинкових лічильників води з часом матиме не дуже хороші наслідки - чимало мешканців Кременчука прогнозували ще раніше. Особливо ті, хто вже витратився на встановлення поквартирних.

І ось недобрі відчуття справдились – зовсім скоро мешканцям багатоповерхівок, в яких встановлені побудинкові лічильники води, доведеться щоквартально доплачувати за їх встановлення і обслуговування.

Зараз таких у нашому місті – 369.

Так, днями на офіційному сайті Кременчуцької міської ради оприлюднили проект рішення «Про встановлення розміру внесків  за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та їх розподілу між споживачами комунального підприємства «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради, для кожної будівлі».

Там же розміщені додатки до нього, в яких вказано будинки, мешканцям яких нарахують плату, а також її розмір.

В управлінні економіки Кременчука (розробника проекту рішення міськвиконкому) пояснили, що їм надійшов лист від комунального підприємства «Кременчукводоканал» із заявою з розрахунками про встановлення внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку.

Розробник документу вказує, що діяли відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», та Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання», керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Тож тепер визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну побудинкових лічильників води для  комунального підприємства «Кременчукводоканал» питання часу.

Варто акцентувати, що у мешканців різних будинків – оплата буде різною. Багатоповерхівки можуть стояти поруч, а внески різнитися на десятки гривень.

Як це відбуватиметься, Кременчуцька газета демонструє на прикладі 4 будинків, що на бульварі Автокразівському.

Наприклад, мешканці будинку №8 сплачуватимуть щоквартально 5 грн 84 коп, будинку №22 – 8 грн 68 коп, а будинку №24 – 15 грн 26 коп. А ось кременчужанам, що мешкають в будинку №45, нараховуватимуть щоквартально аж 75 грн 31 коп.

У управлінні економіки Кременчука пояснюють, що чим менше квартир у багатоповерхівці – тим більша оплата. У виграші мешканці дев'ятоповерхівок, де багато квартири. Вони це нововведення не відчують.

А ось кременчужанам, які живуть у двоповерхівках, варто бути готовими щотримісяці платити більше 100 грн.

Зокрема, зараз в списку «щасливчиків» мешканці Крюкова. А саме - вулиці Івана Приходька. Там є будинки, де люди побачать у платіжках за установлення і обслуговування побудинкового лічильника в сумі 177 грн, 159 грн, 147 грн.

Та найбільшу плату встановили мешканцям Небесної сотні: буд. №29/235 - 527 грн 15 коп, Івана Мазепи, 20 - 581 грн 83 коп. 

Окрім цього, мешканці, у будинках яких підходить термін заміни побудинкового лічильника, платитимуть окремо. Наприклад, мешканцям будинку №75, що на вулиці Троїцькій, доведеться заплатити за квартал за обслуговуванння і встановлення побудинкового лічильника води 11 грн 63 коп, а ще за заміну - 95 грн 87 коп.

А тепер найцікавіше. Якщо пригадати, що раніше в міському бюджеті Кременчука закладали кошти на встановлення побудинкових лічильників води. Кременчуцька газета писала: на побудинкові лічильники води у Кременчуці у 2019 році запланували 10 млн грн.

Виходить, що комунальне підприємство «Кременчукводоканал» мало гроші від міста, а тепер ще від мешканців.

Та й це ще не все - найближчим часом варто чекати подібний проект рішення для комунального підприємства «Теплоенерго». Кременчуцькій газеті стало відомо, що за подібні послуги щодо побудинкових теплових лічильників плата буде більшою, може і в рази.

Щодо встановлення плати за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води, то рішення на засіданні міськвиконкому Кременчука можуть затвердити вже на початку жовтня цього року, витримавши місячний термін, який дається на оприлюднення документу.

Розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води,

та їх розподілу між споживачами комунального підприємства «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради, для кожної будівлі 

Нагадаємо, у Кременчуці дорожчає вода і каналізація, та термін – не називають.

Читайте: «Кременчукводоканал» зобов’язали зробити так, щоб місто цілодобово було з водою.

На побудинкові лічильники води у Кременчуці у 2019 році запланували 10 млн грн.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться