Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 15 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Боротьба триває: Полтавський окружний адмінсуд визнав протиправними дії Пришибського тервиборчкому

 

19 листопада 2020 15:15

Через повторний перерахунок голосів і визнання недійсним голосування на одній із виборчих дільниць за посаду голови у Пришибській ОТГ точаться судові баталії.

18 листопада Полтавський окружний суд адміністративний суд під головуванням судді С.С.Сич, розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного  провадження справу за позовом Валентини Городянко до Пришибської сільської територіальної виборчої комісії (СТВК), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Алла Бабець про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови.

Як йдеться у рішенні суду, 16 листопада 2020 року позивач Валентина Городянко звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Пришибської сільської територіальної виборчої комісії Кременчуцького району Полтавської області, у якій просить:

- визнати протиправними дії Пришибської сільської територіальної виборчої комісії Кременчуцького району Полтавської області щодо визнання голосування на виборчій дільниці №530394 недійсним, що були здійснені 13 листопада 2020 року на її засіданні;

- визнати протиправною та скасувати постанову, яка прийнята 13 листопада 2020 року Пришибською сільською територіальною виборчою комісією Кременчуцького району Полтавської області, про визнання голосування на виборчій дільниці №530394 недійсним.

В обгрунтування позовних вимог позивачка зазанчає, що оскаржувальні дії вчинено та спірну постанову прийнято Пришибською СТВК з порушенням вимог ч.15 ст.254, п.1 ч.1 ст 252, ч.6 ст.63 Виборчого кодексу України, оскільки після визнання протиправною та скасування у судовому порядку постанови Пришибської СТВК від 31.10.2020 «Про визнання голосування на виборчій дільниці №530394», відповідач прийняв нову постанову, яка  по суті повторює скасовану. Вказує, що акти та заяви, які зачитувалися 13 листопада 2020 головою Пришибської СТВК на засіданні комісії 13 листопада містять припущення та документально не підтверджені. Зазначає, що спірна постанова, прийнята Пришибською СТВК на засіданні 13.11.2020, у порушення вимог ст. 37 Виборчого кодексу України не вивішена для загального ознайомлення та її копія не видана позивачу.

17 листопада до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись, що Пришибською ОТГ були дотримані необхідні вимоги Виборчого кодексу України та правомірно ініційовано повторний перерахунок голосів виборців на виборах Пришибського голови.  

У задоволенні клопотання третьої особи щодо закриття провадження у справі суд відмовив.

Зазначимо, 25 жовтня 2020 року в Україні відбулися місцеві вибори. Зокрема головою Пришибської ОТГ обрали Валентину Городянко. Однак, 30 жовтня до Пришибської СТВК надійшла заява від кандидата на посаду Пришибсього сільського голови Кузьменка С.П. про проведення повторного підрахунку голосів, оскільки, на його думку, виявлено грубі порушення під час голосування. Також Пришибська ТВК визнала голосування на дільниці №530394 (зокрема село Кобелячок) недійсним. Тож, у результаті перерахунку, переможцем у перегонах за посаду голови Пришибської ОТГ визнали Аллу Бабець.

Не погодившись з постановою Пришибської СТВК від 31.10. 2020 «Про визнання голосування на виборчій дільниці №530394» недійсним, Городянко В.І. звернулась до суду з позовом.

Суд визнав протиправною та скасувати постанову Пришибської сільської територіальної виборчої комісії Кременчуцького району Полтавської області від 31 жовтня 2020 року «Про визнання голосування на виборчій дільниці №530394 недійсними».

І далі посипалася низка позовних заяв, судових засідань та рішень. Боротьба за справедливість та за посаду голови Пришибської ОТГ триває.

На підставі всіх викладених фактів, керуючись статтями 3, 6-10, 132, 241-245, 262, 272, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішив адміністративний позов Городянко Валентини Іванівни до Пришибської сільської територіальної виборчої комісії Кременчуцького району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Алла Бабець, про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови ЗАДОВОЛЬНИТИ.

Визнати протиправною та скасувати постанову Пришибської сільської територіальної виборчої комісії від 13 листопада 2020 року «Про затвердження Протоколу Пришибської СТВК за результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №530394»

 Визнати протиправними дії Пришибської сільської територіальної виборчої комісії Кременчуцького району Полтавської області, вчинені на засіданні 13 листопада 2020 року, щодо визнання голосування з виборів Пришибського сільського голови 25 жовтня 2020 року на виборчій дільниці №530394 недійсним.

Визнати протиправним та скасувати протокол Пришибської сільської ТВК про результати  голосування з виборів Пришибського сільського голови в Єдиному одномандатному виборчому окрузі, складений 13 листопада 2020 року.

Нагадаємо, Пришибський тервибочком ігнорує судові рішення: в ЦВК чекають пояснень

,Новий поворот по справі виборів у Пришибській громаді: апеляційну скаргу Алли Бабець залишили без задоволення.

 Мешканці Пришибської громади заявляють про «терор» одного із кандидатів у очільники громади

Виборчі баталії довкола посади Пришибського сільського голови: Полтавський окружний адмінсуд підтримав Городянко

У Пришибі, в результаті перерахунку голосів, визначили, хто став сільським головою

 

 

Антоніна Озерна

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися