Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 31 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Британський університет має стати партнером КрНУ в рамках реалізації міжнародної ініціативи «Єднання»

Ми в Telegram

11 липня 2022 16:00

Ректор КрНУ провів партнерську зустріч з адміністрацією Університету Лестера (Великобританія).

7-го липня ректор КрНУ професор Михайло Загірняк провів зустріч з адміністрацією Університету Лестера* (University of Leicester, Великобританія). Британський університет має стати партнером КрНУ в рамках реалізації міжнародної ініціативи «Єднання».

Перша ознайомча зустріч керівництва двох університетів проходила в онлайн форматі у DC-офісі КрНУ. Організатор зустрічі – британська консалтингова компанія Кормак Консалтенсі Груп (Cormack Consultancy Group ( CCG)). На підготовчому етапі з CCG взаємодіяв Центр міжнародної діяльності КрНУ.

CCG – провідний консалтинговий сервіс на ринку вищої освіти Великобританії, чотири роки співпрацює з університетами в Україні. Компанія ініціювала проект «Єднання», мета якого – пошук для українських ЗВО відповідних партнерів серед університетів Великобританії (перший партнер), США, ЄС та Канади. CCG підбирає партнерський навчальний заклад за напрямами діяльності, освітніми програмами, сферами наукових досліджень тощо.

Саме за цими показниками CCG обрала для Кременчуцького національного університету в якості партнера Університет Лестера. Завдання партнерського закладу – надати необхідну підтримку українському ЗВО під час війни, а також у довгостроковій перспективі.

На першій ознайомчій зустрічі Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського представляли:

– проф. Михайло Загірняк, д.т.н., ректор КрНУ, академік (дійсний член) НАПН України;

– проф. Денис Загірняк, д.т.н., професор кафедри обліку та фінансів, керівник Центру моніторингу якості освіти та академічної доброчесності КрНУ;

– доц. Вікторія Перевознюк, к. пед. н., доцент кафедри філології та видавничої справи;

– доц. Дмитро Мамчур, к. т. н., університетський менеджер проекту Erasmus+ dComFra, доцент кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки;

– доц. Андрій Гладир, к. т. н., директор Центру міжнародної діяльності.

Університет Лестера представляли:

– Geoff Green, University Registrar & Secretary 1 (Джефф Грін, реєстратор і секретар університету (голова університетської адміністрації);

– Professor Sarah Davies, Pro Vice-Chancellor & Head of College for Science & Engineering (професор Сара Девіс, проректор, керівник Коледжу Науки та Інженерії);

– Professor Henrietta O’Connor, Pro Vice-Chancellor & Head of College for Social Sciences, Arts & Humanities (професор Генрієтта О’Коннор, проректор, керівник Коледжу соціальних наук, мистецтва та гуманітарних наук);

– Mr. Phil Horspool, Director of the Centre for International Training & Education (пан Філ Хорспул, директор Центру міжнародного навчання та освіти);

– Professor Dan Ladley, Dean of the University of Leicester Business School (професор Ден Ледлі, декан Бізнес-Школи Лестерського університету);

– Professor Chris Wilkins, Head of School of Education (професор Кріс Вілкінс, керівник Школи Освіти).

Директор центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир розповів британським колегам про Кременчуцький національний університет та про місто Кременчук.

Ректор університету професор Михайло Загірняк почав свою промову інформацією про війну в Україні. Він зазначив, що наразі частина промислових об’єктів Кременчука – зокрема НПЗ та міська ТЕЦ – повністю зруйновані російськими окупантами. Також він повідомив про нищівний російський ракетний удар по найбільшому кременчуцькому торгівельному центру «Амстор» та про загиблих внаслідок цього теракту. Британські колеги висловили щире співчуття кременчужанам та обурення діями росіян, які нищать цивільне населення України. Як з’ясувалося, британці володіють інформацією щодо ракетного удару по «Амстору».

Ректор КрНУ підкреслив, що попри всі труднощі воєнного часу, науковці університету вірять у перемогу України у цій війні, та щиро зацікавлені в ефективній співпраці з британськими колегами. Він зазначив, що кременчуцькі науковці готові співпрацювати за такими напрямами, як електротехніка, екологія, комп’ютерні науки, а також науки гуманітарні (психологія, педагогіка).

Зі свого боку, представники Університету Лестера та компанії CCG окреслили напрями, за якими вони готові надати допомогу КрНУ:

– організація міжнародних обмінів студентів та викладачів;

– надання комп’ютерної техніки та сучасного обладнання для організації якісного процесу онлайн навчання;

– безоплатний доступ до найпотужніших світових баз даних (США, Великобританія, Канада, Австралія тощо).

У підсумку сторони домовились, що Кременчуцький національний університет надасть британським колегам детальні письмові пропозиції щодо бажаних напрямів співпраці та надання підтримки. Надалі аналогічні зустрічі для розвитку партнерства відбуватимуться щотижня до моменту підписання угоди про співпрацю між університетами.

Довідково:

Університет Лестера* – державний дослідницький університет, розташований у Лестері (Англія). Університет заснований у 1921 році. Наразі у закладі навчається 17055 студентів. Кількість викладачів – 2030. Це єдиний університет, який сім років поспіль отримував премію Times Higher Education. Його девіз: Ut Vitam Habeant – «щоб могли жити». Це пов’язано з історією створення навчального закладу – землю для його розташування подарував місцевий виробник текстилю Томас Філдінг Джонсон. Він хотів, щоб університет став символічним пам’ятником загиблим у Першій світовій війні.

 

За матеріалами прес-служби КрНУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися