Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 27 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Будівництво на Свіштовському кладовищі Меморіального сектору для почесних поховань учасників АТО починається з великого скандалу та криміналу

 

22 апреля 2019 11:30

Подробиці справи або За будівництво проплатили кошти, а робіт зроблено не було.

 Міська влада Кременчука з її керманичем Віталієм Малецьким знову вляпалася у великий і дуже неприємний скандал. Він пов’язаний із будівництвом на Свіштовському кладовищі Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Мало того, що влада роками обіцяє цей Меморіал збудувати, але тепер від слів начебто перейшли до справ і тут же представники комунального підприємства «Спецкомбінат ритуальних послуг» вляпалися в кримінальну справу.

Так, днями слідчий суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олена Предоляк розглянула клопотання старшого слідчого Кременчуцького відділу поліції про призначення комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи щодо виконання робіт з будівництва на Свіштовському кладовищі  Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, внесене у кримінальному провадженні від 18.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем».

Про це сказано в ухвалі суду, яка розміщена у державному реєстрі судових рішень.

Згідно ухвали, на обґрунтування клопотання слідчий Марков М.О. зазначив, що проводиться досудове розслідування у вказаному провадженні, яке внесене 18.01.2019 року до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Під час досудового розслідування встановили, що посадові особи КП «Спецкомбінат ритуальних послуг» провели оплату ТОВ «АДС ТРЕЙД» на суму 474 тис 396 грн за виконання робіт з будівництва на Свіштовському кладовищі Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення АТО на сході України, при цьому роботи з будівництва на Свіштовському кладовищі Кременчука Меморіального сектору на суму попередньої оплати виконанні не були.

У ході досудового розслідування встановили, що зазначена інформація виявлена прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури з приводу того, що тендерний комітет КП «Спеціалізований комбінат ритуальних послуг» оголосив про проведення процедури закупівлі про проведення робіт з будівництва на Свіштовському кладовищі міста Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Опрацюванням системи публічних закупівель «Прозоро», установлено, що 19.04.2018 КП «СКРП» уклало договір з ТОВ «АДС Трейд» про виконання вказаних робіт на суму 1 249 483, 20 грн.

При опрацюванні системи Spending.gov.ua установили, що посадові особи КП «СКРП» провели оплату ТОВ «АДС ТРЕЙД» на суму 474 тис 396 грн за виконання робіт з будівництва на Свіштовському кладовищі міста Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. При цьому, роботи з будівництва на Свіштовському кладовищі міста Кременчука Меморіального сектору на суму попередньої оплати виконанні не були.

У ході досудового слідства отримали тимчасовий доступ до копій договору з додатками №33-4 від 19.04.2018 року, платіжних доручень, актів виконаних робіт, проектно технічної документації, договору про зменшення обсягу виконання робіт, щодо роботи з «Будівництва на Свіштовському кладовищі м. Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України» відповідно до договору підряду №33-4 від 19.04.2018 року, копії додаткового договору на зменшення обсягу виконання робіт по договору підряду №33-4 від 19.04.2018, що перебувають у володінні КП «СКРП» (код ЄДРПОУ 13966170)

Щоб з’ясувати обставини та встановити факт виконаних робіт вимогам будівельних норм і правил, визначити вартість вказаних будівельних робіт, встановлення відповідності проектно-кошторисної документації, а також встановлення суми завданого збитку, що мають суттєве значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, зазначена інформація має суттєве значення для встановлення істини у провадженні.

Заслухавши справу, суддя клопотання старшого слідчого капітана поліції Маркова М.О. про призначення комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи задовольнив.

Суддя призначив по даному кримінальному провадженню комплексну будівельно-технічну та економічну експертизу судовим експертам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз.

На вирішення експертів поставити наступні питання:

1.Який перелік та об'єми фактично виконаних будівельних робіт при проведенні ТОВ «АДС ТРЕЙД» робіт з «Будівництва на Свіштовському кладовищі м. Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України» відповідно до договору підряду №33-4 від 19.04.2018 року, та згідно наданих форм КБ-2В та КБ-3?

2.Яка вартість фактично виконаних будівельних робіт при проведенні ТОВ «АДС ТРЕЙД» робіт з «Будівництва на Свіштовському кладовищі м. Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України» відповідно до договору підряду №33-4 від 19.04.2018 року, та згідно наданих форм КБ-2В та КБ-3?

3.Чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт при проведенні ТОВ «АДС ТРЕЙД» робіт з «Будівництва на Свіштовському кладовищі м. Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України» відповідно до договору підряду №33-4 від 19.04.2018 року, обсягам та вартості, визначеним первинною звітною документацією з будівництва? Якщо не відповідають, то на яку суму?

4.Чи виконані умови Договору підряду №33-4 від 19.04.2018 на виконання робіт з «Будівництва на Свіштовському кладовищі м. Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України», якщо ні, то з яких причин?

5.Яка сума збитків спричинена КП «СКРП» з причин невиконання умов Договору підряду №33-4 від 19.04.2018 на виконання робіт з «Будівництва на Свіштовському кладовищі м. Кременчука Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій, загиблих в зоні проведення антитерористичної операції на сході України» згідно наданих форм КБ-2В та КБ-3?

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, у Кременчуці на Свіштовському кладовищі сектор поховань воїнів АТО буде стилізований.

На Свіштовському кладовищі відкрили стелу загиблим в АТО кременчужанам.

У Кременчуцькій мерії киплять пристрасті навколо ескізів Меморіалу Героям АТО і Небесної Cотні.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться